28 Edycja NL6 -Jesień 2022r rozpoczęta

1. DŁUGO oczekiwane granie rozpoczęte. Drużyna JR POGÓRZE jak zwykle z dużymi nadziejami ale jednocześnie z szacunkiem i respektem do poszczególnych drużyn. Zdajemy sobie sprawę, że raczej będziemy walczyli na koniec w dolnych rejonach tabeli i będą to zmagania o pozostanie w Ekstraklasie na kolejny sezon. Ale zawsze miłe niespodzianki i jako drużyna podchodzimy do każdego meczu z dużą dozą wiary w pozytywny wynik a jednocześnie chcemy aby to granie sprawiało Nam dużo radości i satysfakcji. Po prostu nie ma ciśnienia na jakiś spektakularny wynik czy zdobycia któregoś miejsca na podium. Chociaż w piłce nigdy nic nie wiadomo i warto marzyć. Kadra zespołu dość liczna i w miarę silna więc nic tylko grać: bramkarze PACZKOWSKI BARTEK i TKACZYK PERSEUSZ oraz TOMASZEWSKI FILIP, KOSICKI MACIEJ, WISZNIEWSKI PRZEMEK, KULTYS BARTOSZ, AMBROSIEWICZ KUBA, MAZUREK PAWEŁ, MUSZYŃSKI KUBA, JÓZEFKO, CHAŁASZCZYK ROBERT, CZUK DANIEL, KIJANKA KRZYSZTOF, GAŁEK BARTOSZ, IDZI KRZYSZTOF, STĘPIEŃ TOMASZ, MOTYL KAMIL, BALBIER PAWEŁ, WYCHNOWSKI PATRYK.

DATA 31.08.2022r      JR POGÓRZE V ABO    7:11 (4:6)

Skład: PACZKOWSKI - KOSICKI M., TOMASZEWSKI, KULTYS, MAZUREK - KIJANKA, GAŁEK, WYCHNOWSKI, STĘPIEŃ .

Bramki: 4 Stępień, 1 Paczkowski, 1 Wychnowski, 1 Kultys 

 

Data 05.09.2022r         JR POGÓRZE V CLASSIC RUMIA   12:1  (6:0)

Skład: PACZKOWSKI - KOSICKI M., WISZNIEWSKI, KULTYS, GAŁEK - WYCHNOWSKI, BALBIER, IDZI.

Bramki: 3 Balbier, 3 Wychnowski, 2 Wiszniewski, 2 Gałek, 1 Kosicki, 1 Idzi 

2. KOLEJNE MECZE NIE WYKORZYSTANYCH SZANS - Kolejne mecze nie były złe w Naszym wykonaniu, ale zabrakło trochę szczęścia i dyscypliny. Przynajmniej dwa  mecze powinny zakończyć się zdobyciem pełnej puli punktów lecz niestety tak się nie stało . Sama gra dawała podstawy do dobrego celu ale jeszcze długa droga przed drużyną

DATA  12.09.2022r         JR POGÓRZE  V BEMA SIGAL        5:7    (4:2)

Skład: PACZKOWSKI - M.KOSICKI, AMBROSIEWICZ, GAŁEK, KULTYS, K.MOTYL - STĘPIEŃ, IDZI, BALBIER, KIJANKA

Bramki: 2 Stępień, 1 Balbier, 1 Kultys, 1 Idzi

DATA   21.09.2022r          JR POGÓRZE  V  SUPA STRIKAS        3:2    (3:1)

Skład: PACZKOWSKI -  WISZNIEWSKI, KULTYS, TOMASZEWSKI, K.MOTYL - BALBIER, GAŁEK, KIJANKA

Bramki: 1 Wiszniewski, 1 Balbier, 1 K.Motyl 

DATA     05.10.2022r          JR POGÓRZE  V  NEOPUNKT WEJHEROWO        4:10  (2:3)

Skład: PACZKOWSKI -  WISZNIEWSKI, K.MOTYL, K.MUSZYŃSKI, MAZUREK - KIJANKA, GAŁEK, JÓZEFKO 

Bramki: 2 K.Motyl,  1 Mazurek,  1 Kijanka 

 

3. MECZE Z POTENTATAMI NIE PO NASZEJ MYŚLI -  trzy kolejne spotkania zakończyły się tak jak się zakończyły i nie można mieć z tego tytułu do Naszej drużyny pretensji. Po prostu na chwilę obecną ekipy ENERPOLU , NAVADY czy młodego beniaminka PENETRATORS są dla Nas poza zasięgiem. Jednym z powodów takiej sytuacji jest to , że w szeregach tych drużyn występuje duża ilość piłkarzy trenujących na co dzień tą dyscyplinę sportową. Amatorzy czy niedzielni  piłkarze z takimi drużynami raczej są na pozycji przegranej. Ale jest też pozytyw takiej sytuacji czyli możliwość gry i konfrontacji z takimi drużynami i chęć dorównania do Ich poziomu. Mecze z PENETRATORSAMI I ENERPOLEM to dość dotkliwe porażki ale już spotkanie z NEVADA to już mecz na styku.  Drużyna JR POGÓRZE od dłuższego czasu mierzy się z tymi zespołami i wyniki choć niekorzystne nie robią na Nas wrażenia. Może w najbliższym czasie coś się zmieni i coś się uda - więc bądźmy cierpliwi i skupiajmy się na właściwym celu czyli takiej grze, aby po prostu dała Nam utrzymanie w ekstraklasie w kolejnym sezonie

DATA    12.10.2022r            JR POGÓRZE  V  PENETRATORS      7:16   (3:6)

