JR POGÓRZE

JR POGÓRZE

Czwarta kolejka NL6 za Nami

SALA W DNIU DZISIEJSZYM CZYLI PIATEK ODWOŁANA. BRAK ZAINTERESOWANIA.

DATA  23.03.2017r      godz.20.30         JR POGÓRZE  v  KP GRABÓWEK 4:3  (2:1)

Skład: PACZKOWSKI - M.MASZOTA, KOZŁOWSKI, KNIOCH, KOLENDA, MALINOWSKI - JAHN , WYCHNOWSKI, KRÓL

Bramki: 2 Król, 2 Wychnowski

Jedna trzecia rozgrywek w NL6 za Nami. I trzeba przyznać, że nie najlepiej jest z Naszą formą, a jednak zajmujemy wysoką pozycję w tabeli. Drugie miejsce jak na razie to pochodna wyników pozostałych drużyn, ale i tak wszystko zostanie wyrównane po ostatniej jedenastej kolejce. My jako drużyna musimy poprawić parę elementów, aby nie mieć do siebie żadnych pretensji. Gra w tych minionych czterech meczach nie zachwyca, ale mam nadzieję , że każde następne spotkanie to będzie wejście na wyższy poziom. Trochę trudno jest, kiedy pojawiają się w drużynie nowi zawodnicy i trudno złapać wspólny język, ale każde następne spotkanie musi scalać zespół. Już wiemy, że Nasz młody zawodnik Rafałek to naprawdę bardzo dobry gracz i jest ,,wartością dodatnią". Wczorajszy debiut Wojtka Kozłowskiego może nie był w 100% udany, gdyż trochę w poczynania wdarła się trema, ale kilka akcji, strzały i dobra szybkość może  być dobrym kapitałem na przyszłość. Trzymamy kciuki za Nowych graczy i za tych, którzy jeszcze się pojawią. Wczorajsze spotkanie było naprawdę bardzo ciężkim meczem ( jak zawsze zresztą z Grabówkiem), ale zakończone dla Nas pozytywnym wynikiem. Naprawdę jest ciężko, kiedy z różnych przyczyn na boisku nie mogą stawić się poszczególni zawodnicy i ten fakt może rzutować na końcowy rezultat. Jako osoba odpowiedzialna za zespół wiedziałem, że tego wieczora nie będę mógł liczyć na Dąbrowskiego, Kijankę, Kultysa, Kurdybelskiego, Kosickiego, Mazurka - więc ciężko jest optymistycznie podchodzić do meczu. Całe szczęście, że pozostali zawodnicy wzięli ciężar odpowiedzialności na swoje barki i mogliśmy oglądać niezłe spotkanie. Dziękuję wszystkim zawodnikom i licznym kibicom za wsparcie za wczorajszy wieczór i mam nadzieję na naprawdę dobry sezon WIOSNA 2017. TJR !!! 

 

 

III kolejka w XVII edycji NL6

DATA   CZWARTEK 23.03.2017r     JR POGÓRZE  v  KP GRABÓWEK  godz. 20.30, zbiórka 19.50

DATA   CZWARTEK  16.03.2017r       JR POGÓRZE  v  GRABÓWEK/DĄBROWA  2:8 (1:1) 

Skład: CZABROWSKI - KURDYBELSKI, M.MASZOTA, KULTYS, MALINOWSKI - KIJANKA, WYCHNOWSKI, JAHN, KNIOCH.

Bramki: 1 Malinowski, 1 Jahn

Po okrutnym blamażu i katastrofalnej grze trudno jest sklecić parę słów. Nie ma co zwalać  na jakąś nieprzychylną Nam siłę. Po prostu jako zespół zagraliśmy fatalnie i trzeba uderzyć się w pierś i przyjąć tę porażkę na klatę. Nie może mieć już miejsce taka sytuacja, że nie panujemy nad meczem, że nie mamy siły, że nie wiemy o co chodzi , że nie jesteśmy w stanie odwrócić losy meczu. Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent i kolejne mecze dadzą nam jakiegoś pozytywnego kopa.

