GL6

GL6

ZIMOWY HALOWY TURNIEJ - JR ZWYCIĘŻA

ATA   16.02.2019 r - ZIMOWY HALOWY TURNIEJ ZAKOŃCZONY - JR POGÓRZE BEZ PORAŻKI.

W sobotę po godzinie 13-tej na pięknej hali AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ na Oksywiu odbył się ostatni turniej w piłce nożnej halowej. Piękna klamra została spięta całkowicie - pierwszy turniej, który otwierał cykl zimowego grania na hali wygrała Nasza drużyna JR POGÓRZE w pięknym stylu oraz ostatni czyli piąty turniej, który odbył się w sobotę również na najwyższym podium stanęła Nasza ekipa czyli JR POGÓRZE. Tym razem jeszcze w lepszym stylu i nie pozostawiając przeciwnikom większych złudzeń. Jak zawsze pierwszy mecz to budzenie się ze snu i powolne rozkręcanie się oraz poznawanie własnych możliwości , przyzwyczajanie się do sali i poznawanie przeciwników poprzez ich oglądanie. Kolejne mecze to gra, która mogła się podobać kibicom, ale również same ręce składały się do oklasków po akcjach i zdobytych bramkach. Z każdym meczem morale drużyny wzrastały i było widać team, który ma jasny cel - wygrać ten turniej. Jak zawsze przed turniejem był problem z zawodnikami a właściwie z ich brakiem. Do końca nie było wiadomo kto wystąpi w sobotę - jak zawsze można było liczyć na BERGAŃSKIEGO, KIJANKĘ, STĘPNIA i MALINOWSKIEGO, którzy tworzyli trzon drużyny również w pierwszym turnieju. Tomek Stępień zawiadomił swoich dwóch kolegów  WOJTKA SZREDERA i BARTKA TROCKIEGO. Był to strzał w dziesiątkę - obydwaj zawodnicy wspaniale wpisali się w drużynę  znacznie przyczyniając się do końcowego sukcesu. Szóstym zawodnikiem z pola był DAMIAN MOTYL i Jego walorów nie muszę przedstawiać. Tak skonstruowana ekipa nie mogła przegrać ostatniego zimowego turnieju.

JR POGÓRZE  v FUTSAL CLUB ARENA KARTUZY   1:0,      bramki: 1 Szreder

                      JAMA ZŁA WEJHEROWO            5:0              3 Trocki, 1 Kijanka, 1 Stępień

                      SUCHY DWÓR                          2:1              1 Trocki, 1 Kijanka

                      AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ    3:0        2 Trocki, 1 Kijanka

                      LATARNIK CHOCZEWO              4:1              1 Szreder, 1 Kijanka, 1 Stępień, 1 Trocki

                      KADRA NL6                              4:1              2 Stępień, 1 Szreder, 1 Kijanka

Więcej…

 

PUCHAR POGÓRZA 01/02.03.2019r

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH, ŻE W DNIACH 01/02 MARCA 2019r. TJ. W PIĄTEK  ( dwie grupy eliminacyjne 18.00 - 22.00) I SOBOTA  ODBĘDZIE SIĘ  XI EDYCJA TURNIEJU HALOWEGO PUCHAR POGÓRZA ,,GRAMY DLA ARTURA".

TURNIEJ JAK ZWYKLE ODBĘDZIE SIĘ NA KULTOWEJ SALI W SP 43 NA POGÓRZU przy. UL.PORĘBSKIEGO 21. BĘDZIEMY SUKCESYWNIE INFORMOWAĆ O PRZYGOTOWANIA I ZESPOŁACH, KTÓRE WEZMĄ UDZIAŁ W TYM TURNIEJU.

ZGŁASZAĆ ZESPOŁY MOŻNA POD NUMEREM: J.RODZIEWICZ 605046276, K.KIJANKA 508807974. 

NA CHWILĘ OBECNĄ ZGŁOSIŁY SIĘ: JR POGÓRZE, MŁODE JR, MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE, AREX,  PROMOTION,  KKS POGÓRZE,  PKA GDYNIA,  KADRA NL6,  SUCHY DWÓR,  ENERPOL,  FC NANCATSU,  BASTION,  HITO SUSHI,  13 DZIELNICA,  JAMA ZŁA WEJHEROWO,  TEAM KACZOR, SPORTING GDYNIA,  OBŁUŻE  (jak na razie 18 zespołów)

