Rumska Liga Halowa

Rumska Liga Halowa

 Klasyfikacja końcowa:

I Miejsce - ENERPOL

II Miejsce - JR POGÓRZE

III Miejsce - PKA GDYNIA

IV Miejsce - KKS POGÓRZE

Nagroda FAIR PLAY - RS TEAM 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik -  Marcus Da Silva (ENERPOL)

Najlepszy bramkarz - Krzysztof Marzejon (PKA GDYNIA)

Najlepszy strzelec -  Rafał Dettlaf (PKA GDYNIA)

BEST GOAL - Daniel Kolenda (OBŁUŻE)

Relacja z turnieju niebawem od Janusza Rodziewicza …

Podziękowania 

Korzystając z okazji chciałbym podziękować za bezinteresowną pomoc osobom, które w mniejszym lub większym stopniu przyczyniły się do organizacji turnieju POGÓRZE CUP 2020 „GRAMY DLA ARTURA”. 

Zacznę od Janusza Rodziewicza - założyciela drużyny JR Pogórze, nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 43 w Gdyni. Wybór terminu, rezerwacja sali, kontakt z drużynami oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem zawodów to właśnie jego zasługa. Kolejna osoba to Łukasz Dąbrowski - można powiedzieć „człowiek orkiestra”. Dzięki swoim kontaktom na mieście pozyskał wielu sponsorów, dzięki czemu mieliśmy sporo nagród 

dla zawodników i kibiców. Przygotował catering w postaci pysznej pizzy z „POGÓRZANKI”, a oprócz tego jako organizator pomagał przy: sędziowaniu, licytacji, rozdaniu nagród oraz zlecił przygotowanie okazjonalnego 13-metrowego transparentu „GRAMY DLA ARTURA 2020”. Słowa uznania kieruje również dla Patryka Wychnowskiego, który pomagał przez cały turniej w kwestiach organizacyjnych oraz pozyskał oryginalna koszulkę z podpisami piłkarzy ARKI GDYNIA przeznaczoną na licytację i środki finansowe na catering/nagrody rzeczowe od SKGA. Jerzy Kania i Grzegorz Niciński, postarali się o obecność na turnieju (pomimo piątkowego spotkania wyjazdowego w Zabrzu) zawodników gdyńskiej Arki tj. Aram Marciniak, czy Marcus Da Silva 

oraz zadbali o to, aby informacja o naszym turnieju znalazła się na oficjalnej stronie klubowej www.arka.gdynia.pl oraz koncie na Twitterze. Chciałbym jeszcze podziękować kilku osobom, które wniosły swój symboliczny wkład przy organizacji imprezy, a są to: Krzysztof Rączka, Monika Pierzga, Michał Olszewski, Jarek Kowalski, Karolek Eto, Jakub Kowalski, Lukasz Kolenda, Łukasz Radtke, Kamila Wysocka, Aleksandra Pałasz, Wojak, Dziki oraz pracownicy "Pogórzanki" i ekipa od transparentu.

Wielkie dzięki dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 43 za udostępnienie sali na czas turnieju oraz Przedstawicielom Rady Dzielnicy Pogórze za ufundowanie nagród w postaci pucharów i medali.

Sponsorzy, partnerzy, media na POGRZE CUP 2020 :

 • „STOWARZYSZENIE KIBICÓW GDYŃSKIEJ ARKI”  - środki finansowe na catering i nagrody rzeczowe 
 • Pizzeria „POGÓRZANKA” - catering oraz bony jako nagrody w konkursach
 • Restauracja „TAKO” - bony dla drużyny, która zajęła I Miejsce 
 • Pub „FABRYKA SPORTU” - bony dla drużyny, która zajęła II Miejsce
 • Restauracja „GDAŃSKI BOWKE” - bony dla drużyny, która zajęła III Miejsce
 • Pizzeria „RĘKA W MĄCE” - bony dla drużyny,FAIR PLAY
 • Restauracja „POP IN” - bon dla najlepszego zawodnika 
 • „LETSPARTY.PL” - voucher na usługę DJ’a na wesele dla najlepszego bramkarza
 • Restauracja „ŚLIWKA W KOMPOT” - bon dla najlepszego strzelca
 • Restauracja „LONG STREET 52” - bon za BEST GOAL
 • Catering dietetyczny „LIFE STYLE CATERING” - prezent dla Artura w postaci voucheru na tygodniowa dietę
 • „INTER EUROPOL” - dostarczenie słodkiego poczęstunku dla zawodników i kibiców
 • „MARPOL” - dostarczenie wody dla zawodników
 • „PIERRE RENE” - zestawy kosmetyków na nagrody w konkursach
 • „KOMPANIA PIWOWARSKA” - dostarczenie napojów chłodzących dla zawodników i kibiców
 • „NL6” - media + nagrody rzeczowe
 • "MŁODA GDYNIA" - media
Na sam koniec w imieniu tych wszystkich osób, które zorganizowały ten turniej dziękuję: zawodnikom, trenerom 
 