 

Druga kolejka NL6 - wiosna 2017

DATA  09.03.2017r       JR POGÓRZE  v  OBŁUŻE   5:4  (3:1)

Skład: PACZKOWSKI - MAZUREK, DĄBROWSKI, KULTYS, M.MASZOTA, MALINOWSKI - JAHN, KIJANKA, WYCHNOWSKI, KRÓL

Bramki: 4 Król, 1 Malinowski

Druga kolejka zakończyła się dla Naszej drużyny dość nieoczekiwanym zwycięstwem i to na kilka sekund przed zakończeniem spotkania. Wszystko układało się po Naszej myśli, kadra liczna i mocna, nastawienie pozytywne. Grając spokojną i rozważną piłkę prowadzimy 3:1 i mamy kolejne szanse. W formie jest Łukasz Król, który strzela trzy bramki, ale cały czas trzeba uważać na groźne ataki drużyny OBŁUŻA. I staje się rzecz dla mnie niezrozumiała. Tracimy ni z gruchy ni z pietruchy dwie bramki, które wzmacniają przeciwnika. Nerwy powodują, że zaraz tracimy czwartą bramkę i sytuacja jest wręcz katastrofalna. Ale przecież w drużynie mamy dobrych zawodników - ciśniemy Obłuże i Arek Malinowski pakuje piłkę do siatki. Remis 4:4 właściwie godzi obie drużyny, ale My jeszcze mamy jedną akcję. Wrzutka w pole karne i tam dobrze ustawiony Król przewrotką zdobywa piątą bramkę - bramkę na wagę zwycięstwa. Radość ogromna, ale jednocześnie przychodzi refleksja, że uciekliśmy spod  topora. Drugi raz już  to może się nie udać. Więc kolejne mecze trzeba rozgrywać na maksymalnej koncentracji i pełnej realizacji założeń przedmeczowych. Ogólnie to mamy dobre humory, gdyż dwa mecze i sześć punktów ( walkower od CHYLONI) to dobry kapitał na początku rozgrywek. Cel jest jasny i nie ma co ściemniać co Nas interesuje, ale jednocześnie  powinniśmy koncentrować się na każdym kolejnym spotkaniu i  czerpać radość z każdego dobrego wyniku.A WIĘC DO ZOBACZENIA W KOLEJNY CZWARTEK. TJR !!!

W czwartek powinni być : bramkarz ? - MASZOTA, MAZUREK, KULTYS, KURDYBELSKI, MALINOWSKI, JAHN, KNIOCH, WYCHNOWSKI, KRÓL, KIJANKA (tylko ci zawodnicy są brani pod uwagę)

 

Dobry występ oldboyów JR

Data  04/05. 03. 2017r       POMORSKIE MISTRZOSTWA OLDBOYÓW

Sobota  -       JR POGÓRZE OLDBOYE GDYNIA v RED DEVILS CHOJNICE     1:2,    ( 1 Knioch )

                                                                   OLDBOYE KOLBUDY         1:2,    ( 1 Motyl )

                                                                   DRUTEX BYTOVIA            2:1,   ( 2 Motyl) 

                                                                   AUTO FARBEX                 3:1,   ( 2 Knioch, 1 Motyl)

                                                                                         awans do ósemki turnieju   

Niedziela -   JR POGÓRZE OLDBOYE GDYNIA  v  EKO-COLOR BYTÓW       1:0,   ( 1 Mazurek )

                                                                  BORKOWO 1912             1:2,  ( 1 Maszota )

           DRZEWIARZ RZECZNICA   2:2   ( 1 Piątkowski, 1 Motyl - karne 2:1,  1 Mazurek, 1 Knioch)

                                  III MIEJSCE W TURNIEJU - GRATULACJE  !!!  

SKŁAD: D.SIKORA, J.OTTO - M.MASZOTA, J.KANIA, T.ŻOŁĄDEK, D.PIĄTKOWSKI, M.MOTYL, Ł.KNIOCH, P.MAZUREK ( w niedzielę).