PLANUJEMY START 20 DRUŻYN, A WIĘC CZTERY GRUPY PO PIĘĆ ZESPOŁÓW. W GRUPIE ODBĘDĄ SIĘ MECZE KAŻDY Z KAŻDYM I DO DALSZYCH GIER PRZEJDĄ PO CZTERY ZESPOŁY Z GRUPY. KOLEJNA FAZA TO SZESNAŚCIE ZESPOŁÓW ROZEGRA MECZE W SYSTEMIE PUCHAROWYM AŻ DO FINAŁU. NOWOŚCIĄ BĘDZIE TO, ŻE W RAZIE REMISÓW W FAZIE PUCHAROWEJ  NIE BĘDZIE RZUTÓW KARNYCH A JEDYNIE ZMNIEJSZANA BĘDZIE ILOŚĆ ZAWODNIKÓW W DRUŻYNIE ( czyli trzech ,dwóch aż do jednego) W OKREŚLONYM CZASIE DOGRYWKI.

 

JR zwycięzcą NL6 CUP 2019

Kolejny turniej halowy za nami - JR Pogórze zwycięzcą NL6 CUP 2019!!! Na pierwszy rzut oka czytając wstęp do tego artykułu wszystko wygląda elegancko - bierzemy udział w turnieju, wygrywamy go, można jeszcze opisać mecze, dodać strzelców bramek i na tym można by poprzestać. Ja jednak tym razem chciałbym skupić się jeszcze na pozasportowych okolicznościach, które towarzyszyły nam od chwili pojawienia się informacji, że w sobotę 12.01.2019 NADMORSKA LIGA SZÓSTEK organizuje na Oksywiu turniej halowy o nazwie NL6 CUP 2019. Dawno czegoś takiego nie było - oprócz organizowanego przez JR Pogórze turnieju charytatywnego „Pogórze CUP - Gramy dla Artura” praktycznie nikt w Gdyni nie organizuje nic związanego z halówką.

Super sprawa: lokalizacja ok(nowa sala na obiektach Marynarki Wojennej na Oksywiu) i godzina rozgrywania turnieju(13:00 - 19:00) wydawałoby się, że też jest ok. Bez zastanowienia zgłaszamy drużynę i jak to zwykle bywa zaczynamy ogarniać ekipę - telefony, wysyłamy smsy do potencjalnych grajków i czekamy na odzew. Plan był taki, żeby zgromadzić 8 osobową kadrę(1+4 i 3 osoby na zmianę), tak aby każdy mógł sobie pograć(czas trwania meczu to 10min) i już w czwartek wiadomo było, że jest skład i będziemy mogli przystąpić do turnieju.
Nadeszła jednak Sobota i tu ... zaczynają się schody. O godzinie 11:45 dostaje telefon z informacją, że jeden z zawodników niedawno wrócił do domu po nocnym melanżu(około 9:00 +\-) i delikatnie mówiąc jest niedysponowany. Kolejnych dwóch nie odbiera telefonów i automatycznie z 8 robią się 4 osoby plus bramkarz. Od początku wiadomo było, Paweł Mazurek z tytułu rodzinnych obowiązków będzie mógł zagrać tylko w pierwszych dwóch meczach i mając w perspektywie 4 spotkania do rozegrania stawiało nas to w bardzo ciężkiej sytuacji. O godzinie 12:15 do gry byli gotowi: Bramkarz(Kuba/Berg), Kijek, Toudi, Rafał i Paweł Mazurek(na 2 pierwsze mecze). Nie mając wyjścia rozpoczęły się telefony ostatniej szansy, do pierwszego meczu pozostała około godzina, a my gołą „piątką”... Całe szczęście jako pierwszy do gry zdeklarował się Malina (z opcją gry od drugiego meczu) i już było nas 6, ale cały czas brakowało nam jeszcze minimum jednego grajka. W akcie desperacji wykonałem ostatni możliwy telefon do kolegi, z którym pracowałem jako cabin crew w Small Planet. Wiedziałem, że coś tam na hali pogrywa, a spotkałem go będąc na tej samej imprezie w Sopocie. Rozmowa wyglądała krótko i rzeczowo: „Posypała mi się ekipa na turniej, dałbyś radę zagrać, zaczynamy za godzinę?” odp. „w sumie mogę zagrać, ale może być ciężko z siłami, bo o ósmej rano wróciłem do domu z Sopotu...” i w taki sposób został zwerbowany kolejny zawodnik, niestety z racji na odległość miedzy miejscem zamieszkania, a miejscem rozgrywania turnieju mógł się pojawić dopiero na 2 mecz. W taki właśnie sposób jakimś cudem udało nam się skompletować skład i co w tym wszystkim najlepsze zwyciężyć w turnieju NL6 CUP 2019.

