Rumska Liga Halowa

Rumska Liga Halowa

LIGA SIĘ ROZPĘDZA

Jeszcze nie przebrzmiały echa poprzedniej kolejki (dobrej dla JR-ów) a już trzeba szykować sie do kolejnego grania :

DATA  07.09.2016r      ŚRODA    godz. 20.00     JR POGÓRZE SYMPATICO  v  CASUALS       8:5  (3:3)

Skład; SIKORA - GUMOWSKI, FALKIEWICZ, S.MOTYL, CZABROWSKI, KOMOROWSKI - NESTEZIUK, WÓLCZYŃSKI, DOŁOTKO, GAP, IWAŃSKI, M.MOTYL

Bramki: 3 Wólczyński, 2 Nesteziuk, 1 S.Motyl, , 1 Gap, 1 M.Motyl

 

DATA  08.09.2016r     CZWARTEK   godz.  19.30    JR POGÓRZE  v  KP GRABÓWEK      3:2  (2:2)

Skład: PACZKOWSKI - D.MOTYL, DĄBROWSKI, M.MASZOTA, KULTYS, PROKOPOWICZ - KIJANKA, WYCHNOWSKI, KRÓL

Bramki: 2 Król, 1 Kultys

Kończący się tydzień był niezwykle udany dla Naszych drużyn spod znaku JR a także dwóch zaprzyjaźnionych drużyn, które startowały w regionalnym Pucharze Polski. Mam tu na myśli zespół MARYNARKI WOJENNEJ, który we wtorek pokonał  B-klasowy zespól z Gdańska PORTOWIEC 2:1. Natomiast w środę o godz.17.00 zespół  reprezentacyjny NADMORSKIEJ LIGI 6, w którym występuje ŁUKASZ DĄBROWSKI pokonał również B-klasowy zespół ORZEŁ STRASZYN  14:1. GRATULUJEMY !!!

Natomiast wracając do rozgrywek NL6 to środa i czwartek były pięknymi dniami dla drużyn JR a to ze względu na osiągnięte wyniki. Zarówno SYMPATICO jak i JR POGÓRZE wygrały swoje mecze i to w dobrym stylu, a to zaraz przełożyło się na miejsca w tabeli. Wspólnie z innymi drużynami przewodzą w swoich tabelach. JR SYMPATICO miało bardzo wymagającego przeciwnika jakim była drużyna CASUALS. Po wzajemnym badaniu i dobrym początku SYMPATICO straciło czujność i przegrywało jedną bramką. Jednak chwilowa słabość nie załamała drużyny. Po przerwie bardziej odpowiedzialna gra w obronie i zabójcze kontry  spowodowały, że SYMPATICO mogło dopisać sobie kolejne trzy punkty. Mecz był naprawdę na wysokim poziomie a niezwykle zgromadzona liczna publiczność miała wiele uciechy. Ale tak jest zawsze na meczach tej drużyny. Cel jakim jest awans do II-ej ligi przybliżył się o sześć punktów. TAK TRZYMAĆ !!!

JR POGÓRZE rozgrywało swoje trzecie spotkanie i to z aktualnym liderem tabeli po dwóch kolejkach drużyną FC GRABÓWEK. Jak wiadomo drużyna FC Grabówek była zawsze dla Nas ciężkim i nieprzewidywalnym przeciwnikiem - dlatego tez należało do meczu podejść niezwykle czujnie i być konsekwentnym od początku do końca spotkania. Tak też było i osiągnęliśmy w pierwszej połowie przewagę dwóch bramek osiągając wynik 2:0. Jednak GRABÓWEK to dobra drużyna, która wie na czym polega gra na malej przestrzeni. Okres naszej nieuwagi i słabości wykorzystali bezlitośnie doprowadzając do remisu. Już do samego końca trwała walka wręcz a zakończył ją ŁUKASZ KRÓL, który dobił piłkę  po strzale ŁUKASZA DĄBROWSKIEGO. I w ten sposób trzy punkty znalazły się na Naszym koncie. Są to niezwykle cenne, ale i ciężko wywalczone punkty. Ale w tej lidze nic nie ma za darmo. Dziękując drużynie za walkę i kibicom za wsparcie czekamy na dalsze dobre mecze. T J R i S !!!