Po raz drugi z rzędu drużyna  JR POGÓRZE OLDBOYE GDYNIA wystartowała  w POMORSKICH MISTRZOSTWACH OLDBOYÓW. Po dobrym zeszłorocznym starcie, w którym Nasza ekipa uplasowała się na piątym miejscu apetyty w tym roku były większe i w całości uzasadnione. W drużynie pojawiło się dwóch nowych zawodników - ŁUKASZ KNIOCH i DANIEL PIĄTKOWSKI, a więc zawodnicy którzy gwarantują wysoką jakość. Ale wszystko nie jest takie jakby się oczekiwało. Dwa pierwsze mecze, które przegraliśmy nieznacznie w stosunku 1:2 nie tylko spowodowały drobną niepewność w Naszych szeregach, ale również potwierdziły, że trzeba być skoncentrowanym w każdym momencie. Wygrana z Bytovią w trzecim meczu ustawia Nas na drugim miejscu w grupie i pozwala na walkę o ósemkę najlepszych zespołów z trzecim zespołem grupy ,,B".  Ten mecz z ekipą AUTO FARBEXU wygranym 3:1 to już koncert w dawnym JR-owskim stylu. Chłopaki przypomnieli sobie harce z młodych lat i miło było patrzeć na poczynania całego zespołu. A więc jesteśmy w ósemce i w dobrych nastrojach jedziemy do domu, aby w niedzielę o 14.30 rozegrać kolejne spotkanie. W niedzielę do ekipy dobija PAWEŁ MAZUREK i już nie będzie usprawiedliwienia, że coś nie wyszło. Mamy naprawdę silny team i należy to tylko potwierdzić na boisku. Mecz z EKO-COLOR BYTOWEM to mecz decydujący o tym, czy robimy krok naprzód i wchodzimy do czwórki najlepszych zespołów czy pozostaje walka o dalsze miejsca. Po prawdziwym boju wygranym 1:0 Nasza radość jest autentyczna. Złotą bramkę zdobywa Nasz czarny koń czyli PAWEŁ MAZUREK i historyczny awans staje się faktem. Kolejne spotkanie z absolutnym faworytem, zeszłorocznym mistrzem drużyną  BORKOWO 1912  to naprawdę dobry mecz, prawdziwy bój, ale i z Naszymi szansami. Przegrywamy 1:2, ale jako jedyni  w takim małym stosunku. Nazwa BORKOWO 1912 jest myląca, gdyż są to piłkarze związani w przeszłości z Gdańskiem i to prawdziwe tuzy wybrzeżowej piłki. Naprawdę mogliśmy uzyskać dobry wynik, ale koszmarny błąd z początkowych minut zaważył na całym spotkaniu. Trudno, musimy skoncentrować nie na walce o trzecie miejsce, aby nie mieć do siebie pretensji. I wszystko było cudowne - prowadzimy 2:0, aż tu nagle dwa błędy i jest wynik 2:2. Szkoda wielkiej szansy, gdyż rzuty karne to zawsze loteria. Pierwsza runda na 0:0, nikt nie trafia, druga runda po 1:1, trafia Mazurek, trzecia runda przeciwnik trafia w słupek a u Nas Kniochu stawia kropkę nad ,,i". OLDBOYE POGÓRZA na III-im miejscu. Już się boję co będzie za rok, gdyż dojdą kolejni zawodnicy, którzy ukończyli 35 lat. Okazały puchar, medale, skrzynia browaru i nagroda finansowa dla najstarszego zawodnika - a więc warto było spędzić po kilka godzin w sobotę i niedzielę. DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

 

XVII EDYCJA NL6 ROZPOCZĘTA

ZAPRASZAMY PO DŁUGIEJ PRZERWIE NA GIERKĘ NA SALI W PIĄTEK  03.03.2017r O GODZ. 20.00 !!!

