JR POGÓRZE

JR POGÓRZE

XX edycja NL6 - czwarta kolejka

Data  13.09.2018r     godz.21.00      JR POGÓRZE  v  SALOS RUMIA     4:3 (1:3)

Skład; PACZKOWSKI - KNIOCH, D.MOTYL,  DĄBROWSKI, WIŚNIEWSKI, KULTYS - KIJANKA, BALBIER, WÓJCIK, WYCHNOWSKI, MOBILNYJ, KOZERKIEWICZ

Bramki:  1 Balbier, 1 Wychnowski, 1 Dąbrowski, 1 Wójcik

Początek spotkania nie był po Naszej myśli, ba po prostu przespaliśmy kilka minut. Wydawało się, że rozpoczniemy spokojnie i rozważnie a tu duży prysznic. Nie pamiętam, która to była minuta a przegrywaliśmy 0:3. Nie były to jakieś katastrofalne błędy, ale młodzi piłkarze Salosu wykorzystywali Nasze przyśnięcie w sposób niemiłosierny. Cały czas jednak pracowaliśmy na to aby karta się odwróciła. Było kilka doskonałych sytuacji lub piłka mijała słupki przeciwnika w niedużej odległości. Nasza siła ofensywna i zawodnicy z linii obrony dawali gwarancję, że wynik zaraz będzie przyjazny. Wystarczyło tylko nadgryźć przeciwników. I tak też się stało. Młodzi zawodnicy Salosu naprawdę potrafią grać w piłkę i jeszcze nie raz udowodnią to w tej edycji, ale mieli pecha ,że trafili w tym dniu na dobrze dysponowany JR. JR, który jest głodny sukcesów i który potrafi grać w piłkę. Aby młodzi nie odskoczyli należało jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę. I tak też się stało. PAWEŁ BALBIER popularny SEREK, który wrócił do zespołu po kontuzji wygrał niesamowitą walkę w polu karnym i wpakował piłkę do siatki. To dało sygnał do kolejnych ataków i zawodnicy JR zdominowali druga połowę. Fantastyczny bramkarz SALOSU uchronił swój zespół od większej ilości bramek. Pokazowa akcja w trójkącie i niska główka PATRYKA WYCHNOWSKIEGO a później piękna bramka ŁUKASZA DĄBROWSKIEGO doprowadzają do remisu. Mamy chłopaków na widelcu a bramka DANIELA WOJCIKA tuż przed końcem spotkania to po prostu majstersztyk. Wynik 4:3 uzyskany po walce cieszy Nas niezmiernie, humory dopisują i już myślimy o kolejnym spotkaniu. TJR !  

 

XX EDYCJA NL6 RUSZYŁA

Data  30.08.2018r       JR POGÓRZE  v  FC CHYLONIA      9:5  (2:3)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, DĄBROWSKI, KULTYS, KNIOCH, BALBIER - KIJANKA, MOBILNYJ WŁADIMIR, WÓJCIK, WYCHNOWSKI, WIŚNIEWSKI

Bramki: 3 Wychnowski, 2 Kultys, 2 Balbier, 1 Wiszniewski, 1 Wiśniewski

Data  06.09.2018r     JR POGÓRZE  v  UTD BABILON      6:4   (2:2)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, DĄBROWSKI, KULTYS, MOTYL D., WIŚNIEWSKI - WÓJCIK, MOBILNYJ, WYCHNOWSKI, KOZERKIEWICZ

Bramki: 2 Wychnowski, 2 Kultys, 1 Wójcik, 1 Kazarkiewicz

Długo oczekiwany moment nadszedł - XX EDYCJA NADMORSKIEJ LIGI 6 ruszyła. Przez ten okres wiele się działo na obiekcie przy ulicy Zamenhoffa a drużyn występujących w EKSTRAKLASIE trudno nawet spamiętać. Tylko trzy ekipy mogą się pochwalić tak długim stażem. Są to CLASSIC RUMIA, JOGA BONITO i oczywiście JR POGÓRZE. Każda z tych drużyn poznała smak mistrzostwa i fakt bycia najlepszą ekipą w danej edycji. Nie wiem jak ułoży się gra w tym sezonie, ale na pewno będzie to ciekawy sezon ponieważ w ekstraklasie występuje tylko 10 drużyn, jedna spada do klasy niższej a o mistrzostwo będą walczyły tylko cztery z miejsc 1-4 po pierwszej rundzie (system mecz i rewanż). Mam nadzieję i mocno w to wierzę, że po ostatnich sezonach kiedy to walczyliśmy w barażach i widmo spadku zaglądało Nam w oczy to ten jesienny sezon 2018 zostanie przełamany i będziemy mieli powody do radości. Mankamentem było nie brak kadry a po prostu brak stabilności w ilości zawodników na danym meczu. Wielokrotnie byłem na granicy oddania walkowera gdyż do końca nie było wiadomo ilu zawodników będzie na meczu i czy w ogóle będą. Wkradało się zwątpienie a ilość porażek często niezasłużonych była wręcz przygnębiająca. Jednak drużyna wierzyła że damy radę i obronimy status ekstraklasowca choćby w barażu. I tak się stało po wygranym meczu ze STRAŻĄ POŻARNĄ co poprawiło Nam humory i wlało nadzieję w serca w dobry sezon jesienią 2018 roku.