 

   

 

Rumska Liga Halowa - 1 miejsce...;)

13.02.2016r   SOBOTA  godz.  18.30, hala RUMIA  JR POGÓRZE  v  FC RUMIA/ ARKOWCY     3:2  (2:2)

Skład JR: BERGAŃSKI - D.MOTYL, PANASIUK, PIEPRZYK, KIJANKA, KOWALSKI
link do zdjęć: PIERWSZA W HISTORII DRUŻYNY JR POGÓRZE NAGRODA "FAIR PLAY"
Bramki:  1 Motyl,  1 Kijanka, 1 Pieprzyk

W tytule komentarza spreparowanego przez kolegę Krzysztofa Kijankę wybrzmiał żart jakoby to JR zakończyło zmagania w RUMSKIEJ LIDZE HALOWEJ na pierwszym miejscu. Owszem zajęliśmy  I-sze miejsce, ale jako drużyna grająca ,,fair play" tzn., w całych rozgrywkach otrzymaliśmy najmniej żółtych kartek, bo tylko cztery. To wręcz niewiarygodne. Było to możliwe między innymi dlatego, że prawie nie grał z Nami Dąbek (którego pozdrawiamy). A tak na poważnie to całe te rozgrywki Nam nie wyszły, głównie ze względu na fatalną sytuacje kadrową . W każdym meczu był inny skład, a wielokrotnie zastanawiałem się czy nie oddać walkowera. Dzięki niektórym zawodnikom z ekipy SYMPATICO wielokrotnie mogliśmy rozegrać mecz z honorem stawiając się na rumskim parkiecie. Ostatnie trzy spotkania, które Nam nie wyszły to znaczy porażka z MŁODZIKAMI, porażka z EURO -POLEM i fatalny remis z ekipą PÓŁWYSPU wykazały nie tylko braki w poszczególnych meczach, ale przede wszystkim została odebrana ochota na to sobotnie spotkanie kończące w tym roku rozgrywki w tej halowej lidze. Ręce opadają, że nie można było zebrać ośmiu zdrowych i chętnych do gry zawodników. Grypa, kontuzje, praca, wyjazdy przetrzebiły maksymalnie drużynę a trzeba było przeciwstawić się całkiem niezłej ekipie. DZIĘKUJĘ NIEZWYKLE SERDECZNIE CAŁEJ SZÓSTCE, KTÓRA STAWIŁA SIĘ NA MECZU NIE TYLKO ABY POWALCZYĆ ALE RÓWNIEŻ WALCZYĆ O DOBRE IMIĘ JR. I TO SIĘ UDAŁO  !!!  Jeszcze nigdy szatnia tak nie żyła zmotywowana do gry, nikt nie dopuszczał myśli o przegranej. Wszystko układało się bardzo dobrze a tu nagle niekorzystny wynik 0:2. Ale nie załamujemy rąk - doskonałą grę Damian Motyl pieczętuje bramką a w chwilę potem Krzysztof Kijanka strzałem z prezesa wyrównuje stan na 2:2. Koniec pierwszej połowy, regenerujemy siły, łapiemy oddech i wychodzimy tylko z jednym celem - wygrać spotkanie. Sytuacje bramkowe miał każdy z zawodników a Paweł Bergański odbierał ochotę na grę przeciwnikom. I nagle przychodzi ta cudowna chwila w której Jacek Pieprzyk wiąże w polu karnym dwóch zawodników i przerzuca piłkę nad leżącym bramkarzem. Jest 3:2 dla Nas i niedużo czasu do końca meczu . Ale to właśnie w tym czasie drużyna pokazała charakter - nie było odpuszczenia pomimo ubytku sił. I właśnie dlatego zgarnęliśmy nagrodę w postaci zwycięstwa. Radości i poklepywania w szatni nie było końca, strzelano foty i rozdawano uśmiechy. Było widać, że ta mała grupa kolegów wykonała kawał dobrej roboty, że rozegrała jedno z najlepszych spotkań i że piłka może jednak dostarczyć wiele wrażeń i przyjemności. TJR !!! 

 

RLH - JR POGÓRZE vs EKO JAWA

Niedziela  03.01.2016r godz. 17.20  Rumska Liga Halowa      JR POGÓRZE v EKO-JAWA   2:2 (1:0)

BERGAŃSKI - MASZOTA, MALINOWSKI, DĄBROWSKI  - BLOCH, GAŁEK, KOWALSKI , PIEPRZYK 

Bramki: 1 Pieprzyk, 1 Maszota

W Nowy Rok weszliśmy nie tylko w szampańskim i wesołym nastroju, ale również z optymistycznym nastrojem. Co prawda tuż przed kolejnym meczem wypadają dwie osoby ,  ale szybkie dowołanie młodego zawodnika KAMILA BLOCHA powoduje, że jest wystarczająca ilość osób i możemy stawić czoło naprawdę dobrej drużynie jaką jest EKO JAWA. Z przebiegu meczu zakończonego remisem trudno jednoznacznie orzec, która drużyna zasługiwała na zwycięstwo, gdyż obie miały po kilka naprawdę dobrych sytuacji. Ja będę się skłaniał do stwierdzenia ,że to My powinniśmy wygrać , gdyż dwukrotnie prowadziliśmy a ostatnie dziesięć sekund to do tej pory nie wiem jak można było nie strzelić bramki. Ale czy to pierwszy raz w wykonaniu JR ? Nie mniej trzeba jednak stwierdzić, że EKO JAWA grała bardzo dobrą piłkę i była naprawdę wymagającym przeciwnikiem. Trudno, mamy remis i trzeba skupić się na kolejnych spotkaniach, gdyż w tym roku w Rumii  grają  wymagające drużyny przez co poziom sportowy jest  wysoki. A więc do zobaczenia w środę na kolejnym spotkaniu.  T J R !!!