W SOBOTĘ 04.03.2017r w godz.10.00 -14.00  JR POGÓRZE OLDBOYE GDYNIA WEZMĄ PO RAZ DRUGI UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH POMORZA W TEJ KATEGORII WIEKOWEJ. SKŁAD DRUŻYNY: D.SIKORA - M.MASZOTA, M.RADTKE, T.ŻOŁĄDEK, J.KANIA - P.MAZUREK, Ł.KNIOCH, D.PIĄTKOWSKI, M.MOTYL. TRZYMAMY KCIUKI !!!

W czwartek 02.03.2017 roku zespół NASZ, czyli JR POGÓRZE miał zainaugurować rozgrywki kolejnej edycji NADMORSKIEJ LIGI ,,6". Niestety Nasi przeciwnicy nie stawili się na meczu, nie powiadomili organizatorów, nie zadzwonili do Nas, nie przeprosili Naszej ekipy za zaistniałą sytuację. Nie będę się pastwił nad przeciwnikami ani używał brzydkich epitetów, ale mam prośbę do organizatorów, aby w porę prawidłowo zareagowali, gdyż nie może powtórzyć się sytuacja z poprzedniego sezonu. Mówimy o EKSTRAKLASIE - najwyższej formie rozgrywek NL6. Dziękuję zawodnikom Naszej drużyny, że w liczbie 12 osób stawili się na meczu i pomimo dużego rozczarowania mogliśmy pograć i poruszać się we własnym gronie. Jeszcze w południe tak naprawdę były kłopoty kadrowe niezależne od samych zawodników, ale już sam wieczór przywrócił moją wiarę w zespół, tym bardziej, że kilka ważnych postaci nie mogło być wczoraj z Nami. A WIĘC JEST OPTYMIZM I OCHOTA NA GRĘ. TJR !!!

 

Zakończenie ligi pod balonem

Data   26.02.2017r     godz. 17.15        JR POGÓRZE  v  ENERPOL     6:2  (4:1)

Skład: SIKORA - KRZEMIŃSKI, M.MASZOTA, CZAUS - KIJANKA, NESTEZIUK, M.MOTYL

Bramki: 3 Czaus, 2 Nesteziuk, 1 Krzemiński

To już ostatnia niedziela pod balonem  i koniec ligi, która odbywała się w styczniu i lutym  2017roku.Ostatecznie Nasza ekipa uplasowała się na piątej pozycji, więc jak na fatalne niektóre mecze w pierwszej rundzie to wynik nawet niezły. Zdobyczą tych rozgrywek jest fakt, że mogliśmy zaprosić do gry w Naszych barwach kilku młodych zawodników z ekipy MŁODE JR i po prostu Ich przetestować, a także kilku zaprzyjaźnionych z Nami kolegów z innych drużyn. Osobiście dziękuję wszystkim, którzy wystąpili w Naszych barwach i przez to mogliśmy spędzić kawałek czasu biegając za piłką. Były mecze lepsze i gorsze, ale te zwycięskie naprawdę cieszyły. Dzisiejsze spotkanie z MISTRZEM tej ligi drużyną ENERPOLU rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść 6:2 po naprawdę dobrej grze. Ten fakt cieszy zwłaszcza przed czekającą w tym tygodniu XVII-ą edycją NL6. NAPRAWDĘ mamy ambicje zaznaczyć swój udział, wiedząc jednocześnie z jak trudnymi przeciwnikami przyjdzie Nam się zmierzyć. Ale nic nie ma za darmo, nikt nie odda pola bez walki - czeka Nas naprawdę trudne zadanie. Ale jesteśmy na to przygotowani. A WIĘC DO ZOBACZENIA !!! TJR !!!

 

KOMUNIKAT ! KOMUNIKAT !

DATA   ŚRODA  22.02.2017r      godz. 22.15  JR POGÓRZE  v  GALWA    6:4 (3:1)

SKŁAD: SIKORA - M.MASZOTA, DĄBROWSKI, CZAUS - KRZEMIŃSKI, KIJANKA, M.MOTYL

Bramki: 2 Krzemiński, 2 M.Motyl, 1 Dąbrowski, 1 Kijanka

Spotkanie to odbyło się bez jakiegokolwiek podtekstu i ciśnienia. Po prostu musiało się odbyć, a tak czy tak  obydwie drużyny znajdą się poza podium. Wartością dodatnią takich spotkań jest przede wszystkim możliwość spotkania się w grupie, czynnego odpoczynku czy doszlifowania pewnych piłkarskich elementów. Zostały jeszcze dwa spotkania i to z niezwykle wymagającymi przeciwnikami KP GRABÓWKIEM i ENERPOLEM a potem już tylko walka w kolejnej edycji NL6. 

