XXIV EDYCJA NL6 2020 RUSZYŁA

WITAJCIE ! Zapewne wszyscy zainteresowani, a więc zawodnicy i kibice czekali nie tylko na wznowienie relacji pomeczowych, ale przede wszystkim na właściwe mecze. Ja osobiście przyznaję się, że nie miałem głowy do regularnych sprawozdań, a przecież kolejna edycja czyli XXIV -y sezon już się rozpoczął. To wszystko za sprawą jak wiemy wielkiej epidemii koronawirusa, która teraz jesienią 2020 roku przybiera na sile, ale nauczyliśmy się z nią żyć i funkcjonować. LIGA w której uczestniczy od wielu sezonów Nasza drużyna JR POGÓRZE też zmieniła swoje oblicze i nie ma tej swobody i radości co w okresie przed pandemicznym. Zanim przejdę do zaległych relacji z rozegranych już meczy i przeprowadzenia krótkiej analizy z obecnej sytuacji chciałbym cofnąć się do wiosny 2020 i opisania sytuacji jaka miała miejsce w tym okresie i jaki to ma wpływ na obecny stan rozgrywek. Nikt nawet w najczarniejszych snach nie mógł przewidzieć co się wydarzy wiosną tego roku i jaki wpływ będzie miało na Nas wszystkich. Oczywiście nie będę opisywał sytuacji zdrowotnej, gospodarczej, kłopotów polskich rodzin z pracą, pieniędzmi i życiem codziennym. W kilku słowach odniosę się do sytuacji życia sportowego a właściwie jego zamknięcia i czekania kiedy będzie można wznowić tę działalność. Brak regularnego ruchu i regularnych rozgrywek wszystkim dawał się we znaki.Tęskniliśmy za tym co dają spotkania z przyjaciółmi i kolegami, tęskniliśmy za boiskowym gwarem, rozmowami , za głośnym gwizdkiem sędziego. Początek marca dawał szanse i nadzieję, że wszystko będzie normalnie. Odbyły się dwie kolejki ligowe (JR rozegrało jeden mecz).W całej wiosennej XXIII-ej edycji zaszły dość istotne zmiany. Przede wszystkim z rozgrywek już na stałe wycofała się drużyna ROLRYŻU a z gry na wiosnę zrezygnowała JOGA i CLASSIC. W drugiej rundzie wycofały się SPORTING ORŁOWO i KM PSP STRAŻ, powstała też jakaś hybryda SALOS/NEVADA. A więc do rozgrywek przystąpiło 9 zespołów: JR, ŚLEDZIE, EJSMOND, ENERPOL, DZIKI WEST, DT CITY/CHYLONIA, SPORTING ORŁOWO, STRAŻ POŻARNA, SALOS/NEVADA. Najważniejszym punktem regulaminu było to, że w zaistniałej sytuacji z EKSTRAKLASY nikt nie spadał do klasy niższej. Dlatego też całe rozgrywki stały się nijakie, bez emocji, bez zaangażowania. Jak widać z opisu to po trzech miesiącach bezczynności jakakolwiek forma rozgrywek była po prostu zbawieniem. Ale tak naprawdę wszyscy tęsknili do normalności i z utęsknieniem patrzyli na jesień i początek września 2020 kiedy to miała ruszyć XXIV edycja NADMORSKIEJ LIGI 6.  Z dziennikarskiego obowiązku przypominam, że w wiosennych rozgrywkach mistrzem została drużyna ENERPOLU.

I tak oto szybko minął miesiąc bez piłki (cały sierpień) i trzeba było przygotować się do rozgrywek XXIV edycji  z normalnym regulaminem , ze spadkami i barażami. Drużyna JR POGÓRZE też przeszła pewną metamorfozę zwłaszcza w sferze kadrowej. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że najlepsze dni drużyny już minęły, ale co by nie mówić i pisać drużyna JR ciągle gra w EKSTRAKLASIE i jest jedyną drużyną  grającą od  początku w ekstraklasie. CELE I ZAŁOŻENIA SĄ NIEZMIENNE : GRAĆ I BAWIĆ SIĘ PIŁKĄ A SUKCES SAM PRZYJDZIE.

