JR POGÓRZE
Email Drukuj PDF
Barwy: żółto-czarne
Adres klubu:
przy ZS nr 11 w Gdyni ul. Porębskiego 21
Sala/boisko:
jak wyżej (sztuczna nawierzchnia)
Kontakt:
J.Rodziewicz tel. 605 046 276, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
                Ł.Dąbrowski tel. 503 096 422, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


JR POGÓRZE (dawniej TKKF Przymorze, Sport Shop, JR Przymorze, JR Trójmiasto) jest drużyną piłkarską, amatorską, typowo środowiskową założoną przez Janusza Rodziewicza nauczyciela wychowania fizycznego w ZESPOLE SZKÓŁ przy ul. PORĘBSKIEGO 21. Członkami drużyny są w większości absolwenci SP 43 i Gim 16 (razem ZS nr11) wywodzący się z sekcji piłki nożnej działającej przy tej szkole jak również z UKS „Pogórze”.W składzie drużyny pojawiają się nie tylko byli uczniowie, ale również osoby związane ze szkołą jak i z dzielnicą Pogórze. Zdecydowana większość zawodników to mieszkańcy tej dzielnicy, jednak drużyna zawsze jest otwarta na nowych członków niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Drużyna JR Pogórze w obecnym kształcie jest bezpośrednią spadkobierczynią piłkarskich tradycji założonych wcześniej przez Janusza Rodziewicza kilku amatorskich drużyn i jednocześnie kontynuatorką ich sportowych dokonań.


Początek, można powiedzieć zalążek obecnej drużyny sięga końca 2000 roku, w którym to kilku jeszcze bardzo młodych zawodników występowało u boku swojego nauczyciela w Letniej Lidze na Przymorzu w barwach JR Przymorze. Podobnie było w 2001 roku kiedy to młodzi zawodnicy kontynuują wraz ze starszymi graczami występy w Letniej Lidze na Przymorzu a następnie można było ich zobaczyć w rozgrywkach I Pomorskiej Lidze Halowej w Puchar firmy Nordea. W tych rozgrywkach od pierwszej dobrej strony dają się poznać K.Kurdybelski, K.Kijanka, M.Frankowski, M.Kiwak, T.Piątkowski, Ł.Dąbrowski. Jeszcze w mieszanym składzie (zawodnicy starsi i młodzież) wstępują wspólnie na przełomie luty/marzec 2002 w drużynie JR Przymorze w turnieju halowym o Puchar Hali w Przodkowie zajmując III miejsce. Sezon halowy w Przodkowie 2003/2004 w Przodkowie już jako drużyna JR POGÓRZE kończymy na miejscu IV podobnie w sezonie 2004/2005.


W listopadzie 2005 roku JR Pogórze zdobywa I miejsce w III-ich Pomorskich Mistrzostwach Firm w Futsalu, które jednocześnie były eliminacjami do II Ligi halowej w Żukowie. Początek roku 2006 to sukces w postaci wygrania całościowych rozgrywek Pomorskich Mistrzostw Firm w Futsalu a także zakończenie na I-szym miejscu II Ligi Halowej w Żukowie i awans na wyższy szczebel. Sezon halowy 2006/2007 w Żukowie w I-szej lidze JR kończy na I-szym miejscu zdobywając awans do tzw. SUPERLIGI (niestety rozgrywki się nie odbyły). Bogaty sezon halowy 2007/2008 przynosi dla JR Pogórze V miejsce w lidze halowej ponownie w Przodkowie, I miejsce w lidze halowej w Gdyni oraz I miejsce w lidze halowej w Luzinie. Jesienią 2007 roku JR Pogórze po raz trzeci z rzędu zdobywa Puchar Rady Dzielnicy Pogórze.
Wygrywając ligę halową w Gdyni JR zdobywa prawo występowania w ścisłym finale Kibol Cup 2008 zwanym POMERANIĄ  rozegranym na hali w Luzinie, w którym to zajmuje ostatecznie III-e miejsce. Sezon halowy 2008/2009 to ponownie liga w Przodkowie – IV miejsce i liga w Luzinie – I miejsce. Koniec lutego 2009 roku to ścisły finał Kibol Cup 2009 w WEJHEROWIE  jako jedna z eliminacje do II-ej edycji POMERANII. Zmagania w tym turnieju na hali we WŁADYSŁAWOWIE - przynoszą druzynie II-e miejsce -a więc lepsze niż przed rokiem.


Od stycznia do kwietnia 2009 roku JR Pogórze uczestniczyło w zimowym turnieju na sztucznej murawie organizowanym przez klub „Checz” Gdynia, zajmując wysokie II-ie miejsce.  Od maja do lipca JR występowało w Gdyńskiej Lidze Szóstek wygrywając te rozgrywki. Kolejny puchar za I-sze miejsce znalazł się  posiadaniu drużyny. W końcu sierpnia 2009 roku drużyna JR bierze udział w turnieju VIGO POGÓRZE CUP 2009 zajmując ostatecznie III-e miejsce. Dwa zarezerwowane terminy we wrześniu tego roku drużyna JR spędza na hali w Żukowie biorąc udział w I halowym turnieju FUTSAL ŻUKOWO CUP, który był przetarciem przed czekającym drużynę sezonem halowym 2009/2010. Całą jesień aż do końca listopada drużyna JR POGÓRZE spędza na obiektach gdyńskiej CHECZY biorąc udział w II-ej edycji GL6 - ostatecznie kończąc te rozgrywki na III-m miejscu. Kolejny puchar zdobyty przez zespół zapełnia półki w przeznaczonej na te cele gablocie. W sezonie halowym 2009/2010 JR udziela się w I lidze halowej w Przodkowie zajmując IV miejsce.

W lutym/marcu 2010 roku to oprócz gry w lidze halowej w Przodkowie drużyna JR Pogórze wygrywa po raz czwarty Turniej Halowy Pogórze CUP oraz występuje w III edycji POMERANII rozgrywanej na hali w ŻUKOWIE. Tym razem drużyna wspina się na III-e miejsce, a więc trzeci start w POMERANII i trzecie podium. Wiosna 2010 roku to zmagania w kolejnej już III edycji GL6 przynoszącej zespołowi III-e miejsce. Pod koniec lipca 2010 drużyna JR występuje w turnieju kwalifikacyjnym do I MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU KIBICÓW BEACH SOCCER i po zajęciu I-go miejsca może szykować się do walki na piasku gdyńskiej plaży. Wyżej wspomniany turniej JR POGÓRZE kończy na III-m miejscu co jest niewątpliwie sukcesem zważywszy nową dyscyplinę. Połowa sierpnia tego roku to czas na I OTWARTE MISTRZOSTWA GDYNI w ,,7" rozgrywanych na sztucznej nawierzchni  przy ZS nr 11. Jak na gospodarza przystało drużyna JR okazała się najlepszą ekipą tych mistrzostw. Początek września to już II  TURNIEJ FUTSAL ŻUKOWO CUP w którym JR POGÓRZE ostatecznie zajmuje III-e miejsce, a     IV jesienna edycja GL6 przynosi drużynie tym razem IV miejsce. Liga halowa sezonu 2010/2011 w Przodkowie bez większych sukcesów.

Zmieniony ( środa, 27 lipca 2011 16:56 )