PODSUMOWANIE 2020 roku

WITAM SERDECZNIE ! Przyszedł czas na kolejne podsumowanie minionego roku czyli 2020 -ego, ale zanim to przedstawię to kilka słów przypomnienia z Naszej JR - owskiej historii. W początkach stycznia każdego roku zdejmujemy kolejną kartkę z kalendarza i dopisujemy kolejny rok do istnienia i historii Naszej drużyny czyli JR POGÓRZE. To już siedemnasty rok wspólnego grania i mam nadzieję, że dla każdego zawodnika JR nie był to czas stracony a jedynie czas dobrych i miłych wspomnień. Tak dla przypomnienia nie tylko dla znajomych i kibiców, ale również dla dzisiejszych zawodników kilka słów o historii zespołu. Za datę powstania zespołu przyjęliśmy 03.01.2004 rok kiedy to rozegraliśmy pierwsze oficjalne spotkanie rozpoczynając Nowy Rok w ramach I-ej LIGI HALOWEJ w PRZODKOWIE z drużyną KS KCZEWO wygranym 5:3. (piszę oficjalnym ,gdyż jeszcze w grudniu 2003 roku rozegraliśmy cztery spotkania w tej lidze , ale nie wiedzieliśmy czy zespół będzie istniał i czy będziemy kontynuowali zabawę z piłką).  W tym historycznym meczu wystąpili: bramkarz TOMASZ PIĄTKOWSKI - JANUSZ RODZIEWICZ, ŁUKASZ KNIOCH, ŁUKASZ DĄBROWSKI, JAROSŁAW GOŁDYN, KRZYSZTOF KIJANKA, KAMIL KURDYBELSKI, MICHAŁ FRANKOWSKI, DANIEL PIĄTKOWSKI                                                 Bramki zdobyli: 2 K.KIJANKA, 1 Ł.KNIOCH, 1 Ł.DĄBROWSKI, 1 D.PIĄTKOWSKI                              Tak, tak to prawda - widać w składzie moje nazwisko czyli Janusz Rodziewicz. Miałem wówczas 50 lat i jeszcze trochę kopałem piłkę. Był to dla mnie zaszczyt grać w otoczeniu tak młodych i zdolnych zawodników, którzy byli jednocześnie moimi wychowankami i uczniami. Razem przeżyliśmy wspaniałe chwile i na zawsze zostaną one w mojej pamięci. Praktycznie wszyscy zawodnicy z tego okresu a wszyscy są grubo po trzydziestce jeszcze bawią się amatorsko w piłkę ale już w innych zespołach. Przy JR czy w JR zostali nadal Janusz Rodziewicz czyli główny strateg i założyciel tej drużyny, Krzysztof Kijanka czyli kapitan i zawodnik, Michał Frankowski zawodnik występujący już raczej sporadycznie - to stan na koniec 2020 roku. W 2020 roku drużyna  JR POGÓRZE nadal jest kontynuatorką i spadkobierczynią tradycji piłkarskiej tej ekipy z 2004 roku chociaż w zmienionym składzie co oczywiście jest naturalną koleją rzeczy. W składzie drużyny są zawodnicy z bardzo długim stażem w tej ekipie, ale i tacy którzy dołączyli niedawno. Na przestrzeni lat z Naszej ekipy z różnych powodów odeszło tylu znamienitych i znakomitych zawodników , że nie jednego kapitana i samych zawodników by to załamało. Ale JR jak ,, feniks z popiołów" powstawał i  się odradzał i  dawał wiele emocji swoim kibicom. Drużyna JR POGÓRZE to nie jakaś zwykła podwórkowa ekipa, która powstała na potrzeby jakiegoś turnieju i po nim została by rozwiązana. To dość przemyślany długoterminowy projekt, który scalał młodzież z jednej szkoły i jednej dzielnicy tak , aby z tą drużyną się  utożsamiać. Myślę, że to się udało co potwierdziło ostatnie siedemnaście lat a liczba ponad 150 zawodników,którzy wystąpili w tej drużynie była tego świadectwem.