 

KOMUNIKAT 1 !!!

NIEUCHRONNIE ZBLIŻA SIĘ ROZPOCZĘCIE KOLEJNEGO SEZONU NL6. PIERWSZY MECZ DRUŻYNA JR POGÓRZE ROZPOCZNIE W CZWARTEK 02.MARCA 2017 roku. JAK WIDAĆ, BĘDZIE TO ZA 10 DNI A WIĘC POZOSTAŁO JUŻ MAŁO CZASU. TEN WIOSENNY SEZON BĘDZIE NIEZWYKŁY Z KILKU POWODÓW: PRZEDE WSZYSTKIM WALKA O TYTUŁ MISTRZOWSKI, KTÓRY POZWOLI NA UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH POLSKI DRUŻYN SZEŚCIOOSOBOWYCH ORGANIZOWANYCH U NAS W GDYNI.  RÓWNIEŻ DOBRZE ZAPOWIADA SIĘ PUCHAR LIGI A TAKŻE TRADYCYJNY JUŻ PUCHAR LATA. JAK WIDAĆ WIĘC PRZED KAŻDĄ DRUŻYNĄ STOJĄ DOŚĆ CIEKAWE WYZWANIA. JUŻ DZISIAJ PROSZĘ ZAWODNIKÓW O PROFESJONALNE PODEJŚCIE DO TEMATU A KOGO TO NIE INTERESUJE PROSZĘ JUŻ TO ZGŁOSIĆ W NAJBLIŻSZYM CZASIE.  CAŁY CZAS PRACUJEMY NAD SKŁADEM I MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIEMY MOGLI COŚ UGRAĆ. TEN SEZON BĘDZIE NIEZWYKŁY I NIE MA MIEJSCA NA STWIERDZENIE ,, PRZYJDĘ LUB NIE PRZYJDĘ". RAZ W TYGODNIU 1,5 godziny ( razem z przyjazdem i powrotem) TO JEDYNE WYMAGANIE NA RZECZ DRUŻYNY. RESZTĘ OMÓWIMY PODCZAS NAJBLIŻSZYCH SPOTKAŃ.

 

KOMUNIKAT 2 !!! 

04/05 MARCA 2017 CZYLI W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ (jeśli przejdziemy eliminacje) PO RAZ DRUGI WEŹMIEMY UDZIAŁ W POMORSKICH MISTRZOSTWACH OLDBOYÓW + 35. NASZA DRUŻYNA CZYLI JR POGÓRZE OLDBOYE GDYNIA W UBIEGŁYM ROKU ZAJĘŁA OSTATECZNIE V MIEJSCE. W TYM ROKU POJAWILI SIĘ W EKIPIE NOWI ZAWODNICY SPEŁNIAJĄCY WYMOGI TURNIEJU I MAM NADZIEJĘ NA DOBRY WYNIK. RÓWNIEŻ PROSZĘ O PROFESJONALNE PODEJŚCIE DO TEMATU I JUŻ ZORGANIZOWANIE SOBIE WOLNEGO CZASU. NA CHWILĘ OBECNĄ SKŁAD TWORZĄ : SIKORA  - KANIA, MASZOTA, RACHWAŁ, LEWANDOWSKI  - MAZUREK, D.PIĄTKOWSKI, KNIOCH, M.MOTYL

 

Dobra passa trwa

Data  niedziela  19.02.2017r       JR POGÓRZE  v  ROL RYŻ    3:12  (2:6)

