Rumska Liga Halowa

Rumska Liga Halowa

Enerpol wygrywa w XI Edycji Pogórze Cup 2019

 

Kolejny turniej Pogórze Cup 2019 połączony z akcja charytatywna "Gramy dla Artura" za nami. Tym razem nasza ekipa niestety znalazła się poza podium przegrywając w ćwierćfinale po bardzo zaciętym spotkaniu z drużyna Enerpol-u 4:5. Spotkanie to zostało okrzyknięte mianem najlepszego "meczu turnieju" co cieszy, choć sportowa złość pozostała, bo niezbyt często nadarza się okazja aby zmierzyć się na Pogórzu z zawodnikiem takim jak Marcus Da Silva... Jeśli chodzi o sam turniej to przebiegał on w koleżeńskiej atmosferze, a emocje dały znać o sobie w meczach fazy pucharowej, gdzie nie było już żartów i momentami "trzeszczały kości". Jednak jak na turniej charytatywny przystało obyło się bez kontuzji i w dobrych humorach udaliśmy się do Karpatki na zakończenie turnieju, Galę NL6 oraz uczcić 15-lecie drużyny JR Pogórze. 
Z tego miejsca chciałbym również serdecznie podziękować naszym sponsorom oraz organizatorom, za ich bezinteresowne wsparcie idei jaka jest turniej charytatywny, z którego całkowity dochód powędrował do Artura: pizzeria "POGÓRZANKA", Pub "FABRYKA SPORTU",restauracja/bar "TAKO" oraz pizzeria "RĘKA W MĄCE", Szkoła Podstawowa NR 43, NL6, cukiernia FORMELLA i osoby indywidualne działające przy organizacji.
Klasyfikacja końcowa 
 :

1 miejsce Enerpol
2 miejsce KKS Pogórze
3 miejsce 13sty Bastion 

 

CZY WYGRYWASZ CZY NIE JA I TAK KOCHAM CIĘ, W MOIM SERCU JR I NA DOBRE I NA ZŁE, POGÓRZE!

Data  02.03.2019r    godz.8.30 -17.30

JR wystąpił w tym turnieju w składzie: ELŻANOWSKI - D.MOTYL, K.KIJANKA, T.STĘPIEŃ, K.TROCKI, B.TROCKI, W.SZREDER

JR POGÓRZE v OBŁUŻE  1:2, bramki  1 K.Trocki

              KADRA NL6  11:1, bramki  4 T.Stępień, 4 K.Kijanka, 1 K.Trocki, 1 B.Trocki, 1 W.Szreder

             MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE  8:0,  bramki 3 Stępień, 2 W.Szreder,  1 K.Trocki,   

                                                                                     1 B.Trocki, 1 K.Kijanka

             ENERPOL/ORION    4:5,  bramki  4 T.Stępień

 

 

Pogórze Cup 2019 /Gala NL6/ 15 lat JR Pogórze - info organizacyjne

Już w sobotę przystąpimy do decydującej fazy turnieju Pogórze Cup 2019 połączonego z akcja charytatywną"Gramy dla Artura". Weźmie w nim udział 16 zespołów, które powalczą o zgromadzone przez organizatorów nagrody- za pierwsze trzy puchary i medale oraz do rozdysponowania mamy bony do wykorzystania w takich miejscach jak : pizzeria "POGÓRZANKA", Pub "FABRYKA SPORTU",restauracja/bar "TAKO" oraz pizzeria "RĘKA W MĄCE". Patronat medialny objął portal internetowy www.mlodagdynia.pl, a za obsadę sędziowską zapewni NL6. Każda drużyna zostanie zaopatrzona w wodę mineralna, a zaprzyjaźniona cukiernia "FORMELLA"zapewni słodki poczęstunek zarówno dla zawodników jak i kibiców, których serdecznie zapraszamy na sale Szkoły Podstawowej nr 43.
Rozgrywki grupowe rozpoczniemy o godzinie 8:30, a decydująca faza turnieju odbędzie się między 13:45 a 17:30. Cel szczytny - akcja charytatywna, oprócz wpisowego z którego dochód zostanie przeznaczony "Dla Artura", będzie można wrzucić również pare groszy do puszki;)
Po zakończeniu zmagań sportowych o godzinie 18:30 w popularnej "Karpatce" odbędzie się: rozdanie nagród za turniej POGÓRZE CUP 2019, Gala NL6 (rozdanie nagród za poprzedni sezon ligowy oraz halowe turnieje zimowe) oraz 15-lecie drużyny JR Pogórze! 
Ze sportowym pozdrowieniem,
KIJEK TJR

 

LIGA SIĘ ROZPĘDZA

Jeszcze nie przebrzmiały echa poprzedniej kolejki (dobrej dla JR-ów) a już trzeba szykować sie do kolejnego grania :

DATA  07.09.2016r      ŚRODA    godz. 20.00     JR POGÓRZE SYMPATICO  v  CASUALS       8:5  (3:3)