Kadra na jesień 2018 roku wygląda dość imponująco i stabilnie : bramkarz PACZKOWSKI BARTEK, DĄBROWSKI ŁUKASZ, KNIOCH ŁUKASZ, KULTYS BARTEK, WISZNIEWSKI PRZEMEK, WYCHNOWSKI PATRYK, KIJANKA KRZYSZTOF, BALBIER PAWEŁ, BERBEĆ MICHAŁ, KONOPKO BARTEK, KOLENDA ŁUKASZ, MAZUREK PAWEŁ, MOTYL DAMIAN, WIŚNIEWSKI DOMINIK, KOSICKI MACIEJ, WÓJCIK DANIEL, KOZERKIEWICZ MATEUSZ, MOBILNYJ WŁADIMIR.

Ta lista zawodników daje gwarancje na dobre wyniki i nie jest do końca zamknięta. Jeśli jakikolwiek zawodnik wyrazi ochotę na grę w Naszych szeregach i będzie spełniał określone warunki to przyjmiemy Go z otwartymi ramionami. Pierwszy mecz, który miał odbyć się 23.08. z drużyną ROLRYŻU niestety musiał zostać odwołany ze względu na wakacyjny okres i wielu zawodników nie było na miejscu w Gdyni, więc po prostu skorzystaliśmy z zapisów regulaminu. Dlatego też Nasza inauguracja odbyła się tydzień później i to od razu ze zdobywcą trzeciego miejsca z XIX EDYCJI czyli drużyna FC CHYLONIA. Pisanie o meczach z tą drużyną nie jest dla mnie przyjemne, gdyż w ostatnim czasie doznawaliśmy upokarzających porażek. Z czego to wynikało nie jestem w stanie zdiagnozować, ale POWIEDZIELIŚMY SOBIE DOŚĆ. Tak też się stało i po naprawdę super spotkaniu wygraliśmy 9:5. To ucieszyło Nas niezmiernie i zmotywowało do dalszych sukcesów. Przecież drużyna JR POGÓRZE potrafi grać w piłkę i musi wrócić na należne jej miejsce. Kolejnym spotkaniem był mecz z BABILONEM również zakończony Naszym zwycięstwem 6:4. Było to naprawdę ciężkie spotkanie i do końca trzeba było pilnować wyniku. Po trzech kolejkach ( jeden mecz zaległy) JR jest na trzecim miejscu w tabeli . Od dawna nie byliśmy tak wysoko i  wierzę , że każde następne spotkanie będzie wydarzeniem a najważniejszą rzeczą będzie sama radość z gry. A WIĘC TJR !!! 

 

Powoli zbliża się XX edycja NL6

DATA   13.08.2018 r.     JR POGÓRZE  v  LATARNIK CHOCZEWO   11:8  (4:5)

Skład : PACZKOWSKI - JAHN, D.PIĄTKOWSKI, KIJANKA, KOLENDA - WYCHNOWSKI, BALBIER, WÓJCIK, NESTEZIUK

Bramki: 3 Nesteziuk, 2 Kijanka, 2 Jahn, 2 Wychnowski, 1 Wójcik, 1 Kolenda

Po dość szybkim zakończeniu wiosennych rozgrywek w połowie czerwca ze względu na Mistrzostwa Polski nastał błogi czas relaksu i lenistwa. Ale wszyscy z niecierpliwością patrzyli w kalendarz i odliczali kolejne dni do rozpoczęcia jubileuszowych rozgrywek bo już XX EDYCJĘ NL6. A więc już niedługo bo rozgrywki ruszają 20 sierpnia a ekstraklasa zainguruje swoje granie w czwartek 23 sierpnia. Trudno przewidzieć jakie będą te rozgrywki, ale na pewno będzie się działo. Już wiemy o reorganizacji ekstraklasy w której wystąpi 10 zespołów i wiemy że  mecze ważne będą do ostatniej kolejki. Trudno mi powiedzieć jak w tym sezonie spisze się JR POGÓRZE, gdyż po kłopotach z ostatniego sezonu będziemy mieli coś do udowodnienia. W sierpniu wiele zespołów rozgrywało mecze sparingowe i mini turniej traktując te spotkania jako jedną z dróg do przygotowania się do sezonu. 

My dzisiaj również zebraliśmy się , aby rozegrać chociaż jedno spotkanie, aby zobaczyć na czym stoimy. W Naszej drużynie gościnnie wystąpili Daniel Piątkowski i Rafał Jahn odpowiednio zawodnicy ROLRYŻU i MŁODEGO JR, którzy uzupełnili skład i pomogli w grze. Z dobrej strony pokazał się nowy nabytek czyli DANIEL WÓJCIK oraz IVAN NESTEZIUK a także PAWEŁ BALBIER, który dochodzi do siebie po operacji jednej z kończyn. Bramkarz BARTEK PACZKOWSKI jak zwykle na wysokim poziomie a pozostali zawodnicy przyczynili się swoja grą dodość wysokiego zwycięstwa. Oczywiście  zbyt duża ilość straconych bramek powinna martwić, ale większa koncentracja powinna przynieść efekty. Czekamy już na pierwszego przeciwnika, którym będzie ROLRYŻ i ten mecz pokaże w jakim jesteśmy miejscu. A WIĘC DO ZOBACZENIA !!! TJR !!! 

 

BARAŻ oraz PUCHAR LATA

Zbliżyliśmy się do końca rozgrywek XIX edycji rozgrywek NADMORSKIEJ LIGI SZÓSTEK wiosną 2018 roku. Właściwie wszelkie niewiadome zostały rozstrzygnięte i powoli robi się cicho na boiskach CHECZY przy ulicy ZAMENCHOFFA. Przed Nami czyli drużyną JR POGÓRZE mecz barażowy o pozostanie w EKSTRAKLASIE, turniej PUCHAR LATA a także mecz barażowy młodych zawodników czyli MŁODE JR POGÓRZE w walce o I-szą ligę.