W tym jesiennym sezonie kadrę tworzą: PACZKOWSKI, GAŁEK, M.KOSICKI, WISZNIEWSKI, KRZEMIŃSKI, FORMELA, BONA, M.MASZOTA, MAZUREK, KULTYS, KIJANKA, WYCHNOWSKI, BALBIER, STĘPIEŃ,A.ZIELIŃSKI. Oczywiście są jeszcze zawodnicy, którzy nie mogą regularnie występować, ale w miarę potrzeb chętnie Nas wspierają. 

Początek rozgrywek nie był dla Nas korzystny, gdyż przegraliśmy trzy mecze pod rząd z tuzami rozgrywek czyli ekipą ENERPOLU, SALOSU/NEVADY i DT CITY/FC CHYLONIĄ .Wyniki i sama gra nie były najgorsze, ale trudno mierzyć się z zawodnikami , którzy na co dzień trenują piłkę i później wyżywają się w rywalizacji z amatorami. Oczywiście nikomu nie zabraniam grania kiedy chce i gdzie chce i dla Nas nie jest to problem, ale trzeba się skoncentrować na równym sobie. Z drugiej strony te trzy porażki były wręcz niezłym kopem na dalsze granie i niezłą motywacją w kolejnych meczach. Liga zostanie po pierwszej rundzie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. Trzy najtrudniejsze mecze mamy za sobą i o dwa miejsca w grupie mistrzowskiej na pewno będziemy walczyli z CLASSICEM, EJSMONDEM, JOGĄ, ŚLEDZIAMI, RUKOLĄ i GRABÓWKIEM. A więc wszystko przed Nami i nadarza się szansa, aby powrócić do grona najlepszych. CZY TO WYKORZYSTAMY ZALEŻY TYLKO OD NAS.

Gra w tych trzech meczach mogła naprawdę się podobać, w żadnym przypadku nie odstawaliśmy od tych zespołów. Głównym Naszym przeciwnikiem to brak koncentracji w obronie i niesłychana ilość sytuacji bramkowych niewykorzystanych. Również można przyczepić się do tego, że często nie graliśmy zespołowo, że nie widzieliśmy partnera  i trochę było chaosu w poczynaniach. W meczu z ENERPOLEM długo utrzymywał się wynik remisowy 2:2 z którym wychodzimy na drugą połowę. Kapitalna szybka akcja i trafiamy potężną bombę w lewy słupek. Może gdyby piłka wpadła do sieci to wynik byłby inny i grało by się inaczej. W meczu z SALOSEM/NEVADĄ prowadzimy 6:5 i po prostu kondycja a właściwie jej brak bierze nad Nami górę. Zresztą nie pierwszy raz. Z ekipą  DT CITY/CHYLONIA powinniśmy prowadzić 4:1, ale ilość niewykorzystanych sytuacji jest wprost porażająca. TRUDNO, naprawdę trzeba się skupić i wykorzystać swój potencjał.

DATA 31.08.2020r    godz.20.30    JR POGÓRZE V ENERPOL  3:7 (0:2)

Skład: PACZKOWSKI- GAŁEK, M.MASZOTA, BONA, M.KOSICKI, FORMELA - KIJANKA, WYCHNOWSKI, BALBIER, STĘPIEŃ

Bramki: 2 Gałek, 1 Formela

DATA 14.09.2020r    godz.21.30    JR POGÓRZE  V SALOS/NEVADA  6:11  (3:4)

Skład: PACZKOWSKI - GAŁEK, M.MASZOTA, BONA, KULTYS, WISZNIEWSKI, M.KOSICKI, KRZEMIŃSKI - WYCHNOWSKI, BALBIER, FORMELA, STĘPIEŃ

Bramki: 2 Wychnowski, 1 Gałek, 1 Wiszniewski, 1 Krzemiński, 1 Stępień

DATA    21.09.2020r    godz. 21.00    JR POGÓRZE V DT CITY/FC CHYLONIA  4:7 (2:2)

Skład: WYCHNOWSKI - GAŁEK, KULTYS, MAZUREK, M.KOSICKI, KRZEMIŃSKI, A.ZIELIŃSKI - KIJANKA, BALBIER, FORMELA, STĘPIEŃ

Bramki: 2 Krzemiński, 1 Formela, 1 Stępień

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."