 

Kolejny turniej Pogórze Cup 2019 połączony z akcja charytatywna "Gramy dla Artura" za nami. Tym razem nasza ekipa niestety znalazła się poza podium przegrywając w ćwierćfinale po bardzo zaciętym spotkaniu z drużyna Enerpol-u 4:5. Spotkanie to zostało okrzyknięte mianem najlepszego "meczu turnieju" co cieszy, choć sportowa złość pozostała, bo niezbyt często nadarza się okazja aby zmierzyć się na Pogórzu z zawodnikiem takim jak Marcus Da Silva... Jeśli chodzi o sam turniej to przebiegał on w koleżeńskiej atmosferze, a emocje dały znać o sobie w meczach fazy pucharowej, gdzie nie było już żartów i momentami "trzeszczały kości". Jednak jak na turniej charytatywny przystało obyło się bez kontuzji i w dobrych humorach udaliśmy się do Karpatki na zakończenie turnieju, Galę NL6 oraz uczcić 15-lecie drużyny JR Pogórze. 
Z tego miejsca chciałbym również serdecznie podziękować naszym sponsorom oraz organizatorom, za ich bezinteresowne wsparcie idei jaka jest turniej charytatywny, z którego całkowity dochód powędrował do Artura: pizzeria "POGÓRZANKA", Pub "FABRYKA SPORTU",restauracja/bar "TAKO" oraz pizzeria "RĘKA W MĄCE", Szkoła Podstawowa NR 43, NL6, cukiernia FORMELLA i osoby indywidualne działające przy organizacji.
Klasyfikacja końcowa 
 :

1 miejsce Enerpol
2 miejsce KKS Pogórze
3 miejsce 13sty Bastion 

 

CZY WYGRYWASZ CZY NIE JA I TAK KOCHAM CIĘ, W MOIM SERCU JR I NA DOBRE I NA ZŁE, POGÓRZE!

Data  02.03.2019r    godz.8.30 -17.30

JR wystąpił w tym turnieju w składzie: ELŻANOWSKI - D.MOTYL, K.KIJANKA, T.STĘPIEŃ, K.TROCKI, B.TROCKI, W.SZREDER

JR POGÓRZE v OBŁUŻE  1:2, bramki  1 K.Trocki

              KADRA NL6  11:1, bramki  4 T.Stępień, 4 K.Kijanka, 1 K.Trocki, 1 B.Trocki, 1 W.Szreder

             MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE  8:0,  bramki 3 Stępień, 2 W.Szreder,  1 K.Trocki,   

                                                                                     1 B.Trocki, 1 K.Kijanka

             ENERPOL/ORION    4:5,  bramki  4 T.Stępień

 

 

Już w sobotę przystąpimy do decydującej fazy turnieju Pogórze Cup 2019 połączonego z akcja charytatywną"Gramy dla Artura". Weźmie w nim udział 16 zespołów, które powalczą o zgromadzone przez organizatorów nagrody- za pierwsze trzy puchary i medale oraz do rozdysponowania mamy bony do wykorzystania w takich miejscach jak : pizzeria "POGÓRZANKA", Pub "FABRYKA SPORTU",restauracja/bar "TAKO" oraz pizzeria "RĘKA W MĄCE". Patronat medialny objął portal internetowy www.mlodagdynia.pl, a za obsadę sędziowską zapewni NL6. Każda drużyna zostanie zaopatrzona w wodę mineralna, a zaprzyjaźniona cukiernia "FORMELLA"zapewni słodki poczęstunek zarówno dla zawodników jak i kibiców, których serdecznie zapraszamy na sale Szkoły Podstawowej nr 43.
Rozgrywki grupowe rozpoczniemy o godzinie 8:30, a decydująca faza turnieju odbędzie się między 13:45 a 17:30. Cel szczytny - akcja charytatywna, oprócz wpisowego z którego dochód zostanie przeznaczony "Dla Artura", będzie można wrzucić również pare groszy do puszki;)
Po zakończeniu zmagań sportowych o godzinie 18:30 w popularnej "Karpatce" odbędzie się: rozdanie nagród za turniej POGÓRZE CUP 2019, Gala NL6 (rozdanie nagród za poprzedni sezon ligowy oraz halowe turnieje zimowe) oraz 15-lecie drużyny JR Pogórze! 
Ze sportowym pozdrowieniem,
KIJEK TJR

