GL6

GL6

TRZY PUNKTY NA KONCIE

DATA 11.04.2019r     godz.19.30      JR POGÓRZE  v  SALOS RUMIA    8:3  (4:2)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, D.MOTYL, M.MASZOTA, KULTYS, WIŚNIEWSKI, BERBEĆ - CZARNOWSKI, HILDENBRANDT, BALBIER, WYCHNOWSKI

Bramki: 2 Berbeć, 2 Wychnowski, 2 Kultys, 1 Balbier, 1 Motyl

Można by rzec i wykrzyczeć - N A R E S Z C I E !!! Po długim okresie, czyli czterech tygodniach i czterech porażkach przyszło wreszcie zwycięstwo. Było ono Nam bardzo potrzebne, gdyż nie mogliśmy sobie pozwolić nie tylko na oddalanie się drużyn od strefy spadkowej, ale również rosła ich zdobycz punktowa. Jako jedyna drużyna na koncie mieliśmy zero punktów i była to sytuacja niekomfortowa. Ale zawsze wierzyliśmy, że kiedyś zła passa musi się skończyć i zaczniemy gromadzić punkty. W tym sezonie rywalizacja jest niemiłosiernie wyrównana i chyba tylko zespół ENERPOLU jest poza zasięgiem. Oczywiście każdy zespół do rywalizacji podchodzi według własnej filozofii i ma inne cele, ale każdy zespół ma coś do udowodnienia. Czwartkowy mecz był dobry jeśli chodzi o kunszt czysto piłkarski, po prostu dał się oglądać. Młodzi piłkarze z Salosu mieli swoje problemy kadrowe, ale je przezwyciężyli i wyszli na plac gry bardzo zmotywowani. Nasza ekipa po krótkim okresie bałaganu i jak zwykle braku koncentracji powoli zaczęła przejmować inicjatywę. Nawet wcześnie stracona bramka Nas nie załamała a tylko wywołała pewną złość piłkarską. Widać , że powoli zaczynają zaskakiwać wszystkie tryby a nowi zawodnicy ładnie wkomponywują się w drużynę. Pozytywem dla JR w tym sezonie jest pełna obecność na meczu, duża liczba zawodników na liście i wielka ochota do gry. Jeśli po meczu wszyscy byli zadowoleni to znaczy, że drużyna zmierza w dobrym kierunku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jeszcze zaliczymy jakieś porażki , ale one jeśli będą to nie powinny Nam przesłaniać samej ideii gry w piłkę czyli przyjemności z samego grania. I tym przesłaniem ZAPRASZAM NA KOLEJNY MECZ W WYKONANIU JR !!!   

 

Początek XXI edycji dla JR za trudny

DATA  28.03.2019r    godz. 20.30   JR POGÓRZE v CHŁOPCY Z FERAJNY  2:7 (1:4)

SKŁAD: CZABROWSKI - WIŚNIEWSKI, KOLENDA, KNIOCH, D.MOTYL, MASZOTA - KIJANKA,  CZARNOWSKI, HILDENBRANDT

Bramki: 1 Hildenbrandt, 1 Knioch

DATA   04.04.2019r    godz. 21.30   JR POGÓRZE v ROLRYŻ  5:10 (3:5)

SKŁAD: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, KNIOCH, MASZOTA, JAHN - BALBIER, BERBEĆ, BELNIK, KIJANKA

Bramki: 2 Balbier, 2 Kijanka, 1 Berbeć

Niestety czwarty mecz i czwarta porażka. Trochę to wygląda słabo dla osób stojących z boku i obserwujących cała ligę i tabelę. Właściwie nie ma się co chwalić jeśli weżmiemy pod uwagę tylko zdobycz punktową. Ale My sami wiemy co Nam dolega i co możemy ugrać i jak właściwie gramy. O dziwo w zespole nie ma paniki, gdyż wiemy, że tryby muszą zaskoczyć i jeszcze drużyna pokaże na co ją stać. Mamy świadomość, że spada z ligi bezpośrednio tylko jedna drużyna i to Nas trzyma w nadzieii, że damy radę. Na usprawiedliwienie Naszych porażek mogę podać fakt, że drużyna trochę jest rozkojarzona, brakuje koncentracji i szczęścia pod bramką przeciwnika a także w drużynie pojawiły się nowe twarze i wrócili  zawodnicy , którzy reprezentowali już barwy JR. A więc, aby wszystko zagrało potrzeba trochę czasu i wzajemnego zrozumienia . Szerzej na temat kadry zespołu i zmian osobowych napiszę w kolejnej relacji, a teraz trzymam kciuki za kolejny mecz. Mam nadzieję, że zwycięski, gdyż drużyna tego potrzebuje jak ryba tlenu. TJR !!!