W czwartek 28.06.2018 roku JR POGÓRZE przystąpiło do meczu barażowego o pozostanie w EKSTRAKLASIE. Owszem była to dla NAS sytuacja trudna, gdyż cały sezon zmagaliśmy się z wieloma trudnościami. Podstawowym mankamentem był brak stabilności w składzie co miało bezpośredni wpływ na wyniki drużyny. Trudno tu opisywać każdą sytuację, ale życie wymusza takie a nie inne  zachowania. Praca, szkoła, choroby, kontuzje, małe dzieci - to wszystko wielokrotnie powodowało, że drużyna nie mogła zebrać się w najmocniejszym składzie w każdym meczu. Pomimo tych trudności wyniki dla Nas nie były jakieś złe czy kompromitujące. Dało się zauważyć przede wszystkim braki kondycyjne i brak skuteczności pod bramką przeciwnika. Kilkakrotnie mieliśmy przeciwnika na widelcu, ale brak koncentracji i utrata sił powodowały porażkę. Jednak zawsze w drużynie panował optymizm i pomimo niekorzystnych rezultatów zawsze udało się zebrać kilku grajków i bez obawy oddania walkowera przystępowaliśmy do gry.  Nie wszystko udawało się po Naszej myśli, więc siłą rzeczy musieliśmy oglądać się za siebie i pilnować wyników aby nie spaść bezpośrednio. Przecież baraże są jakąś szansą. Jak wszyscy wiemy częściowo sytuacja rozwiązała się sama, gdyż zespół ORIONA ( mistrz z jesieni 2017) sam się rozwiązał i opuścił szeregi ekstraklasy. Dlaczego tak się stało to temat na inny artykuł. Pozostało więc pilnować wyników i być lepszym od INSTALSERWISU a zwłaszcza nie przegrać bezpośredniego spotkania. I tak się stało co skutkowało meczem barażowym z zespołem STRAŻY POŻARNEJ. Nie boję się zaryzykować stwierdzenia, że w ostatnim czasie było to spotkanie niezwykle dla JR istotne pod każdym względem. Głównie w kategoriach sportowych i honorowych. Jak zakończyć granie i zawiesić buty na kołku to z honorem i w 20-ej edycji, która odbędzie się jesienią 2018 roku. Dla niewtajemniczonych pragnę przypomnieć, że JR POGÓRZE (gdyby wygrało baraż) obok CLASSICU i JOGI będą uczestniczyć w rozgrywkach NL6 na poziomie ekstraklasy po raz 20-y. A więc pełen szacun. Jak przewidywaliśmy strażacy postawili niezwykle twarde warunki i nie zamierzali odpuszczać w tym meczu. Mieli jasno sprecyzowany cel jakim był awans do ekstraklasy i realizowali go konsekwentnie. DWUKROTNIE wychodzili na prowadzenie i dopiero pod koniec spotkania pękli i drużyna JR mogła cieszyć się z zachowania statusu ekstraklasowca. Cieszę się , że ten mecz Nasi zawodnicy potraktowali niezwykle poważnie, stawili się w imponującej liczbie i ani na moment nie dopuścili myśli do porażki. Tak walczący zespół i w takiej formie chciałbym widzieć jesienią.

Data 28.06.2018r         JR POGÓRZE  v  PSP GDYNIA    4:2  (2:2)

SKŁAD: PACZKOWSKI - KNIOCH, DĄBROWSKI, CZAUS, KULTYS, WISZNIEWSKI, M.KOSICKI - KIJANKA, KOLENDA, WYCHNOWSKI, D.WIŚNIEWSKI

Bramki: 1 Knioch, 1 Wiszniewski, 1 M.Kosicki, 1 Wychnowski

PUCHAR LATA - CZERWIEC 2018r

Na zakończenie rozgrywek jak co roku organizowany jest PUCHAR LATA w którym startują zaproszone drużyny z Polski a także wyróżnione z najbliższego sąsiedztwa. Naszą ligę reprezentują 2/3 drużyny z rozgrywek NL6 i nie inaczej było w tym sezonie. Oprócz vicemistrza Polski i mistrza Naszych rozgrywek ekipy CLASSICU, zdobywcy pucharu ligi FC CHYLONII, KADRY NL6, CLIMY TRUCK SŁUPSK, JAMY ZŁA WEJHEROWO, TORPEDO GRUDZIĄDZ wystąpiła Nasza ekipa czyli JR POGÓRZE. Dlaczego Nasza drużyna i na jakiej podstawie. ANO PROSTE WYTŁUMACZENIE.  Jesienią 2018  roku odbędzie się jubileuszowa edycja NL6 czyli po raz dwudziesty zostaną zorganizowane te rozgrywki a więc minie 10 lat (po dwie edycje w roku) , kiedy to rozbrzmiał pierwszy gwizdek na obiektach CHECZY. Pierwszym zwycięzcą tych rozgrywek była ekipa JR POGÓRZE i organizatorzy postanowili zaprosić Nasz zespół - dobrze by było, aby wystąpił historyczny skład, ale w żaden sposób nie było to możliwe. Udało się ściągnąć zawodników - KLUKOWSKIEGO, FRANKOWSKIEGO, STĘPNIA, którzy pamiętali to historyczne wydarzenie. Dla przypomnienia, 10 lat temu drużyna JR POGÓRZE bardziej specjalizowała się w piłce halowej halowej i gra na sztucznej nawierzchni była pewnego rodzaju nowością. Musieliśmy skupić się na LIDZE HALOWEJ w PRZODKOWIE - IV miejsce, LIDZE HALOWEJ w LUZINIE - I miejsce, III -ej edycji KIBOL CUP w WEJHEROWIE - I miejsce, POMERANII CUP we WŁADYSŁAWOWIE - II miejsce. I do tego wszystkiego doszły rozgrywki ligowe na CHECZY - I miejsce, mecze barażowe do ligi szóstek i ostatecznie GDYŃSKA LIGA SZÓSTEK - I miejsce. Przypomnę nazwiska zawodników z tego okresu, którzy tworzyli ekipę JR i przyczynili się do tego historycznego sukcesu czyli pierwszego mistrzostwa GL6 (teraz NL6) - BERGAŃSKI, BARTKOWIAK, DABROWSKI, FRANKOWSKI, GOŁDYN, J.KOWALSKI, KURDYBELSKI, KIJANKA, KLUKOWSKI, K.KOSICKI, KOLENDA, KULTYS, KWAŚNIK, MAZUREK, MATUSIAK, MAŃKOWSKI, NOWICKI, PROKOPOWICZ, D.PIĄTKOWSKI, T.PIĄTKOWSKI, SIELAKOW, SZUMLAS, STĘPIEŃ, TKACZYK, TOMCZYK . Tak to wyglądało 10 lat temu i trudno by było, aby wszystkich zebrać w jednym czasie i jednym miejscu, ale przynajmniej teraz zaznaczyliśmy swoją obecność w tym czerwcowym turnieju. Dziękuje wszystkim zawodnikom, którzy stawili się w sobotę rano, aby bronić honoru drużyny i pokazać, że JR to marka i żywa legenda rozgrywek. 