Skład; SIKORA - GUMOWSKI, FALKIEWICZ, S.MOTYL, CZABROWSKI, KOMOROWSKI - NESTEZIUK, WÓLCZYŃSKI, DOŁOTKO, GAP, IWAŃSKI, M.MOTYL

Bramki: 3 Wólczyński, 2 Nesteziuk, 1 S.Motyl, , 1 Gap, 1 M.Motyl

 

DATA  08.09.2016r     CZWARTEK   godz.  19.30    JR POGÓRZE  v  KP GRABÓWEK      3:2  (2:2)

Skład: PACZKOWSKI - D.MOTYL, DĄBROWSKI, M.MASZOTA, KULTYS, PROKOPOWICZ - KIJANKA, WYCHNOWSKI, KRÓL

Bramki: 2 Król, 1 Kultys

Kończący się tydzień był niezwykle udany dla Naszych drużyn spod znaku JR a także dwóch zaprzyjaźnionych drużyn, które startowały w regionalnym Pucharze Polski. Mam tu na myśli zespół MARYNARKI WOJENNEJ, który we wtorek pokonał  B-klasowy zespól z Gdańska PORTOWIEC 2:1. Natomiast w środę o godz.17.00 zespół  reprezentacyjny NADMORSKIEJ LIGI 6, w którym występuje ŁUKASZ DĄBROWSKI pokonał również B-klasowy zespół ORZEŁ STRASZYN  14:1. GRATULUJEMY !!!

Natomiast wracając do rozgrywek NL6 to środa i czwartek były pięknymi dniami dla drużyn JR a to ze względu na osiągnięte wyniki. Zarówno SYMPATICO jak i JR POGÓRZE wygrały swoje mecze i to w dobrym stylu, a to zaraz przełożyło się na miejsca w tabeli. Wspólnie z innymi drużynami przewodzą w swoich tabelach. JR SYMPATICO miało bardzo wymagającego przeciwnika jakim była drużyna CASUALS. Po wzajemnym badaniu i dobrym początku SYMPATICO straciło czujność i przegrywało jedną bramką. Jednak chwilowa słabość nie załamała drużyny. Po przerwie bardziej odpowiedzialna gra w obronie i zabójcze kontry  spowodowały, że SYMPATICO mogło dopisać sobie kolejne trzy punkty. Mecz był naprawdę na wysokim poziomie a niezwykle zgromadzona liczna publiczność miała wiele uciechy. Ale tak jest zawsze na meczach tej drużyny. Cel jakim jest awans do II-ej ligi przybliżył się o sześć punktów. TAK TRZYMAĆ !!!

JR POGÓRZE rozgrywało swoje trzecie spotkanie i to z aktualnym liderem tabeli po dwóch kolejkach drużyną FC GRABÓWEK. Jak wiadomo drużyna FC Grabówek była zawsze dla Nas ciężkim i nieprzewidywalnym przeciwnikiem - dlatego tez należało do meczu podejść niezwykle czujnie i być konsekwentnym od początku do końca spotkania. Tak też było i osiągnęliśmy w pierwszej połowie przewagę dwóch bramek osiągając wynik 2:0. Jednak GRABÓWEK to dobra drużyna, która wie na czym polega gra na malej przestrzeni. Okres naszej nieuwagi i słabości wykorzystali bezlitośnie doprowadzając do remisu. Już do samego końca trwała walka wręcz a zakończył ją ŁUKASZ KRÓL, który dobił piłkę  po strzale ŁUKASZA DĄBROWSKIEGO. I w ten sposób trzy punkty znalazły się na Naszym koncie. Są to niezwykle cenne, ale i ciężko wywalczone punkty. Ale w tej lidze nic nie ma za darmo. Dziękując drużynie za walkę i kibicom za wsparcie czekamy na dalsze dobre mecze. T J R i S !!!

 

   

   

Rumska Liga Halowa - 1 miejsce...;)

13.02.2016r   SOBOTA  godz.  18.30, hala RUMIA  JR POGÓRZE  v  FC RUMIA/ ARKOWCY     3:2  (2:2)

Skład JR: BERGAŃSKI - D.MOTYL, PANASIUK, PIEPRZYK, KIJANKA, KOWALSKI
link do zdjęć: PIERWSZA W HISTORII DRUŻYNY JR POGÓRZE NAGRODA "FAIR PLAY"
Bramki:  1 Motyl,  1 Kijanka, 1 Pieprzyk