SKŁAD: CZABROWSKI - M.MASZOTA, DĄBROWSKI, KOLENDA, KRZEWIŃSKI - M.MOTYL, KIJANKA

Bramki: 3 Motyl

Po trzech naprawdę dobrych meczach przyszło jakieś zaćmienie a w kategoriach sportowych można mówić o jakiejś bezsilności. Tak naprawdę jeden zawodnik z drużyny przeciwnika robił co chciał z Naszymi obrońcami a wszyscy co byli w danym momencie na boisku tylko się przyglądali. Nie było ani jednego pozytywu z Naszej strony więc nie będę się wysilał w opisie tego meczu. Naprawdę warto przemilczeć Nasze poczynania, a Ja osobiście  wstydzę się za postawę drużyny. I tyle w tym temacie. Mam nadzieję ,że w środę będą trochę lepsze nastroje.

Data  piątek  17.02.2017r       JR POGÓRZE  v  FT SPARTANS    10:3  (4:3)

SKŁAD: CZABROWSKI - M.MASZOTA, KRZEMIŃSKI, DĄBROWSKI, KOLENDA, CZAUS, KRZEWIŃSKI - M.MOTYL, NESTEZIUK, KIJANKA, KNIOCH

Bramki: 3 Nesteziuk, 2 M.Motyl, 2 Kijanka, 1 Dąbrowski, 1 Krzemiński, 1 Kolenda  

Dobra passa trwa - to tytuł dzisiejszego komentarza, ale również fakt trzeciego zwycięstwa pod rząd. Oczywiście nie ma co używać górnolotnych słów czy piać z zachwytu, gdyż ani ranga turnieju ani nawet okoliczności samego meczu do tego nie pretendują. Jednak wcześniejsze porażki a przede wszystkim ich styl mogły by załamać zespół a także zachwiać  zasadność kolejnych występów. Udało się w ostatnim czasie opanować chwilowy kryzys, dzięki pomocy zaprzyjaźnionych z drużyną zawodników. To głównie dzięki Nim mogliśmy występować nie oddając walkowera i wierząc, że passa się odwróci. Co prawda już nie mamy raczej szans na zameldowanie się na podium, ale każde zwycięstwo przywraca wiarę we własne możliwości. Jeszcze w piątkowe południe było raczej kiepsko ze składem, ale już wieczór  przyniósł ulgę na skołatane serce. Powoli meldowali się kolejni zawodnicy i w sumie mogło wystąpić jedenastu zawodników. Patrząc na skład to naprawdę silna ekipa. Trochę szkoda, że przeciwnik miał problemy ze składem, ale to my ciągle przerabialiśmy ten temat i nikt Nas nie żałował, ale wręcz wykorzystywał taką sytuację, aby dowalić JR - owi.  A więc w miłej i wesołej atmosferze przystąpiliśmy do meczu nie dopuszczając żadnej myśli o porażce. Każdy z zawodników wykazywał niebywałą ochotę do gry i jedynym problemem były tylko minuty i chwile spędzone na boisku. Miło mi zakomunikować, że ponownie w Naszej ekipie pojawił się zawodnik legenda czyli ŁUKASZ KNIOCH, który tworzył  początki JR i był jednym z budowniczych sukcesów JR POGÓRZE. Po raz ostatni Łukasz występował z Nami  dziesięć lat temu (jak ten czas leci), kiedy to w lipcu 2007 roku wygraliśmy w finale jednego z turniejów z ekipą TOM BUD KARTUZY. Mam nadzieję, że zbliżający się sezon XVII-ej edycji NL6 z Łukaszem Kniochem w składzie Naszej ekipy będzie udany. I to będzie priorytetem i głównym zadaniem na wiosnę 2017 roku. Ale zanim to nastąpi mamy jeszcze parę meczy do rozegrania w lidze pod balonem i na tym powinniśmy skupić się jak najbardziej. Kolejne spotkanie, tym razem z ROL RYŻEM już w niedzielę o 17.15. A WIĘC DO ZOBACZENIA. TJR !!!