Tak w tych paru słowach przypomnieliśmy coś niecoś o historii drużyny, a teraz zajmiemy się stanem obecnym. Jak już wspominaliśmy rok 2020 był siedemnastym rokiem funkcjonowania Naszej ekipy  znanej pod nazwą JR POGÓRZE. Na koniec 2020 roku pojawiła się liczba 934 czyli tyle meczy od swojego początku rozegraliśmy na różnych boiskach i salach. Rok 2020 był rokiem niezwykłym, ale niestety nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Był rokiem ciężkim i rokiem w  pandemii, która storpedowała wszelkie aspekty Naszego życia. Nie bedę na ten temat się  rozpisywał, gdyż opisy tej sytuacji są w innych artykułach. W tym niezwykle ciężkim roku Nasza drużyna rozegrała ogółem 39 spotkań wygrywając 20, remisując tylko 1 raz a 18 razy zeszliśmy pokonani. Jeśli chodzi o stosunek bramkowy to przedstawiał się następująco 203 : 197. Na liczbę tych spotkań w 2020 -m roku złożyły się spotkania w XII edycji PUCHARU POGÓRZA gdzie zajęliśmy II -e miejsce ( był to turniej halowy), dwie edycje NL6 czyli XXIII wiosenna i XXIV jesienna w których to wywalczyliśmy pozostanie nadal w EKSTRAKLASIE rozgrywek oraz tzw. SUPER PUCHAR NL6 w którym również byliśmy na drugim miejscu. Więc jak widać w tym trudnym roku wyniki były nawet zadawaląjące. Z tych 39 spotkań najwięcej rozegrali: P.WYCHNOWSKI 36, B.GAŁEK 33, B.PACZKOWSKI 32, K.KIJANKA 26, P.BALBIER 25, G.FORMELA 25, T.STĘPIEŃ 23, M.KOSICKI 20.

Bramki: P.WYCHNOWSKI 50, B.GAŁEK 26, T.STĘPIEŃ 22, P.BALBIER 16, Ł.KRZEMIŃSKI 14, G.FORMELA 14.

W  tym opisywanym roku mecze do zapamiętania to finał halowego turnieju niestety przegranego 2:5 z Enerpolem, ale po wspaniałej i widowiskowej walce. Pamiętamy również doskonałe wygrane spotkanie 11:4 z DZIKIM WESTEM w ramach NL6 czy 13:8 ze ŚLEDZIAMI. Ale dość duża ilość przegranych spotkań nie pozwoliła na wiosnę znaleźć się w grupie mistrzowskiej, a czarę goryczy przelały porażki 5:12 ze STRAŻĄ czy 6:8 ze SPORTINGIEM ORŁOWO. Były to właściwie niespodzianki ale in minus. Jesienią rozegraliśmy dobre spotkanie z CLASSICEM wygrywając 5:4 czy z JOGĄ również 5:4. Spotkanie z Jogą było niezwykle ważne w kontekście pozostania w EKSTRAKLASIE (jak już wiemy Joga spadła do I-ej ligi). Oczywiście zaliczyliśmy parę porażek, ale rok zakończyliśmy zwycięstwem 11:6 z BĘKARTAMI w PUCHARZE LIGI.

W tym trudnym roku 2020-m kadrę zespołu tworzyli: B.PACZKOWSKI, P.WYCHNOWSKI, K.KIJANKA, B.GAŁEK, P.BALBIER, P.MAZUREK, G.FORMELA, Ł.KRZEMIŃSKI, T.STĘPIEŃ, A.ZIELIŃSKI, P.WISZNIEWSKI, M.KOSICKI, B.BONA, B.KULTYS, M.MASZOTA, na wiosnę KAMIL KIEŁB i KACPER KIEŁB oraz Ł.KOLENDA.

Podsumowując ogółem 934 mecze to 10 wszechczasów wygląda następująco:

1. Ł. DĄBROWSKI       654

2. K.KIJANKA              591

3. P.BERGAŃSKI          524

4. D.PIĄTKOWSKI        438

5. T.STĘPIEŃ                428

6. J.GOŁDYN                329

7. M.FRANKOWSKI      311

8. K.KURDYBELSKI       295

9. P.MAZUREK             291

10. D.MOTYL               275

DZIESIĄTKA ZAWODNIKÓW Z KADRY 2020 W OGÓLNYM ZESTAWIENIU:

1. K.KIJANKA              591 (2)

2. T.STĘPIEŃ              428 (5)

3. P.MAZUREK             291 (9)

4. B.KULTYS               251 (12)

5. P.WYCHNOWSKI      149 (18)

6. B.PACZKOWSKI        132 ( 21)

7. M.MASZOTA             131 (22)

8. M.KOSICKI                 72 (29)

9. P.BALBIER                 69  (30)

10. P.WISZNIEWSKI       66  (31)

 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."