GL6

GL6

WITAMY !!! Kolejna czyli 26-a edycja NADMORSKIEJ LIGI ,,6" rozpoczęta. Skoncentrujemy się na EKSTRAKLASIE czyli najwyższej formy rozgrywek w której bierze udział JR POGÓRZE. W tej edycji ostatecznie bierze udział osiem drużyn : ENERPOL, ENERPOL II, NEVADA, CLASSIC, DT CITY/CHYLONIA, ATMOSFERA, KP GRABÓWEK i JR POGÓRZE. Miało być 10 drużyn, ale dwie ekipy nie podjęły rękawicy i same zrezygnowały z udziału w tej klasie rozgrywek. Jak sobie w tym sezonie poradzi JR to pytanie na nadchodzący sezon. Niewątpliwie będzie to bardzo trudny okres, ale warto przypomnieć, że Nasza ekipa jako jedyna uczestniczy w najwyższej grupie rozgrywek po raz 26-y i dlaczego miało by być inaczej. Jesteśmy drużyną niezwykle doświadczoną i świadomą celu o jaki zawsze gramy. Ostatnie edycje nie były dla Nas szczęśliwe jeśli chodzi o pozycje medalowe lub czołówkę rozgrywek, ale zawsze spokojnie dawaliśmy sobie radę , aby pozostać w ekstraklasie na kolejny sezon. Duża w tym zasługa samych zawodników, ich umiejętności, gry zespołowej, podejścia do rozgrywek i traktowania poważnie swojej drużyny. Jednym z pozytywów Naszej drużyny na sezon jesienny 2021 jest dość szeroka i liczna kadra zawodnicza co Nas niezmiernie cieszy i daje poczucie spokoju.

Jesienią roku 2021 Naszych barw bronić będą: PACZKOWSKI BARTEK, TOMASZEWSKI FILIP, GAŁEK BARTOSZ, WISZNIEWSKI PRZEMYSŁAW, KULTYS BARTEK, RUMIAN MARCIN, FORMELA GRZEGORZ, MUSZYŃSKI KUBA, MAZUREK PAWEŁ, MOTYL DAMIAN, KONOPKA BARTEK, KIJANKA KRZYSZTOF, WYCHNOWSKI PATRYK, BALBIER PAWEŁ, PRZESMYCKI PRZEMEK, STĘPIEŃ TOMASZ, IDZI KRZYSZTOF, WÓLCZYŃSKI TOMEK, ROBERT CHAŁASZCZYK, AMBROZIEWICZ KUBA. 

Data 30.08.2021roku     godz.21.00     JR POGÓRZE V KP GRABÓWEK  9:5 (4:2)

Skład: PACZKOWSKI - GAŁEK, KULTYS, WISZNIEWSKI, RUMIAN, CHAŁASZCZYK - WYCHNOWSKI, IDZI, STĘPIEŃ, PRZESMYCKI.

Bramki: 5 Idzi, 2 Wychnowski, 2 Stępień

Data  06.09.2021 roku    godz.20.30    JR POGÓRZE V ENERPOL   3:8  (1:5)

Skład: PACZKOWSKI - GAŁEK, WISZNIEWSKI, KULTYS, RUMIAN, KIJANKA, PRZESMYCKI - STĘPIEŃ, WYCHNOWSKI, IDZI, BALBIER

Bramki: 2 Idzi, 1 Stępień

26 edycja NL6 rozpoczęta. Niestety miało być 10 drużyn co stwarzało by nie tylko większa ilość meczy, ale była by również jakaś różnorodność i większa liczba meczy z wyrównanymi szansami. Niestety dwie drużyny zrezygnowały i ekstraklasa liczyć będzie osiem zespołów. Organizatorzy na wiosnę chcą , aby w tej klasie rozgrywek występowało jednak 10 drużyn, więc szanse na pozostanie są zdecydowanie większe. Nie mniej jednak walka będzie ciężka i o pozytywne wyniki będzie bardzo trudno. Ale się nie poddajemy i dopiero około 15 grudnia będzie wiadomo w jakiej klasie rozgrywek rozpoczniemy na wiosnę 2022roku. Pierwsze spotkanie z GRABÓWKIEM według planu, ale już z ENERPOLEM tradycyjnie nie daliśmy rady chociaż sam mecz można uznać w kategoriach pozytywnych. Przed Nami seria bardzo ciężkich spotkań i Naszym zadaniem jest dobrze się zaprezentować i grać tak, aby mecze przynosiły Nam wiele radości a także pozytywnych wrażeń i doznań. Liczę również na to, że sprawimy jakąś niespodziankę, która da Nam kopa na dalsze granie.