Data 30.07.2018r

1. JR POGÓRZE v TORPEDO GRUDZIĄC  3:2,  Paczkowski, Klukowski, Malinowski 1, Frankowski, Kiełb 2, Stępień

2.                z CLASSIC RUMIA    1:2    Paczkowski, Klukowski, Malinowski, Frankowski, Kiełb, Stępień 1, M.Kosicki

3.              z CLIMA TRUCK SŁUPSK     4:0,   Paczkowski, Klukowski 1, Malinowski, Frankowski, Kiełb 2, Stępień, M.Kosicki 1, Komorowski, G.Formela

4.             z JAMA ZŁA WEJHEROWO   3:3,    Paczkowski, Klukowski  1, Kiełb 2, Frankowski, Stępień, Malinowski, Komorowski, M.Kosicki, Formela

5.            z KADRA NL6       4:4,     Paczkowski, Klukowski 1, M.Kosicki 1, Kiełb 1, Stepień 1, Formela, Komorowski

6.          z FC CHYLONIĄ     9:6,    Paczkowski, Klukowski 1, Kiełb 1, Komorowski 1, Formela 5, Stepień 1        

Ostatecznie zajęliśmy II miejsce i należy traktować ten turniej w kategorii sukcesu. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZAWODNIKOM I MAM NADZIEJĘ ŻE JESZCZE NIE RAZ ZAGRAMY POD ZNAKIEM JR W ŻÓŁTO CZARNYCH BARWACH. TJR !!!

Również warto wspomnieć o Naszej młodej drużynie, która startuje pod nazwą MŁODE JR POGÓRZE i w tym sezonie na jesień będzie startowała w I-ej lidze. Młodzież rozpoczęła swoje dorosłe granie jesienią 2017 roku od rozgrywek w III-ej lidze. Doskonała postawa skutkowała awansem do II-ej ligi co było pewnego rodzaju niespodzianką a postawa drużyny i jej umiejętności czysto piłkarskie wzbudzały szacunek nie tylko u kibiców ale również u potencjalnych przeciwników. Młodzi chłopcy poszli za ciosem i wiosną 2018 roku w rozgrywkach na poziomie II-ej ligi radzili sobie dobrze jak poprzednio. Oczywiście nie wszystko poszło dobrze, gdyż zadyszka pod koniec rozgrywek nie pozwoliła na bezpośredni awans, ale mecz barażowy z pierwszoligowcem INT był jednostronnym widowiskiem. Efektowna wygrana 14:4 przypieczętowała awans i mam nadzieję, że jesień 2018 roku będzie również udana. Bardzo cieszę się osobiście gdyż wielu zawodników tej drużyny to moi byli uczniowie z Gimnazjum nr 16 podobnie jak starsi koledzy z JR POGÓRZE. Do Nich należeli SKOBODZIŃSKI, BOGUCKI, WAWRZYNIAK, OSSOWSKI, JANASZAK, KRZEWIŃSKI, KONKOL, TARARUJ, ZIELIŃSKI, POPIEL, BŁAWAT, CZABROWSKI oraz oczywiście pozostali. Wszystkim dziekuję i trzymam kciuki za drużynę. TJR !!! 

 

 

Niemoc drużyny JR ciąg dalszy

Niestety wiosna 2018 nie należy do zespołu JR POGÓRZE, któremu nic nie idzie a porażka goni porażkę. Po bardzo długiej przerwie podam tylko suche wyniki, składy osobowe, strzelców bramek. Wyprzedzając fakty podam jedynie, że otrzymaliśmy walkowera od drużyny INSTALSERWISU a drużyna ORIONU po Naszym meczu w kolejnym spotkaniu oddała walkowera i została wycofana z rozgrywek. Tak więc została walka o miejsce barażowe pomiędzy JR a INSTALSERWISEM. Na chwilę obecną JR ma dwa punkty nad tą drużyną i powinien do końca kontrolować sytuacje spadkową. Mówi się trudno i w tej edycji jesteśmy dostarczycielami punktów, ale jest cel w utrzymaniu i mamy nadzieję, że tak się stanie.

