25 edycja NL6 ruszyła

Data 01.03.2021r.      JR POGÓRZE   v  DT CITY/FC CHYLONIA   3:11   (0:4)

Skład : PACZKOWSKI - GAŁEK, WISZNIEWSKI, BONA, KULTYS, KONOPKA, K.MUSZYŃSKI - KIJANKA, WYCHNOWSKI, KUBA AMBROZIEWICZ, ŁUKASZ WACHOWSKI.

Bramki: 1 Gałek, 1 Kultys, 1 Wychnowski

Witam wszystkich serdecznie po tak długim okresie rozbratu z piłką nożną. Wróciliśmy na boiska CHECZY nadal w dość nieciekawym czasie. Piszę nieciekawym czasie gdyż wszyscy nadal zmagamy się z fatalną epidemią tzw. koronawirusem zwanego COVID -19 a także jego odmianami. Oczywiście życie może toczyć się dalej również te sportowe, ale to już nie ten czas ani nie ta atmosfera. Oczywiście wszelka aktywność sportowa przebiega w reżimie sanitarnym (wszyscy wiemy jak to przebiega i jak sobie z tym radzimy). Jednak bezczynność i tęsknota za rywalizacją determinuje ludzi do wszelkiego działania. Wiosną 2020 roku rozpoczęła się pandemia i rozgrywki zostały dokończone w okrojonym składzie, po prostu wiele drużyn zrezygnowało z udziału, sezon został przedłużony do końca lipca. Jesienią 2020 roku było troszkę lepiej i była jakaś nadzieja, że ta pandemia powoli będzie wygasać. Ale tak się nie stało - Polacy nauczyli się z nią żyć, jakoś sobie radzić a przede wszystkim wzrosła świadomość i przestrzeganie obostrzeń. W takim czasie i takiej rzeczywistości przetrwaliśmy kolejne miesiące i patrzyliśmy z nadzieją na zbliżającą się wiosnę. O tyle wstąpiła nadzieja w Nasze serca, że zaczęły się pospolite szczepienia i chociaż jeszcze długa droga do zaszczepienia większej populacji to jest jakaś nadzieja na normalność. Na pewno miesiąc marzec i kolejne tygodnie to trzecia fala pandemii i trzeba będzie się liczyć z kolejnymi obostrzeniami, restrykcjami i po prostu przerwaniem rozgrywek.

Ale jak na razie data  01.03.2021 była datą rozpoczęcia 25 EDYCJI ROZGRYWEK NADMORSKIEJ LIGI,,6". Jak widać super jubileusz i tylko jedna drużyna jest od początku tych rozgrywek. Zapewne nie trudno się domyślić która to drużyna- oczywiście JR POGÓRZE. Jeszcze do niedawna kroku Nam dotrzymywał CLASSIC , ale ze względu na pandemię wycofał się z wiosennych rozgrywek 2020 a kolejna w kolejce JOGA po raz kolejny spadła do pierwszej ligi. Tak więc jedynym EKSTRAKLASOWICZEM od początku po dzień dzisiejszy jest Nasza ekipa. W tym niezwykle ciężkim sezonie wiosna 2021 będziemy zmagali się nie tylko z własnymi słabościami ale również z systemem rozgrywek. Otóż po raz pierwszy w EKSTRAKLASIE zagra osiem drużyn systemem dwurundowym czyli mecz i rewanż. Trudnością jest to że 7 i 8 drużyna spadają bezpośrednio o klasę niżej  a 6 ma baraż. Z prostego rachunku wynika ,że tylko pięć drużyn będzie miało spokój. Ale jak to zrobić. Jak zawsze przystępujemy do rozgrywek z kłopotami kadrowymi  gdyż opuszczają Nas definitywnie Maciej Kosicki i Łukasz Krzemiński, którzy byli znaczącymi piłkarzami drużyny a także kilku młodych , którzy  będą grali w innej drużynie. Oczywiście trzeba było szybko zareagować i uzupełnić ubytki . Pojawiło się w składzie trzech nowych zawodników Przemek, Filip i Kuba, ale bliżej o ich przydatności i przedstawienie Ich sylwetek nastąpi po kilku kolejkach. Do zespołu po dłuższej nieobecności wrócił Bartek Konopka oraz Kuba Muszyński , który nie grał jesienią. Na chwilę obecną kadrowo nie jest źle, ale czy to przełoży się na wyniki - wierzę że tak.

KADRA JR POGÓRZE na WIOSNĘ 2021 : PACZKOWSKI - GAŁEK, KONOPKA, BONA, WISZNIEWSKI , KULTYS, MUSZYŃSKI, AMBROZIEWICZ, MAZUREK, KIJANKA, WYCHNOWSKI, FORMELA, BALBIER, STĘPIEŃ, WIŚNIEWSKI, PRZEMEK i FILIP.

Co do rozegranego meczu z DT City/FC Chylonia to wiadomo było, że będzie trudno nawiązać walkę z zawodnikami którzy na co dzień grają w piłkę i są w rytmie treningowym. Ważnym było wyjście na boisko i zaprezentowanie się po kilku miesiącach bezruchu. Wynik sugeruje dużą przewagę przeciwnika, ale tak nie było. Popełniliśmy dość duże, wręcz szkolne błędy w obronie co skutkowało przynajmniej stratą czterech bramek. Również nie wykorzystaliśmy swoich kapitalnych sytuacji co mogło dać inny obraz końcowego wyniku. Ale trudno nie szukajmy dziury w całym -  jest w drużynie potęga, ochota , atmosfera co powinno przełożyć się nie tylko na wyniki ale również na cały wizerunek drużyny. I z tym optymistycznym akcentem żegnam się z kibicami i zawodnikami i do zobaczenia na kolejnym meczu. TJR !!!

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."