 

W tym sezonie rozgrywkowym czyli wiosna/lato 2021r organizatorzy Nadmorskiej Ligi Szóstek zaproponowali inną formę rozegrania Pucharu Lata połączoną z rozdaniem nagród oraz integracyjnym grillem. W turnieju miały wystąpić tylko drużyny z Naszych rozgrywek, które zaliczyły kolejne etapy Pucharu Ligi. Dziesięć drużyn podzielono na dwie grupy, w których rozegrano mecze każdy z każdym. Następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozegrały mecze na ,,krzyż,, - wygrane zagrały w finale, przegrane o 3/4 miejsce. Nasza drużyna JR POGÓRZE w rozgrywkach grupowych spisała się całkiem nieźle, nie ponosząc porażki. Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce przegrywając dość pechowo w małym finale 1:0 (stracona bramka po rykoszecie).

Data 03.07.2021r    sobota godz.12.00 - 16.00

JR POGÓRZE v PRZYCHODNIA MORSKA   5:0 (Paczkowski, Gałek 1, Balbier 1, Formela 1, A.Zielński 1, Kijanka, Wiszniewski)

JR POGÓRZE v FC GRABÓWEK 3:2  (Paczkowski, Gałek 1, Wiszniewski 1, D.Motyl 1, Formela, A.Zieliński, Balbier,

Kijanka, Tararuj)

JR POGÓRZE v FC CHYLONIA/DT CITY   2:2 (Paczkowski, Gałek, Formela 1, D.Motyl 1, Balbier, Kijanka, Wiszniewski, Tararuj, A.Zieliński.

JR POGÓRZE v NEVADA   2:2 (Paczkowski, Gałek 1, Wiszniewski 1, Formela, D.Motyl, Balbier, A.Zieliński, Kijanka, Tararuj)

JR POGÓRZE v CLASSIC RUMIA   0:3 (Paczkowski, Gałek, Wiszniewski, D.Motyl, Balbier, A.Zieliński, Kijanka, Tararuj)

JR POGÓRZE v KS VITAVA GDYNIA  0:1 (Paczkowski, Gałek, Wiszniewski,  D.Motyl,  Balbier,  A.Zieliński, Kijanka, Tararuj)

 

Tak jak się spodziewaliśmy - trzy mecze z potentatami nie były dla Nas pomyślne, przynajmniej w tym sezonie i na tym etapie w jakim znajduje się drużyna. Już wcześniej wiedzieliśmy, że po raz kolejny wywalczyliśmy pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek i to był Nasz mały sukces. Oczywiście , że lepiej by wyglądało gdyby można by zdobyć więcej punktów i nawiązać walkę z liderami , ale na chwilę obecną musimy się zadowolić jedynie walką o utrzymanie. Jeśli się okaże, że są silniejsze drużyny od Naszego JR i grozi Nam spadek to nie będziemy robić z tego faktu tragedii. Mam nadzieję, że jeszcze rozegramy w kolejnych sezonach ekstraklasy kilka dobrych meczy, które przyniosą Nam wiele satysfakcji i zadowolenia.

Data 21.06.2021r      godz.21.30    JR POGÓRZE V NEVADA     0:7   (0:3)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, KULTYS, GAŁEK, KIJANKA, CHAŁASZCZYK - PRZESMYCKI, STĘPIEŃ, MICHAŁ OLIWA, MACIEJ OLIWA

Data  28.06.2021r     godz. 21.00    JR POGÓRZE V ENERPOL   4:18  (2: 12)

Skład: PACZKOWSKI - GAŁEK, RUMIAN, TOMASZEWSKI, KIJANKA - PRZESMYCKI, FORMELA

Bramki: 1 Gałek, 1 Tomaszewski, 1 Formela, 1 Rumian

Data  30.06.2021r     godz.21.30     JR POGORZE V CLASSIC RUMIA    4:12  (1:5)

Skład: PACZKOWSKI - KULTYS, GAŁEK, FORMELA, TOMASZEWSKI, KIJANKA - PRZESMYCKI, BALBIER, MACIEJ OLIWA, MICHAŁ OLIWA

Bramki: 1 Gałek, 1 Formela, 1 Balbier, 1 Maciek Oliwa

   

Zaczynamy mecze rundy rewanżowej 25 edycji NL6. Niestety jubileuszowa 25 edycja rozgrywek Nadmorskiej Ligi Szóstek w ekstraklasie odbywa się w okrojonym składzie zespołowym (7 ekip), w cieniu pandemii koronowirusa, bez jakiegoś większego entuzjazmu i zaangażowania. Nie mniej jednak mecze się odbywają na każdym poziomie i drużyny starają się jak najlepiej zaprezentować.