   

Jeszcze nie przebrzmiały echa poprzedniej kolejki (dobrej dla JR-ów) a już trzeba szykować sie do kolejnego grania :

DATA  07.09.2016r      ŚRODA    godz. 20.00     JR POGÓRZE SYMPATICO  v  CASUALS       8:5  (3:3)

Skład; SIKORA - GUMOWSKI, FALKIEWICZ, S.MOTYL, CZABROWSKI, KOMOROWSKI - NESTEZIUK, WÓLCZYŃSKI, DOŁOTKO, GAP, IWAŃSKI, M.MOTYL

Bramki: 3 Wólczyński, 2 Nesteziuk, 1 S.Motyl, , 1 Gap, 1 M.Motyl

 

DATA  08.09.2016r     CZWARTEK   godz.  19.30    JR POGÓRZE  v  KP GRABÓWEK      3:2  (2:2)

Skład: PACZKOWSKI - D.MOTYL, DĄBROWSKI, M.MASZOTA, KULTYS, PROKOPOWICZ - KIJANKA, WYCHNOWSKI, KRÓL

Bramki: 2 Król, 1 Kultys

Kończący się tydzień był niezwykle udany dla Naszych drużyn spod znaku JR a także dwóch zaprzyjaźnionych drużyn, które startowały w regionalnym Pucharze Polski. Mam tu na myśli zespół MARYNARKI WOJENNEJ, który we wtorek pokonał  B-klasowy zespól z Gdańska PORTOWIEC 2:1. Natomiast w środę o godz.17.00 zespół  reprezentacyjny NADMORSKIEJ LIGI 6, w którym występuje ŁUKASZ DĄBROWSKI pokonał również B-klasowy zespół ORZEŁ STRASZYN  14:1. GRATULUJEMY !!!

Natomiast wracając do rozgrywek NL6 to środa i czwartek były pięknymi dniami dla drużyn JR a to ze względu na osiągnięte wyniki. Zarówno SYMPATICO jak i JR POGÓRZE wygrały swoje mecze i to w dobrym stylu, a to zaraz przełożyło się na miejsca w tabeli. Wspólnie z innymi drużynami przewodzą w swoich tabelach. JR SYMPATICO miało bardzo wymagającego przeciwnika jakim była drużyna CASUALS. Po wzajemnym badaniu i dobrym początku SYMPATICO straciło czujność i przegrywało jedną bramką. Jednak chwilowa słabość nie załamała drużyny. Po przerwie bardziej odpowiedzialna gra w obronie i zabójcze kontry  spowodowały, że SYMPATICO mogło dopisać sobie kolejne trzy punkty. Mecz był naprawdę na wysokim poziomie a niezwykle zgromadzona liczna publiczność miała wiele uciechy. Ale tak jest zawsze na meczach tej drużyny. Cel jakim jest awans do II-ej ligi przybliżył się o sześć punktów. TAK TRZYMAĆ !!!

JR POGÓRZE rozgrywało swoje trzecie spotkanie i to z aktualnym liderem tabeli po dwóch kolejkach drużyną FC GRABÓWEK. Jak wiadomo drużyna FC Grabówek była zawsze dla Nas ciężkim i nieprzewidywalnym przeciwnikiem - dlatego tez należało do meczu podejść niezwykle czujnie i być konsekwentnym od początku do końca spotkania. Tak też było i osiągnęliśmy w pierwszej połowie przewagę dwóch bramek osiągając wynik 2:0. Jednak GRABÓWEK to dobra drużyna, która wie na czym polega gra na malej przestrzeni. Okres naszej nieuwagi i słabości wykorzystali bezlitośnie doprowadzając do remisu. Już do samego końca trwała walka wręcz a zakończył ją ŁUKASZ KRÓL, który dobił piłkę  po strzale ŁUKASZA DĄBROWSKIEGO. I w ten sposób trzy punkty znalazły się na Naszym koncie. Są to niezwykle cenne, ale i ciężko wywalczone punkty. Ale w tej lidze nic nie ma za darmo. Dziękując drużynie za walkę i kibicom za wsparcie czekamy na dalsze dobre mecze. T J R i S !!!