Data 19.04.2018r      godz. 21.30      JR POGÓRZE v KP GRABÓWEK  5:7 (3:3)

SKŁAD: SIKORA - DĄBROWSKI, CZAUS, MILATA, KULTYS - WYCHNOWSKI, WISZNIEWSKI, MIERZWA

Bramki: 2 Wychnowski, 1 Dąbrowski, 1 Kultys, 1 Wiszniewski

DATA  09.05.2018r   godz.19.30        JR POGÓRZE v FC CHYLONIA  8:17 (4:8)

SKŁAD: PROKOPOWICZ - DABROWSKI, CZAUS, KONOPKO, D,MOTYL, MILATA - WISZNIEWSKI, KIJANKA

Bramki: 3 Dąbrowski, 2 Konopko, 1 Wiszniewski, 1 Kijanka, 1 Motyl

DATA 10.05.2018r     godz.19.30        JR POGÓRZE v ORION         2:7 (1:3)

SKŁAD: SIKORA - DĄBROWSKI, D.MOTYL, WISZNIEWSKI, MILATA, CZAUS, PROKOPOWICZ - WYCHNOWSKI, KULTYS

Bramki: 1 Kijanka, 1 Dabrowski

DATA 17.05.2018r   godz. 20.30       JR POGÓRZE v  LUXSMEBLE   2:5 (2:2)

SKŁAD; PACZKOWSKI -  DĄBROWSKI, CZAUS, KULTYS, KOLENDA, WISZNIEWSKI - KIJANKA, M.KOSICKI, BERBEĆ, WYCHNOWSKI

Bramki : 2 Dąbrowski

 

 

 

 

 

 

Hat Trick z ujemnym bilansem

Data 05.04.2018r      JR POGÓRZE V CLASSIC RUMIA   5:7 (2:2)

Skład: WYCHNOWSKI - D.MOTYL, KNIOCH, KOLENDA, KULTYS, MILATA CZAUS - KIJANKA, KRÓL

Bramki: 2 Król, 1 Kultys, 1 Motyl, 1 Knioch

Data 10.04.2018r      JR POGÓRZE v  ROLL RYŻ       4:15 (2:8)

Skład: SIKORA - D.MOTYL, KNIOCH, CZAUS, WISZNIEWSKI - KIJANKA, WYCHNOWSKI, M.KOSICKI

Bramki: 2 Kijanka, 1 D. Motyl, 1 Wychnowski

Data  12.04.2018r     JR POGÓRZE v ENERPOL GDYNIA   7:10  (3:5)

Skład: DĄBROWSKI - D.MOTYL, KNIOCH, CZAUS, KULTYS, MILATA - KIJANKA, KRÓL, WYCHNOWSKI

Bramki: 3 Król, 2 Wychnowski, 1 Kijanka, 1 Knioch

Zawarte w tytule ,,hat trick" głównie odnosi się do bramek w ilości trzech zdobytych przez zawodnika w krótkim okresie czasu. My jako drużyna dokonaliśmy takiego wyczynu tyle , że ujemnego jeśli chodzi o bilans punktowy i również w krótkim okresie czasowym. Nie będę się rozpisywał o poszczególnych meczach, gdyż jest to dla mnie sytuacja dołująca psychicznie. Nie wiem czy jest to kryzys sportowy czy po prostu słabość drużyny. Mam nadzieję, że dopiero końcowy mecz wiosennych rozgrywek wskaże Nam miejsce w szeregu. Jak widać z podanych składów - nie ma przede wszystkim stabilizacji kadrowej i liczbowej. Również nie ma bramkarza, gdyż BARTEK PACZKOWSKI  ma na głowie zbliżające się egzaminy maturalne i dopiero około 10 maja będzie gotowy do gry. Ściskamy kciuki za pomyślne wyniki maturalne i mam nadzieję, że w najbliższych meczach jakieś punkty wpadną na Nasze konto.

 

Liga nabiera tempa -wiosna 2018

Data 22.03.2018r   JR POGÓRZE v DT CITY     7:11  (1:5)

Skład: PACZKOWSKI - DAMIAN MOTYL, KULTYS, CZAUS, MILATA - MAZUREK, WYCHNOWSKI, BALBIER

Bramki: 2 Milata, 2 Kultys, 1 Mazurek, 1 Czaus, 1 Motyl

No cóż - trudno zebrać myśli i napisać coś sensownego po kolejnej porażce. Tak naprawdę to byliśmy przygotowani na ewentualne niepowodzenie, ale zawsze staramy się wypaść jak najlepiej. Patrząc po składzie a raczej po ilości zawodników to widać, że trochę zawodników zabrakło na Naszej ławce. Było to podyktowane różnymi względami więc czekała Nas walka jakby w podwójnym znaczeniu - walka o wynik i walka ze zmęczeniem. Z całego przebiegu spotkania można powiedzieć, że drużyna podjęła wyzwanie i nawet nieźle to wyglądało. Wynik 7:11 ujmy nie przynosi jednak jest to kolejna porażka i nadal przed Nami walka o pierwsze punkty w tej edycji rozgrywek. Nie wiem jak to zrobimy, ale czekają Nas mecze w kolejności z drużyną ROLRYŻU, nastepnie CLASSICU kończymy meczem z ORIONEM. Oczywiście później kolejne mecze, ale sam jestem ciekawy jak wypadniemy na tle tych asów. Myślę, że z każdymi dniami, które robią się coraz cieplejsze również wiele ciepła wleje się w Nasze serca i będę miał radosne wieści dla Naszych kibiców, znajomych i osób , które są z Nami na zawsze. TJR !!! 