W tytule komentarza spreparowanego przez kolegę Krzysztofa Kijankę wybrzmiał żart jakoby to JR zakończyło zmagania w RUMSKIEJ LIDZE HALOWEJ na pierwszym miejscu. Owszem zajęliśmy  I-sze miejsce, ale jako drużyna grająca ,,fair play" tzn., w całych rozgrywkach otrzymaliśmy najmniej żółtych kartek, bo tylko cztery. To wręcz niewiarygodne. Było to możliwe między innymi dlatego, że prawie nie grał z Nami Dąbek (którego pozdrawiamy). A tak na poważnie to całe te rozgrywki Nam nie wyszły, głównie ze względu na fatalną sytuacje kadrową . W każdym meczu był inny skład, a wielokrotnie zastanawiałem się czy nie oddać walkowera. Dzięki niektórym zawodnikom z ekipy SYMPATICO wielokrotnie mogliśmy rozegrać mecz z honorem stawiając się na rumskim parkiecie. Ostatnie trzy spotkania, które Nam nie wyszły to znaczy porażka z MŁODZIKAMI, porażka z EURO -POLEM i fatalny remis z ekipą PÓŁWYSPU wykazały nie tylko braki w poszczególnych meczach, ale przede wszystkim została odebrana ochota na to sobotnie spotkanie kończące w tym roku rozgrywki w tej halowej lidze. Ręce opadają, że nie można było zebrać ośmiu zdrowych i chętnych do gry zawodników. Grypa, kontuzje, praca, wyjazdy przetrzebiły maksymalnie drużynę a trzeba było przeciwstawić się całkiem niezłej ekipie. DZIĘKUJĘ NIEZWYKLE SERDECZNIE CAŁEJ SZÓSTCE, KTÓRA STAWIŁA SIĘ NA MECZU NIE TYLKO ABY POWALCZYĆ ALE RÓWNIEŻ WALCZYĆ O DOBRE IMIĘ JR. I TO SIĘ UDAŁO  !!!  Jeszcze nigdy szatnia tak nie żyła zmotywowana do gry, nikt nie dopuszczał myśli o przegranej. Wszystko układało się bardzo dobrze a tu nagle niekorzystny wynik 0:2. Ale nie załamujemy rąk - doskonałą grę Damian Motyl pieczętuje bramką a w chwilę potem Krzysztof Kijanka strzałem z prezesa wyrównuje stan na 2:2. Koniec pierwszej połowy, regenerujemy siły, łapiemy oddech i wychodzimy tylko z jednym celem - wygrać spotkanie. Sytuacje bramkowe miał każdy z zawodników a Paweł Bergański odbierał ochotę na grę przeciwnikom. I nagle przychodzi ta cudowna chwila w której Jacek Pieprzyk wiąże w polu karnym dwóch zawodników i przerzuca piłkę nad leżącym bramkarzem. Jest 3:2 dla Nas i niedużo czasu do końca meczu . Ale to właśnie w tym czasie drużyna pokazała charakter - nie było odpuszczenia pomimo ubytku sił. I właśnie dlatego zgarnęliśmy nagrodę w postaci zwycięstwa. Radości i poklepywania w szatni nie było końca, strzelano foty i rozdawano uśmiechy. Było widać, że ta mała grupa kolegów wykonała kawał dobrej roboty, że rozegrała jedno z najlepszych spotkań i że piłka może jednak dostarczyć wiele wrażeń i przyjemności. TJR !!! 

 

RLH - JR POGÓRZE vs EKO JAWA

Niedziela  03.01.2016r godz. 17.20  Rumska Liga Halowa      JR POGÓRZE v EKO-JAWA   2:2 (1:0)

BERGAŃSKI - MASZOTA, MALINOWSKI, DĄBROWSKI  - BLOCH, GAŁEK, KOWALSKI , PIEPRZYK 

Bramki: 1 Pieprzyk, 1 Maszota

W Nowy Rok weszliśmy nie tylko w szampańskim i wesołym nastroju, ale również z optymistycznym nastrojem. Co prawda tuż przed kolejnym meczem wypadają dwie osoby ,  ale szybkie dowołanie młodego zawodnika KAMILA BLOCHA powoduje, że jest wystarczająca ilość osób i możemy stawić czoło naprawdę dobrej drużynie jaką jest EKO JAWA. Z przebiegu meczu zakończonego remisem trudno jednoznacznie orzec, która drużyna zasługiwała na zwycięstwo, gdyż obie miały po kilka naprawdę dobrych sytuacji. Ja będę się skłaniał do stwierdzenia ,że to My powinniśmy wygrać , gdyż dwukrotnie prowadziliśmy a ostatnie dziesięć sekund to do tej pory nie wiem jak można było nie strzelić bramki. Ale czy to pierwszy raz w wykonaniu JR ? Nie mniej trzeba jednak stwierdzić, że EKO JAWA grała bardzo dobrą piłkę i była naprawdę wymagającym przeciwnikiem. Trudno, mamy remis i trzeba skupić się na kolejnych spotkaniach, gdyż w tym roku w Rumii  grają  wymagające drużyny przez co poziom sportowy jest  wysoki. A więc do zobaczenia w środę na kolejnym spotkaniu.  T J R !!!

ŚRODA   06.01.2016r        godz.   17.40        JR POGÓRZE V ALL STARS,   zbiórka przy ŻABCE   17.00