Data 24.05.2021r   godz. 21.30       JR POGÓRZE V FC CHYLONIA/DT CITY   3:12 (2:3)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, MUSZYŃSKI, KULTYS, RUMIAN - AMBROSIEWICZ, KIJANKA, STĘPIEŃ, CHAŁASZCZYK

Bramki: 1 Wiszniewski, 1 Ambrosiewicz, 1 Stępień

Data  31.05.2021r   godz.21.00     JR POGÓRZE V INTER ORŁOWO  13:3  (6:2)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, MUSZYŃSKI, GAŁEK, RUMIAN, KONOPKA, TOMASZEWSKI - CHAŁASZCZYK, STĘPIEŃ, KIJANKA, PRZESMYCKI, MICHAŁ OLIWA, MACIEJ OLIWA

Bramki: 4 Stępień, 3 Gałek, 2 Kijanka, 2 Michał Oliwa, 1 Wiszniewski, 1 Chałaszczyk

Data  07.06.2021r    godz.21.30       JR POGÓRZE V FC ATMOSFERA   6:6 (3:3)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, AMBROSIEWICZ, MUSZYŃSKI, GAŁEK, KIJANKA - PRZESMYCKI, STĘPIEŃ, WYCHNOWSKI, MICHAŁ OLIWA

Bramki: 2 Wychnowski, 2 Wiszniewski, 1 Stępień, 1 Michał Oliwa

Za Nami trzy mecze rundy rewanżowej 25 edycji NL6 i zdobyte cztery punkty. Te punkty na pewno pozwolą Nam na utrzymanie po raz kolejny w ekstraklasie, tym bardziej ,że kolejny z zespołów na skutek problemów regulaminowych zostanie wycofany. A więc kolejne trzy mecze z tuzami ligi już nie będą miały takiego ciężaru gatunkowego. Nawet trzy porażki, które są prawdopodobne nie zmienią Naszej sytuacji i jesienią 2021 roku zagramy po raz 26 w rozgrywkach NL6.

 

Data 05.05. 2021r      g.20.30      JR POGÓRZE V NEVADA GDYNIA     3:9 (2:2)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, KULTYS, RUMIAN, TOMASZEWSKI, KIJANKA- WIŚNIEWSKI, MAZUREK, PRZESMYCKI

Bramki: 2 Przesmycki, 1 Wiśniewski

Data 10.05.2021r    g.21.00       JR POGÓRZE V ENERPOL GDYNIA    3:19  (2:6)

Skład: TOMASZEWSKI - WISZNIEWSKI, RUMIAN, AMBROZIEWICZ, KIJANKA, CHAŁASZCZYK - STĘPIEŃ, MAZUREK,TAUBE, ŚMIGALSKI

Bramki: 1 Taube, 1 Ambroziewicz, 1 Rumian

Data 17.05.2021r    godz. 21.30   JR POGÓRZE V CLASSIC RUMIA    3:8 (2:3)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI,TOMASZEWSKI, KULTYS, AMBROZIEWICZ , RUMIAN - KIJANKA, WIŚNIEWSKI, MAZUREK, PRZESMYCKI

Bramki: 1 Wiśniewski, 1 Mazurek, 1 Ambroziewicz

Trzy ciężkie mecze z potentatami za Nami. Niestety wynikowo nie wygląda to ciekawie,ale taka jest rzeczywistość w EKSTRAKLASIE. Nie mamy pretensji do nikogo,gdyż zdajemy sobie sprawę że jest bardzo ciężko i trudno nawiązać równą walkę z drużynami których zawodnicy w większości uprawiają piłkę na co dzień. Ale jest motywacja i chęć zmierzenia się z lepszymi. Jeszcze przed Nami parę meczy i zawsze może się zdarzyć sytuacja, że zachowamy status  ekstraklasowca. Oczywiście możemy grać w I - szej lidze - ale póki sami nie przegramy lub zrezygnujemy to będziemy walczyć w najwyższej klasie rozgrywek czyli EKSTRAKLASIE