 

Wiosna 2019r - trudne wyzwanie

Data  19.03.2019r      godz. 21.30       JR POGÓRZE  v  ENERPOL      3:9  (3:5)

Skład: PACZKOWSKI - D.MOTYL, WISZNIEWSKI, MASZOTA, KULTYS - KNIOCH, JAHN, KOLENDA, BERBEĆ

Bramki: 1 Wiszniewski, 1 Kultys, 1 Kolenda

Porażka z Enerpolem w tej fazie rozgrywek była wliczona w ogólny bilans drużyny. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie rywalizować z tym zespołem chociażby  pod względem szybkościowym. Wynik 9:3 mógłby sugerować olbrzymią przewagę Enerpolu, ale tak nie było. Oczywiście nie ma co się usprawiedliwiać, ale przy lepszej koncentracji w obronie i wykorzystaniu naprawdę kapitalnych sytuacji pod bramką wynik mógłby być naprawdę Nas satysfakcjonujący.  Paradoksem tego spotkania było to, że JR POGÓRZE pomimo porażki zagrało naprawdę dobry mecz i gołym okiem widać zwyżkę formy. Naprawdę cieszy postawa wszystkich zawodników, duża obecność na każdym spotkaniu, zaangażowanie i świadomość celu jaki jest przed drużyną. Nie ma co ukrywać i napinać klatę - My chcemy grac dobrze każde spotkanie i bez problemu zapewnić sobie pozostanie na kolejny sezon. Wiosna 2019 w Ekstraklasie będzie niezwykle ciężka i emocjonująca - wystarczy spojrzeć na wyniki, gdzie już po trzeciej kolejce sześciokrotny mistrz czyli drużyna Classicu ma na koncie dwie porażki a beniaminkowie mają po dwa zwycięstwa. Jak widać nikt się nie oszczędza i zostanie w blokach startowych skutkować będzie z pożegnaniem się z Ekstraklasą. Mam nadzieję , że damy radę i JR przysporzy  swoim kibicom wiele radości i zadowolenia z gry całego zespołu. TJR !!! 

   

XXI EDYCJA NL6 ROZPOCZĘTA

DATA   07.03.2019r     godz.21.30     JR POGÓRZE v DZIKI WEST    1:8 (1:4)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, KULTYS, KOLENDA, WISZNIEWSKI, WIŚNIEWSKI, M.KOSICKI - KIJANKA, KOZIOŁ, BALBIER, RYSZARD BELNIK

Bramki: 1 Balbier

Nie tak wyobrażaliśmy sobie start w kolejnej edycji NL6. Oczywiście porażka wkalkulowana jest w uprawianie piłki nożnej, ale jej rozmiary już nie. Przystąpiliśmy do tych rozgrywek z nadzieją, że drużyna spokojnie sobie poradzi w tym roku, ale już na samym początku widać ,że będzie ciężko. Osobiście wierzę, że drużyna sobie poradzi i przyjdą dobre i ciekawe mecze, które zadowolą wszystkich Naszych sympatyków. Co do meczu z Dzikim Westem to Ich zwycięstwo nie podlega dyskusji, My byliśmy rozkojarzeni, zagubieni i właściwie nie mieliśmy nic do powiedzenia. Pozytywem tego spotkania i tego sezonu jest dobra frekwencja i mam nadzieję, że tak będzie w kolejnych spotkaniach oraz nowe stroje drużyny w których prezentowaliśmy się naprawdę efektownie. Jak widać po wynikach innych drużyn to będzie nie tylko ciekawie, ale niezwykle trudno zachować status ekstraklasowca. Myślę, że zadanie na ten sezon to grać swoją piłkę, ale w taki sposób, aby przyniosło Nam spokój w tabeli, a jak się da to pokrzyżować szyki faworytom. TYLKO JR !!!

 

 DATA   14.03.2019r   godz.19.30 PUCHAR LIGI -   JR POGÓRZE V AREX    10:3 (5:2)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, WISZNIEWSKI, MASZOTA, KONOPKA, KULTYS - JAHN, BALBIER, HILDERBRANDT, BERBEĆ

Bramki: 3 Knioch, 1 Balbier, 1 Maszota, 1 Jahn, 1 Kultys, 1 Hilderbrandt, 1 Berbeć, 1 Konopka

 

PUCHAR POGORZA - piatek/sobota 01/02.02.2019r

 W SOBOTĘ 02.03.2019r PO ZAKOŃCZENIU TURNIEJU ZAPRASZAMY O GODZ.18.30 DO ,,KARPATKI" NA GALĘ NL6 NA KTÓREJ ZOSTANIE PODSUMOWANY SEZON JESIEŃ 2018r I WRĘCZONE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ORAZ JEDNOCZEŚNIE 15-LECIE DRUŻYNY JR POGÓRZE.   ZAPRASZAMY !!!

TERMINARZ :  PIĄTEK    01.02.2019r    godz. 19.00   GRUPA ,,A" - mecze w grupie ,,każdy z każdym" po 10 minut. Do sobotnich meczów pucharowych przechodzą cztery drużyny.

1. MŁODY JR POGÓRZE

2.TEAM KACZOR

3.BASTION

4.SUCHY DWÓR

 

                   SOBOTA    02.02.2019r

GRUPA ,,B"   - godz. 8.30 - 10.10

1.MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE

2.KKS POGÓRZE

3.SPORTING GDYNIA

4.PROMOTION

5. ?

GRUPA  ,,C"  -  godz. 10.20 -  12.00

1. 13 DZIELNICA

2. PKA GDYNIA

3. ENERPOL

4.ISKRA

5. ?

GRUPA  ,,D"  -  godz. 12.10 -  13.50

1.KADRA NL6 

2. JR POGÓRZE

3.OBŁUŻE

4. JAMA ZŁA WEJHEROWO

5. ?

Po meczach grupowych po których zostanie ustalona kolejność w grupach przystąpimy do meczów pucharowych.