 

Udana lutowa niedziela dla JR

Data   niedziela  12.02.2017r      godz.15.45      JR POGÓRZE  v  ZP ALEXSANDER  7:2  (3:1)

Skład: P.CZABROWSKI - KRZEMIŃSKI, CZAUS, MAZUREK, KRZEWIŃSKI - KIJANKA, KOLENDA, NESTEZIUK

Bramki: 5 Krzemiński, 1 Mazurek, 1 Czaus

 

                                              godz. 17.15     JR POGÓRZE  v  FC GRABÓWEK  5:4 (3:2)

Bramki: 2 Krzemiński, 1 Mazurek, 1 Krzewiński, 1 Kijanka

Te dwa niedzielne zwycięstwa to jak lek na skołatane serca. Seria kilku porażek mogła zdołować nawet najbardziej  odpornych zawodników. I choć nie były to jakieś porażające bramkowe wyniki to jednak niemoc, aby odnieść zwycięstwo była dość widoczna. Gra pod balonem miała być jedną z form przygotowań do wiosennej rundy NL6. Przecież siedzenie dwa miesiące bez ruchu a tym bardziej bez kontaktu z piłką niczego dobrego nie mógłby wróżyć. A jednak wielu miało to gdzieś. Zastanawiam się dla kogo miały być te rozgrywki, przecież nie dla mnie. W każdym meczu inny skład a ,,panowie piłkarze" mieli wręcz idiotyczne usprawiedliwienia ,aby nie być na meczu. Udawało się w jakiś sposób zorganizować skład na każdy mecz, aby nie oddawać walkowera, ale to nie gwarantowało jakiegoś dobrego wyniku. Nie mniej jednak serdecznie dziękuję tym wszystkim zawodnikom, którzy wystąpili do tej pory. Musiałem nawet posiłkować się moimi młodymi uczniami, którzy spisywali się nadspodziewanie dobrze i wiem, że przyszłość JR będzie związana z Nimi. W niedzielę udało się sklecić naprawdę dobry skład i wyszliśmy na te dwa mecze niezwykle zmotywowani. Wszyscy, którzy wystąpili w tych dwóch meczach zasługują na słowa pochwały, gdyż dawno nie widziałem tak zdeterminowanej drużyny. Zawodnikiem tych spotkań został Łukasz Krzemiński, który swoją dobrą grę podkreślił siedmioma bramkami. Jednak naprawdę dobre wrażenie pozostawił po sobie Łukasz Kolenda, który harował za dwóch odbierając ochotę na grę napastnikom przeciwników. Warto podkreślić postawę Adama Czausa i Pawła Mazurka, którzy rano startowali w urodzinowym biegu w Gdyni a po południu walczyli w barwach JR. I TO JEST PRAWDZIWA POSTAWA SPORTOWA. Krzysztof Kijanka jak zwykle panował nad piłką i był reżyserem gry a Ivan Nasteziuk szalał z przodu i był widoczny z tyłu. Najmłodszy zawodnik czyli Kamil Krzewiński czuje się coraz lepiej i śmielej czego udokumentowaniem była piękna bramka w meczu z Grabówkiem. I na koniec nie byłoby tych dwóch zwycięstw gdyby nie postawa Patryka Czabrowskiego , który strzegł Naszej świątyni i robił to skutecznie. To naprawdę były dobre dwa spotkania w których wyczuwało się jakąś więź i cel i nawet gdyby była porażka nie zmąciłaby dobrej atmosfery. Nawet sami zawodnicy zauważyli,że było bardzo cicho i spokojnie, bez jakichkolwiek spinek czy pretensji. I to jest między innymi klucz nie tylko do dobrej gry, ale również wzajemnego szacunku. Mam nadzieję, że w piątek zjawi sie ponownie dobra kadra i zaliczymy kolejne zwycięstwo. A WIĘC DO ZOBACZENIA !!! 