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: za walkę, determinację i dążenie do celu, którym paradoksalnie okazało się... złożenie ekipy na turniej! TJR

Więcej…

   

Aktualności -styczeń 2019 r.

W kalendarzu  imprez na początek roku przed wiosennymi meczami w kolejnej edycji NL6 większość to rozgrywki w turniejach na hali . Teraz zorganizowane przez NL6 na gościnnej hali Marynarki Wojennej na Oksywiu. Jesteśmy już po pierwszym turnieju, który odbył się w sobotę 12.01.2019r. Zwycięzcą tego turnieju w którym brało udział 15 drużyn została ekipa JR POGÓRZE. Kolejne terminy i turnieje to:

1. 20. styczeń - turniej na OKSYWIU w kat. 35+

2. 09.luty - mistrzostwa  Pomorza w Przodkowie w kat.35+

3. 10. luty - turniej na OKSYWIU w kat. OPEN

4. 16. luty - turniej na OKSYWIU w kat. OPEN

5. 01/02 marca - Puchar Pogórza  w SP43 na Pogórzu

 

 

 

Podsumowanie 2018 roku

Rok 2018 to rozegranych 46 spotkań w których drużyna JR POGÓRZE prezentowała się w wiosennych i jesiennych rozgrywkach NL6 czyli dwudziestą i dwudziestą pierwszą edycję tych rozgrywek na sztucznej nawierzchni. Ponadto JR-owcy rozegrali kolejny udany turniej halowy tzw. PUCHAR POGÓRZA pod nazwą ,,GRAMY DLA ARTURA"  zwyciężając w iście mistrzowskim stylu. Również czerwcowy  turniej tzw. NADMORSKI PUCHAR LATA 2018 podsumówujący dziesięcioletnią działalność NL6 możemy zaliczyć do sukcesów, gdyż II-ie miejsce  mieści się w tych kategoriach. Drużyna w tych 46 spotkaniach odniosła 19 zwycięstw, 5 razy odnotowała remis oraz 22 razy zaznała goryczy porażki. Liczba porażek musi boleć, ale drużynie coraz trudniej jest na boisku nie tylko z czysto sportowego faktu, ale również metryka nie kłamie. Ponadto skład ilościowy zawodników na poszczególnych meczach jest nie zadawalający co często przekłada się na niekorzystny wynik. Sama gra może cieszyć ale kondycja i wydolność jest nie do oszukania. Mam nadzieję, że to się zmieni i zastrzyk świeżej krwi wzmocni drużynę. W tych wszystkich meczach od stycznia do grudnia drużyna strzeliła 235 bramek tracąc 227 co daje leciutko ponad 5 bramek na mecz. Na wiosnę w XX edycji NL6 musieliśmy ostro walczyć o przetrwanie w EKSTRAKLASIE i rozegrać spotkanie barażowe o pozostanie w tej klasie rozgrywek. Udało się pokonać zawodników STRAŻY POŻARNEJ 4:2 i zagwarantować 21-ą edycję tych rozgrywek. Jesień nie była najgorsza, gdyż początek rozgrywek plasował Nas w górnych rejonach tabeli  ale proza życia sprowadziła Nas na ziemię. Ponownie musieliśmy walczyć o przetrwanie, ale tym razem daliśmy radę i ominęły Nas baraże. Nie ukrywam , że drużyna bardzo ucieszyła się z tego powodu i na wiosnę 2019 roku ponownie meldujemy się w EKSTRAKLASIE już po raz dwudziesty drugi. W 2018 roku w szeregach Naszej drużyny wystąpiło ogólnie 43 zawodników wspomagając Nas w poszczególnych meczach i pozwalając tym samym  na rozegranie tych meczy w pełnym składzie. Wszystkie bramki strzeliło ogólnie 31 zawodników co świadczy o ogólnej wszechstronności drużyny. OTO LISTA LIDERÓW W 2018 ROKU:

WYCHNOWSKI PATRYK     36/43 bramki

KIJANKA KRZYSZTOF         32/25

PACZKOWSKI BARTEK       30/ -

KULTYS BARTEK                 26/14

DĄBROWSKI ŁUKASZ         24/12

KNIOCH ŁUKASZ                 21/9

MOTYL DAMIAN                 18/4

MILATA TOMEK                  18/5

CZAUS ADAM                       16/2

WISZNIEWSKI PRZEMEK     15/8

BALBIER PAWEŁ                  15/14

KOLENDA ŁUKASZ                11/1