ŚRODA   06.01.2016r        godz.   17.40        JR POGÓRZE V ALL STARS,   zbiórka przy ŻABCE   17.00

   

JR Pogórze - PEP Team 34:0 ...

NIEDZIELA 02.02.2014    godz. 19.45    

JR POGÓRZE  v  PEP TEAM     34:0 (11:0)

Skład: T.PIĄTKOWSKI - FRANKOWSKI, KOLENDA, DĄBROWSKI, D.MOTYL  -  D.PIĄTKOWSKI, STĘPIEŃ, KIJANKA

Bramki: 9 D.Piątkowski, 8 Ł.Dąbrowski, 6 Stępień, 4 Kijanka, 4 D.Motyl, 1 Frankowski, 1 Kolenda, 1 T.Piątkowski, 

Ten wynik można by traktować w kategorii pomyłek lub niemożliwości - a jednak taki właśnie rezultat JR osiągnęło w swoim trzecim meczu NLF. Oczywiście sam wynik cieszy, ale również gra układała się po Naszej myśli. Nasi przeciwnicy muszą szybko wyciągnąć z tego meczu prawidłowe wnioski, gdyż gra na hali różni się od zmagań na sztucznej nawierzchni. Rozumiem, że to wszystko traktuje się w ramach zabawy, ale jakiś minimalny poziom umiejętności obowiązuje

. Nam po raz pierwszy od dziesięciu lat zdarzył się taki wynik (chociaż już bywały w okolicy 30 - ki), ale ciekawostką był fakt, że wszyscy zawodnicy również bramkarz zaliczyli jakieś trafienie. Teraz przed Nami dwa ostatnie grupowe spotkania - mecz z TURBINKAMI i ARUSEM i możemy szykować się do rozgrywki finałowej, która mam nadzieję będzie bardzo ciekawa. CZEGO SOBIE I PRZECIWNIKOM ŻYCZĘ !!!

IMPREZA, IMPREZA i po IMPREZIE ......
fotorelacja : https://picasaweb.google.com/110640524213155172682/0LecieJRPogorzeKarpartka31012004

W piątek wieczorem w lokalu KARPATKA drużyna JR POGÓRZE obchodziła swój JUBILEUSZ 10-cio LECIA. Za pośrednictwem tej strony serdecznie dziękuję wszystkim obecnym za ten wieczór. Dziękuję przede wszystkim byłym i obecnym zawodnikom oraz Ich uroczym partnerkom, dziękuję wielu kibicom i sympatykom Naszej drużyny, którzy byli tego wieczoru razem z Nami.

Dziękuję również gościom z zaprzyjaźnionych drużyn, którzy zaszczycili Nas swoją obecnością, dziękujemy za serdeczne życzenia od zawodników EJSMONDA, którzy zamieścili je na swojej stronie internetowej. Szczególne podziękowania kieruję w stronę KRZYSZTOFA KIJANKI i ŁUKASZA DĄBROWSKIEGO, dzięki którym ICH wysiłek w organizację i przebieg imprezy przerósł moje największe oczekiwania.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że tego typu impreza jeszcze bardziej scementuje zespół a wyniki osiągane w przyszłości w pełni zadowolą wszystkich przychylnych Nam ludzi.   

 

Plan na nadchodzący tydzień oraz OBCHODY 10-LECIA JR POGÓRZE

DNIA 31 STYCZNIA ODBĘDZIE SIĘ IMPREZA Z OKAZJI OBCHODÓW 10-LECIA JR POGÓRZE GDYNIA. MIEJSCE DOBRZE WSZYSTKIM ZNANE KARPATKA, WSTĘP OD GODZINY 20:00.
JEŻELI CHODZI O ZRZUTKĘ NA IMPREZĘ TO KAŻDY Z ZAWODNIKÓW* JR POGÓRZE 50 PLN, NATOMIAST POZOSTAŁE OSOBY 10 PLN. Prośba do zawodników, którzy potwierdzili obecność o dostarczenie PLN-ów na niedzielne mecze. Pozostałe osoby wpłacają na miejscu.

NIEDZIELA  - zbiórka pod Żabka godz. 16:40 stroje białe i pasiaki

17.30  JR Pogórze  -   Nela  - Rumska Liga Halowa
Kadra na mecz (przewidywana) : Bergański - Kijanka, Dąbrowski, Pieprzyk, Motyl D. , Mailinowski, Prokopowicz, Zieliński, Piątkowski D.

19:45 JR Pogórze - Sztywny Skład - nadmorska liga Futsalu
Kadra na mecz (przewidywana) : Piatkowski T.- Kijanka, Dąbrowski, Motyl D.  Prokopowicz,  Stepień, Fopka, Frankowski, Piątkowski D. , Bartkowiak