 

 

 

Rozgrywki NL6 WIOSNA 2018 ruszyły

Data   13.03.2018r     godz.20.30      JR POGÓRZE  v  DZIKI WEST      5:6 (4:2)

Skład: PACZKOWSKI - DAMIAN MOTYL, KULTYS, WISZNIEWSKI, CZAUS, MILATA - KIJANKA, WYCHNOWSKI, BERBEĆ, MAZUREK

Bramki: 2 Wychnowski, 2 Kijanka, 1 Wiszniewski

Kolejne spotkanie po którym możemy mieć pretensje tylko do samych siebie. Oczywiście wiedzieliśmy, że Dziki West to drużyna groźna, wybiegana, grająca szybki i techniczny futbol. Ale nie z takimi drużynami dawaliśmy sobie radę - więc mieliśmy nadzieję, że trzy punkty wpadną do Naszej sakiewki. I właściwie tak było do pewnego momentu. Dlaczego przegraliśmy nie jestem w stanie wyjaśnić, zrozumieć ani wytłumaczyć. Drużyna Nasza rozegrała kapitalne spotkanie. Pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 4:2 na Nasza korzyść z wieloma sytuacjami na podwyższenie wyniku. Po zmianie stron kapitalną solową akcję przeprowadza Przemek Wiszniewski i strzela piątą bramkę. Zaraz po tym mamy kapitalną sytuację bramkową w której uczestniczy Naszych trzech zawodników na jednego obrońcę przeciwników. Zły wybór i kontra Dzikiego Westu zakończona bramką. A więc wynik dla Nas 5:3. To co później miało miejsce należy traktować w ramach rzeczy niewytłumaczalnych. Po prostu tracimy bramki, jesteśmy sparaliżowani i przegrywamy spotkanie. Trudno odnieść się do tej sytuacji, ale pozytywem była konsolidacja drużyny, zauważalna zwyżka formy i naprawę niezłe wybieganie oraz gra zespołowa. TRUDNO - WYNIK PRZYJMUJEMY Z POKORĄ I KONCENTRUJEMY SIĘ NA KOLEJNYCH SPOTKANIACH.

Data  08.03.2018r   godz.20.30    JR POGÓRZE  V  JOGA BONITO   2:5 (1:3)

Skład: PACZKOWSKI - DAMIAN MOTYL, DĄBROWSKI, KULTYS, CZAUS, MILATA, WISZNIEWSKI - KIJANKA, WYCHNOWSKI, KRÓL, BERBEĆ

Bramki: 1 Król, 1 Wychnowski

Inauguracja sezonu wiosna 2018 w wykonaniu Naszej drużyny nie tak miała wyglądać. Wszyscy na pewno czekali na nowy sezon i wszyscy wystartowali z nowymi nadziejami. JR POGÓRZE również. Niestety co innego chęci i zamierzenia a co innego realizm. Krótko mówiąc nie było to nasze dobre spotkanie , plamę daliśmy we wszystkim. Poczynając od taktyki  na skuteczności kończąc. Po prostu jeszcze nie obudziliśmy się z głębokiego snu zimowego. I nie pomogła tu dobra forma z turnieju halowego, gdyż granie na sztucznej to zupełnie inna bajka. Oczywiście cały sezon przed Nami  i na pewno będziemy mieli powody do zadowolenia bo przecież grać w piłkę nie zapomnieliśmy. To inne drużyny należą do faworytów i mierzą w podium a My powinniśmy skupić się na każdym kolejnym spotkaniu. Mam nadzieję, że niezależnie od wyników to kolejne mecze przyniosą Nam wiele satysfakcji i będziemy mogli powiedzieć, że daliśmy z siebie wszystko i że możemy uczciwie spojrzeć w lustro. Trzymam kciuki za Naszą drużynę jednocześnie życząc wszystkim grającym największych wrażeń, wielu niespodzianek a przede wszystkim zdrowia i omijania kontuzji. TJR !!!

 

RUSZA NL6 oraz Turniej Oldbojów

 DZISIEJSZY TURNIEJ NA CHECZY ODWOŁANY Z POWODU TRUDNYCH WARUNKÓW POGODOWYCH, DLATEGO TEŻ ORGANIZUJEMY GIERKĘ NA HALI JAK ZWYKLE O GODZ.20.00. ZAPRASZAMY !

Za tydzień czyli od 05.03.2018r ruszają rozgrywki NL6 począwszy od EKSTRAKLASY  po III-ą ligę. Drużyna Nasza czyli JR POGÓRZE przystępuje do rozgrywek po raz 19-ty. Mam nadzieję, że będą to udane dla Nas rozgrywki i przyniosą wiele wrażeń, emocji  i doznań sportowych.

Komunikat do zawodników drużyny JR POGÓRZE, proszę dokładnie przeczytać i zastosować się do podanych wiadomości: po indywidualnych rozmowach z zawodnikami, ocenie minionego sezonu i jego analizie a także nakreśleniu najbliższych celów została powołana kadra na sezon wiosna 2018 roku:

bramkarze BARCZAK BARTEK i PACZKOWSKI BARTEK (oczywiście dopiero po egzaminach maturalnych, ewentualnie w chwili wolnego czasu)

obrońcy; DĄBROWSKI ŁUKASZ, WISZNIEWSKI PRZEMYSŁAW, KULTYS BARTOSZ, KNIOCH ŁUKASZ, MILATA TOMEK, MAZUREK PAWEŁ, CZAUS ADAM, MASZOTA MICHAŁ ( mam nadzieję, że zdrowie pozwoli na grę).

ofensywa: KIJANKA KRZYSZTOF, WYCHNOWSKI PATRYK, BERBEĆ MICHAŁ, KRÓL ŁUKASZ oraz BALBIER PAWEŁ (po powrocie do zdrowia po operacji pod koniec kwietnia).

