27 edycja NL6 rozpoczeta

DATA 14.03.2022 r.    godz. 20.15      JR POGÓRZE V CLASSIC RUMIA    4:5 (2:3)

Sklad: PACZKOWSKI - GAŁEK, WISZNIEWSKI, KULTYS, MAZUREK- KIJANKA, M.KOSICKI, WIŚNIEWSKI, BALBIER

Bramki: 2 Gałek, 1 Kosicki, 1 Mazurek

Długo oczekiwany czas nadszedł. Po raz kolejny czyli 27 Edycja Nadmorskiej Ligi SZÓSTEK (NL6) wystartowała. Dwa tygodnie wcześniej swoje zmagania rozpoczęły zespoły pierwszo i drugoligowe. Ekstraklasa troszkę póżniej, a to ze względu na dość innowacyjne zmiany. Przede wszystkim do rozgrywek włączył się jeden z bukmacherów piłkarskich forBET i od pierwszej kolejki będzie można obstawiać wszystkie mecze Ekstraklasy. Zmienione zostały także godziny meczowe : mecze w poniedziałek 19.00, 20.15 i 21.30 oraz dwa mecze we wtorek ( w tych wybranych godzinach). Niewątpliwie dużą atrakcją są transmisje internetowe każdego meczu ekstraklasowego co podnosi rangę  tej klasy rozgrywek. Te wszystkie nowości i atrakcje przygotowane przez organizatorów są jakby ukłonem nie tylko w kierunku zawodników i drużyn ale również w kierunku szerokiej rzeszy kibiców. Jak oni sami to ocenią przekonamy się po zakończeniu wiosennego sezonu. Te rozgrywki rozpoczęły się z nadzieją, że świat powoli będzie wracał do normalności po 2-u letnim pandemicznym zastoju a tu runęła jeszcze większa bombowa wiadomość. Wybuchła najnormalniejsza wojna w której ROSJA najechała UKRAINĘ. Taka sama agresja jak w 1939 roku dokonana przez Niemców na Polskę. Już ponad miesiąc Ukraina stawia opór, ale kolejne miasta i miasteczka są równane z ziemią oraz giną niewinni cywile. Cała Europa patrzy na ten konflikt i stara się jakoś pomóc UKRAINIE a do POLSKI już przybyło ponad dwa miliony uchodźców wojennych ( głównie kobiety i dzieci). I w takiej atmosferze czyli z echem wojny tuż przy Naszej granicy rozpoczęliśmy kolejne granie. Mam nadzieję, że to wszystko szybko się zakończy i Polska jako kraj będzie bezpieczna. Jaki stawiamy sobie cel w tej edycji rozgrywek ? Przede wszystkim mamy świadomość, że nic za wszelką cenę, że sam udział powinien wzbudzać w każdym zawodniku pozytywne emocje, że tworzymy grupę kolegów i razem oddajemy się ulubionej pasji. Wyniki są naprawdę ważne ale zdajemy sobie sprawę, że na chwilę obecną jest kilka bardzo silnych zespołów z którymi będzie trudno nawiązać równorzędną walkę. Każdy zdobyty punkt przez Nasz zespół będzie cieszył niezmiernie a mam nadzieję, że również styl gry przypadnie do gustu kibicom. Kadrę udało się nie tylko utrzymać, ale również mamy w zespole nowe twarze.

KADRA wiosna 2022 rok : bramkarz PACZKOWSKI BARTEK i TKACZYK WIKTOR oraz WISZNIEWSKI PRZEMEK, KULTYS BARTEK, KOSICKI BARTEK, BEJER DAWID, AMBROSIEWICZ KUBA, MAZUREK PAWEŁ, TOMASZEWSKI FILIP, KONOPKA BARTEK, LITWINKO ADAM, CHAŁASZCZYK ROBERT, KIJANKA KRZYSZTOF, PRZESMYCKI PRZEMEK, GAŁEK BARTEK, STĘPIEŃ TOMASZ, IDZI KRZYSZTOF, BALBIER PAWEŁ,  RĄCZKA KRZYSZTOF, WYCHNOWSKI PATRYK, WIŚNIEWSKI DOMINIK, FORMELA GRZEGORZ, MOTYL KAMIL

Jak widać kadra jest liczna i szeroka, ale jak zawsze pojawiają się trudności związane z praca , nauką i prozą życia codziennego, że nigdy zawodników wystarczająco. I w takiej to rzeczywistości przystąpiliśmy do kolejnych zmagań już 27 edycji NL6. W pierwszej kolejce zmierzyliśmy się z zespołem CLASSICU i mimo naprawdę dobrej gry zeszliśmy z boiska pokonani jedna bramką. Nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy - byliśmy wręcz pewni zwycięstwa, ale chwila nieuwagi i brak skuteczności co jest Naszą zmorą sprawiło, że zostaliśmy pokonani. Oczywiście, że pozostał niedosyt i mogliśmy być w lepszych nastrojach, ale jest pewne że drużyna da sobie radę i przyjdą dobre chwile. I tym optymistycznym akcentem zapraszam na kolejne mecze !!!     TJR  !!!

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."