Skład: PACZKOWSKI - BEJER, TOMASZEWSKI, WISZNIEWSKI, MAZUREK, GAŁEK - KIJANKA, IDZI, STĘPIEŃ, BALBIER

Bramki: 3 Stępień, 1 Gałek, 1 Mazurek, 1 Balbier, 1 Idzi 

DATA    19.10.2022r               JR POGÓRZE  V NEVADA            2:4   (1:3)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, TOMASZEWSKI, KULTYS, GAŁEK - IDZI, KIJANKA, BALBIER, JÓZEFKO

Bramki: 2 Idzi 

DATA    24.10.2022r               JR POGÓRZE  V  ENERPOL         4:14    (2:5)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, CZUK, MAZUREK, GAŁEK, CHAŁASZCZYK - KIJANKA, IDZI, STĘPIEŃ, BALBIER

Bramki: 3 Stępień, 1 Gałek 

 

4. WALKA W GRUPIE SPADKOWEJ - cztery drużyny, JR POGÓRZE, CLASSIC, ABO i SUPA STRIKAS, a więc trzy mecze i trzy rewanże.  Te mecze miały dać odpowiedź czy zostaniemy w najwyższej grupie rozgrywek bez możliwości rozgrywania barażu , który zawsze jest loterią. Bezpośredni spadek do pierwszej ligi raczej był zarezerwowany dla siedmiokrotnego mistrza czyli drużyny CLASSICU. I pomimo walki do końca Classic opuścił szeregi ekstraklasy i w sezonie wiosna 2023 powinien wystartować w rozgrywkach I-szej ligi. Ale zanim to się stało to również było kilka zwrotów z Naszym udziałem, ale wszystko ostatecznie zakończyło się po Naszej myśli. Na początek przegrywamy z Classicem, ale w rewanżu jest dla Nas 4:1. Niesamowicie ważne mecze były z SUPA STRIKAS, gdzie przegrywamy pierwsze spotkanie 2:5 ale rewanż dla Nas po kapitalnym spotkaniu 8:4. Różnica jednej bramki  na Naszą korzyść w ogólnym rozliczeniu to Nasz handicap. Wygrana z ABO 5:4 daje Nam jeszcze w początkowej fazie nadzieje na uniknięcie baraży, ale sromotna porażka 1:11 w rewanżu  niestety ustawia Nas na pozycji barażowej. Nadzieją jest mecz CLASSICU z SUPA STRIKAS i ewentualne zwycięstwo Classiku daje nadzieję na unknięcie barażu. I oto staje się cud i  postawa CLASSICU godna pochwały i naśladowania. Po prostu CLASSIC wygrywa swoje spotkanie spychając SUPA STRIKAS do barażu a Nam daje bezpieczne miejsce. W tym miejscu należy podziekować całej ekipie CLASSICU za postawę FAIR PLAY.

DATA     09.11.2022r         JR POGÓRZE  V CLASSIC RUMIA       6:9   (1:6)

Skład: PACZKOWSKI - M.KOSICKI, TOMASZEWSKI, WISZNIEWSKI, CZUK, MAZUREK, GAŁEK  - KIJANKA, WYCHNOWSKI, IDZI, BALBIER, K.MOTYL

Bramki:  2 Balbier, 1 Kijanka, 1 Gałek, 1 M.Kosicki,  1  Idzi

DATA    16.11.2022r           JR POGÓRZE  V SUPA STRIKAS    2:5     (2:2)

Skład: PACZKOWSKI - M.KOSICKI, TOMASZEWSKI, WISZNIEWSKI, CZUK, KULTYS - KIJANKA, BALBIER, GAŁEK, K.MOTYL

Bramki:  1 Balbier,  1 Wiszniewski 

DATA     23.11.2022r           JR POGÓRZE  V  ABO GDYNIA         5:4     (3:2)

Skład: PACZKOWSKI - M.KOSICKI, WISZNIEWSKI, KULTYS, CZUK, GAŁEK - STĘPIEŃ, KIJANKA, IDZI, BALBIER, K.MOTYL

Bramki: 2idzi, 1 Wiszniewski, 1 Stępień, 1 Paczkowski 

DATA   28.11.2022r           JR POGÓRZE  V CLASSIC RUMIA      4:1    (2:0)

Skład: PACZKOWSKI - M.KOSICKI, TOMASZEWSKI, WISZNIEWSKI, KULTYS, GAŁEK, MUSZYŃSKI - KIJANKA, IDZI, BALBIER, JÓZEFKO

Bramki: 3 Muszyński, 1 M.Kosicki 

DATA     05.12.2022r           JR POGÓRZE  V SUPA STRIKAS         8:4   (2:3)

Skład: PACZKOWSKI - M.KOSICKI, TOMASZEWSKI, WISZNIEWSKI, KULTYS, MUSZYŃSKI, GAŁEK - KIJANKA, STĘPIEŃ, K.MOTYL, JÓZEFKO

Bramki: 2 M.Kosicki, 2 Gałek, 2 K.Motyl, 2 Stępień 

DATA    12.12.2022r            JR POGÓRZE  V  ABO         1:11      (1:5)

Skład: PACZKOWSKI - M.KOSICKI, WISZNIEWSKI, KULTYS, GAŁEK, K.MOTYL - STĘPIEŃ, KIJANKA, BALBIER, JÓZEFKO

Bramki: 1 Stępień 

I tak jesień 2022 roku dobiegła końca. JR POGÓRZE pozostaje w najwyższej klasie rozgrywek i wiosną 2023 roku rozpoczniemy 29-edycję NL6. Dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy występowali regularnie w Naszej drużynie, ale i również tym, którzy zagrali raz czy dwa. Dziękuję również kibicom, którzy nie tylko tworzą atmosferę, ale są z Nami na dobre i na złe. TJR !!!

 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."