Ponadto w drużynie  zgłoszeni są zawodnicy, którzy nie stanowią podstawowej kadry ale ze względu na swoją pracę stanowią uzupełnienie składu i będą Nas wspierali w określonych meczach.

ROZPOCZYNAMY W CZWARTEK 08.03.2018 roku  o godz. 20.30 z drużyną JOGA BONITO A DRUGIE SPOTKANIE WE WTOREK 13.03.2018 roku również o godz. 20.30 z drużyną DZIKI WEST. 

JUŻ DZISIAJ  PROSZĘ O ZAREZERWOWANIE WOLNEGO CZASU, GDYŻ TYLKO W PEŁNYM SKŁADZIE JEST SZANSA NA DOBRE WYNIKI. ( nawet jeśli w pierwszym meczu będzie Nas trochę więcej to nie przeszkadza) .

CO DO KOSZTÓW TO WYNOSZĄ ONE 160 ZŁ OD ZAWODNIKA ZA SEZON ( W TYM UBEZPIECZENIE), CZYLI TAK NAPRAWDĘ 10 ZŁ ZA MECZ . PROSZĘ REGULOWAĆ W MIARĘ SZYBKO ( wskazane na pierwszym meczu). 

TURNIEJ OLDBOJÓW W PRZODKOWIE

W najbliższą sobotę i ewentualnie niedzielę 03/04. 03.2018 roku (prawdopodobnie sobota godz. 10.00 - 14.00) oldboje JR POGÓRZA rozegrają po raz trzeci swoje mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. Na chwilę obecną kadrę tworzą : bramkarz DĄBROWSKI ŁUKASZ, MASZOTA MICHAŁ, RACHWAŁ ROBERT, KANIA JERZY, PIĄTKOWSKI DANIEL, KNIOCH ŁUKASZ, MAZUREK PAWEŁ, RZEPECKI RAFAŁ, PUDŁO SZYMON.WIĘCEJ INFORMACJI W NAJBLIŻSZYM CZASIE (do czwartku).

 

PS. Teraz chciałbym jeszcze uzupełnić parę informacji dotyczących rozegranego turnieju POGÓRZE CUP, głównie wyniki i skład zespołu, strzelców bramek, które potrzebne są do ogólnych statystyk JR :  kadrę w tym turnieju tworzyli: ELŻANOWSKI - DĄBROWSKI, MOTYL DAMIAN, STĘPIEŃ, TAUBE, FOPKA, WYCHNOWSKI, MILATA, KNIOCH, KULTYS, KIJANKA.

JR POGÓRZE V CZARNY TEAM      7:0, bez Taube (2 Stepień, 2 Wychnowski, 1 Fopka, 1 Knioch, 1 Kijanka

                     AMARILLO            8:0, wszyscy ( 4 Stępień, 2 Dąbrowski, 1 Milata, 1 Wychnowski

                     FC NANCATSU       6:0, wszyscy ( 3 Stępień, 1 Wychnowski, 1 Kijanka, 1 Kultys

                     AWARIA             10:2, bez Kultysa ( 5 Stępień, 2 Fopka, 1 Kijanka, 1 Taube, 1 Wychnow.

                  TREFL   5:2, bez Kniocha, Kultysa ( 1 Dąbrowski, 1 Kijanka, 1 Stępień, 1 Wychnowski, 1 Fopka 

                  MARYNARKA WOJENNA  0:0, bez Kniocha (karne 3:1 - Fopka, Taube, Dąbrowski)

                  KM PSP GDYNIA  4:2, bez Kniocha ( 2 Stępień, 1 Kijanka, 1 Wychnowski)

                   KKS POGÓRZE    6:2, bez Kniocha ( 2 Fopka, 2 Kijanka, 1 Taube, 1 Stępień)  

 

JR Pogórze zwycięzcą X Edycji Pogórze Cup 2018

SERDECZNIE ZAPRASZAMY W TEN PIĄTEK CZYLI 23.02.2018r O GODZ.20 NA HALOWĄ PIŁECZKĘ

Turniej, turniej i po turnieju można by napisać... ale nie tym razem, nie po jubileuszowej edycji, edycji która na pewno na długo zostanie każdemu w pamięci. Ale od początku...

W tym roku postanowiliśmy zacząć przygotowania o wiele wcześniej niż w poprzednich edycjach, wszak okrągła dziesiąta  zobowiązywała. Datę rozegrania turnieju znaliśmy już na początku listopada, przez co mieliśmy sporo czasu na organizację i przygotowania. Wszystkie osoby zaangażowane w organizację turnieju miały określone zadania do wykonania, które bez większych problemów udało się zrealizować. Nowością na turnieju było kopnięcie piłki do rugby przez całe boisko do bramki. Wygrywała osoba, która jako pierwsza w trzech próbach trafiła w powietrzu do pustej bramki. Nagrodami była torba firmy 4F. Kolejną nowością była muzyka, która towarzyszyła nam przez cały turniej. Aukcje to kolejny nowy akcent, który wprowadziliśmy w tym roku. 