 

LUTY - Dalej gramy pod balonem

DATA  PIĄTEK    10.02.2017r         JR POGÓRZE  V  JOGA BONITO   4:6  (2:3)

Skład: SIKORA - KRZEMIŃSKI, CZAUS, S.PUDŁO, KRZEWIŃSKI - SIELAKOW, KOLENDA, KRÓL, M.MOTYL

Bramki: 2 Krzemiński, 1 Czaus, 1 Król

Jak na razie luty nie jest łaskawy dla Naszej drużyny. I po naprawdę dobrej grze i wspaniałych emocjach musimy po raz kolejny zmierzyć się z uczuciem porażki. Ale tym razem muszę skrytykować sędziego z Jego jedynej kontrowersyjnej decyzji, która po prostu wypaczyła wynik meczu. Przy stanie 4:4 uznał bramkę dla Jogi twierdząc, że piłka przekroczyła całym obwodem linie bramkową. Sędzia stał na środku boiska i nie mógł widzieć takiej sytuacji, tym bardziej że bramkarz nakrył piłkę całym ciałem. Oczywiście większość Naszej drużyny będzie twierdziła że piłka nie przekroczyła linii, bramkarz również. Sędzia zasugerował się okrzykiem jednego z zawodników Jogi i uległ tej presji. Ta naprawdę niesłuszna decyzja po prostu Nas skrzywdziła. I tyle w tym temacie. Końcówka już nie miała znaczenia. No cóż po naprawdę dobrym meczu należy podnieść głowę i skupić się na dwóch niedzielnych meczach. Mam nadzieję, że skład będzie przynajmniej przyzwoity. 

 

 

DATA  NIEDZIELA  05.02.2017r      JR POGÓRZE  v  ENERPOL    4:5  (1:3)

Skład: MIŁOSZ SKOBODZIŃSKI - KRZEMIŃSKI, RACHWAŁ, CZAUS, KAMIL KRZEWIŃSKI - KOLENDA, NESTEZIUK, TARARUJ,  A.ŁAJEWSKI.

Bramki: 2 Krzemiński, 1 Nesteziuk, 1 Czaus

Luty niestety przywitał Nas kolejną porażką. Ale było widać nieduże światełko w tunelu. Co prawda w tym meczu wystąpiła istna legia cudzoziemska z innych klubów, ale przynajmniej mecz mógł się odbyć bez przeszkód. Trudno jest zrozumieć się zawodnikom, kiedy występują razem po raz pierwszy i w trakcie meczu muszą się docierać. Również trudno stawić czoło ułożonemu przeciwnikowi, kiedy w Naszej drużynie wystąpiło trzech niespełna 17-letnich zawodników. Ale może taki fakt będzie procentował w przyszłości. Mam taką nadzieję. Bramkarz Miłosz w ogólnej ocenie spisał się na miarę swoich możliwości a przecież jest samoukiem. W skali ocen 1 do 5 za postawę w tym meczu wystawiam Miłoszowi 4 minus - jeszcze dużo pracy przed Nim i drużyna MŁODE JR będzie miała z Niego wiele pożytku. Również 4 minus otrzymuje Kamil Krzewiński, który wystąpił na obronie. Na pewno przekonał się jak trudno jest przejść od grania z rówieśnikami do gry z dorosłymi, ale tylko w taki sposób można stać się lepszym. W Kamilu  również jest duży potencjał i mam nadzieję, że dobrze się przysłuży drużynom w których będzie występował. Trzeci młody zawodnik to Mateusz Tararuj,  właściwie już uznana marka, który ma na koncie kilka występów w ekipie JR POGÓRZE i na pewno nie powiedział ostatniego słowa. Co do samego meczu to za wynik właściwie nie można mieć pretensji, gdyż końcówka zdecydowanie należała do JR. Ale mecz składa się z określonej ilości minut i w każdej sekundzie należy być skoncentrowanym a sytuacje bramkowe należy wykorzystywać w 100%. Dlatego też ENERPOL zasłużył na zwycięstwo bez dywagacji ,, co by było gdyby....". Teraz przed Nami kolejne spotkanie z trudnym przeciwnikiem jakim jest JOGA - A WIĘC DO ZOBACZENIA NA MECZU !!!

 

 

Strona 10 z 45

Ostatnie filmy

On-line

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Reklama

Zaprzyjaźnione linki:
Checz Gdynia
Ośrodek sportowy Checz Gdynia zaprasza!