 

   

 

13.02.2016r   SOBOTA  godz.  18.30, hala RUMIA  JR POGÓRZE  v  FC RUMIA/ ARKOWCY     3:2  (2:2)

Skład JR: BERGAŃSKI - D.MOTYL, PANASIUK, PIEPRZYK, KIJANKA, KOWALSKI
link do zdjęć: PIERWSZA W HISTORII DRUŻYNY JR POGÓRZE NAGRODA "FAIR PLAY"
Bramki:  1 Motyl,  1 Kijanka, 1 Pieprzyk

W tytule komentarza spreparowanego przez kolegę Krzysztofa Kijankę wybrzmiał żart jakoby to JR zakończyło zmagania w RUMSKIEJ LIDZE HALOWEJ na pierwszym miejscu. Owszem zajęliśmy  I-sze miejsce, ale jako drużyna grająca ,,fair play" tzn., w całych rozgrywkach otrzymaliśmy najmniej żółtych kartek, bo tylko cztery. To wręcz niewiarygodne. Było to możliwe między innymi dlatego, że prawie nie grał z Nami Dąbek (którego pozdrawiamy). A tak na poważnie to całe te rozgrywki Nam nie wyszły, głównie ze względu na fatalną sytuacje kadrową . W każdym meczu był inny skład, a wielokrotnie zastanawiałem się czy nie oddać walkowera. Dzięki niektórym zawodnikom z ekipy SYMPATICO wielokrotnie mogliśmy rozegrać mecz z honorem stawiając się na rumskim parkiecie. Ostatnie trzy spotkania, które Nam nie wyszły to znaczy porażka z MŁODZIKAMI, porażka z EURO -POLEM i fatalny remis z ekipą PÓŁWYSPU wykazały nie tylko braki w poszczególnych meczach, ale przede wszystkim została odebrana ochota na to sobotnie spotkanie kończące w tym roku rozgrywki w tej halowej lidze. Ręce opadają, że nie można było zebrać ośmiu zdrowych i chętnych do gry zawodników. Grypa, kontuzje, praca, wyjazdy przetrzebiły maksymalnie drużynę a trzeba było przeciwstawić się całkiem niezłej ekipie. DZIĘKUJĘ NIEZWYKLE SERDECZNIE CAŁEJ SZÓSTCE, KTÓRA STAWIŁA SIĘ NA MECZU NIE TYLKO ABY POWALCZYĆ ALE RÓWNIEŻ WALCZYĆ O DOBRE IMIĘ JR. I TO SIĘ UDAŁO  !!!  Jeszcze nigdy szatnia tak nie żyła zmotywowana do gry, nikt nie dopuszczał myśli o przegranej. Wszystko układało się bardzo dobrze a tu nagle niekorzystny wynik 0:2. Ale nie załamujemy rąk - doskonałą grę Damian Motyl pieczętuje bramką a w chwilę potem Krzysztof Kijanka strzałem z prezesa wyrównuje stan na 2:2. Koniec pierwszej połowy, regenerujemy siły, łapiemy oddech i wychodzimy tylko z jednym celem - wygrać spotkanie. Sytuacje bramkowe miał każdy z zawodników a Paweł Bergański odbierał ochotę na grę przeciwnikom. I nagle przychodzi ta cudowna chwila w której Jacek Pieprzyk wiąże w polu karnym dwóch zawodników i przerzuca piłkę nad leżącym bramkarzem. Jest 3:2 dla Nas i niedużo czasu do końca meczu . Ale to właśnie w tym czasie drużyna pokazała charakter - nie było odpuszczenia pomimo ubytku sił. I właśnie dlatego zgarnęliśmy nagrodę w postaci zwycięstwa. Radości i poklepywania w szatni nie było końca, strzelano foty i rozdawano uśmiechy. Było widać, że ta mała grupa kolegów wykonała kawał dobrej roboty, że rozegrała jedno z najlepszych spotkań i że piłka może jednak dostarczyć wiele wrażeń i przyjemności. TJR !!!