W tym roku udało się zgromadzić rekordową ilość zespołów, dokładnie było ich 19, za co jeszcze raz dziękujemy. Kolejnym rekordem, z którego jesteśmy dumni to ilość sponsorów, bez których cały ten turniej nie mógł by wyglądać tak jak wyglądał. W tym miejscu jeszcze raz serdeczne podziękowania dla: Szkoły Podstawowej 43 za użyczenie obiektu i dofinansowanie do Pucharów, Fabryka Sportu Pub na Oksywiu, restauracji meksykańskiej Tako, Bistro Pado, Ręka w Mące, Luna Express, Śliwka w Kompot w Sopocie, Kapitan Cook, Bar Nadmorski w Rewie, Foot Golf w Przywidzu, Triada Augusto Pomorze w Chwaszczynie, Farm Frites z Lęborka, biuro podróży LOCO-TRAVEL oraz firmie Piekarnia Szwajcarska Intereuropol, firmie Oerlemans z Holandii oraz zawodnikom i klubowi  Arka Gdynia oraz sklepowi Fans Home.

Kolejne podziękowania dla Nadmorskiej Ligi Szóstek za pomoc w organizacji, za sędziego oraz za patronat medialny. Również dziękujemy naszemu patronowi medialnemu, portalowi mlodagdynia.pl, również wielkie dzięki dla Pań, które ogarnęły i doprowadziły cały obiekt do porządku. Serdecznie dziękujemy grafikowi, Kubie Kowalskiemu, który zaprojektował plakaty reklamujące turniej. Na koniec ostatnie podziękowanie dla Bartosza Peszela, który przez cały turniej robił materiał foto/video. Bary nagrał ponad 7h materiału, na efekty jego pracy będziemy musieli poczekać od 2 do 4 tygodni. Jak tylko będziemy mieli materiał od razu go udostępnimy na naszej stronie. 

Jeżeli chodzi o nagrody, w tym roku rozdaliśmy bony na konsumpcję o łącznej wartości 1300zł, 25 torebek firmy 4F, Puchary za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Statuetki dla najlepszego strzelca, zawodnika oraz bramkarza. 30 sztuk medali, 4 zgrzewki piwa, strój sportowy, trzy pięcioosobowe zaproszenia na Foot Golfa.

Zupa, w tym roku zrezygnowaliśmy z tradycyjnego żurku, na rzecz zupy tajskiej. Do przygotowania 80 litrów zupy potrzebne było, 20kg piersi z kurczaka, 15kg mieszanki Thai-Vok, 5kg pieczarek, 3kg cebuli, 1kg czosnku, 1kg szczypiorku, 1litr sosu rybnego, 0,5litra jasnego sosu sojowego, 300gram czerwonej pasty curry, 400gram pasty z krewetek tom yum, 8 litrów mleka kokosowego, 4 litry śmietany kremowej 34%, 1kg cukru trzcinowego, 2litry soku z liomki, 100gram trawy cytrynowej, 200gram liści limonki kafir - jak widzicie trochę tego jest, łączy koszt zupy to 450zł. Do zupy zużyliśmy 200 styropianowych miseczek oraz ponad 200 świeżo wypieczonych bułek. Dodatkowo każdy mógł się poczęstować plackiem drożdżowym z kawałkami czekolady, a było tego ponad 8kg. Mamy nadzieję że wszystkim smakowało, za rok kolejna zupa a będzie nią... 

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie ogromne zaangażowanie trójki głównych organizatorów turnieju - Janusza Rodziewicza, Łukasza Dąbrowskiego i Krzysztofa Kijanka, dzięki którym byliśmy świadkami najlepiej zorganizowanego jak do tej pory turnieju Pogórze Cup. Zbudowani sukcesem, bo tak można określić wynik naszej ciężkiej pracy, dziękujemy po raz kolejny wszystkim przychylnym nam osobom i już dziś zapraszamy na kolejną edycję turnieju!

Turniej inaczej jak w roku ubiegłym, rozpoczął się w piątkowy wieczór, a pierwszy mecz rozegrały drużyny HG Solutions z Treflem. W tej grupie ciężkie boje rozgrywały również drużyny Orionu Gdynia, Tawerny oraz FC Po Nalewce. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały cztery pierwsze drużyny. Z turniejem pożegnała się osłabiona kadrowo ekipa HG Solutions, która stawiła się w 5 osobowym składzie. Jak wszyscy wiemy ciężko o dobry wynik, kiedy nie ma się zmienników, tym bardziej na hali. Z kompletem zwycięstw grupę wygrała drużyna Orionu, za ich plecami uplasowały się kolejno FC po Nalewce, Tawerna oraz Trefl.

Przechodzimy do grupy B, gdzie zdaniem wielu osób była to grupa "Śmierci". Była to bardzo silna i wyrównana grupa, gdzie trzy pierwsze zespoły miały taką samą ilość dziewięciu punktów. O kolejności w tej grupie decydował najlepszy stosunek bramkowy. Zwycięzcą okazała się drużyna "strażaków", która swój najlepszy dorobek bramkowy zawdzięczają wygranej nad Młodym JR w stosunku 6:1. Na drugi miejscu uplasowała się drużyna KKS Pogórze, za nimi bardzo dobrze przygotowana do zawodów reprezentacja Marynarki RP. Czwarte ostatnie miejsce promujące zajęła drużyna Oldbojów. Na ostatnim miejscu zameldowali się zawodnicy Młodego JR. Jako że drużyna Orionu niestety nie mogła skompletować składu na sobotnie mecze pucharowe, zawodnicy Oldbojów połączyli swoje siły z Orionem, natomiast miejsce Oldbojów zajęła młoda drużyna JR.

W grupie C mieliśmy cztery zespoły, tak więc na starcie, każda drużyna wiedziała że awansowała do fazy pucharowej. Jedyną niewiadomą w tej grupie była pozycja każdej z drużyn. Była to najbardziej wyrównana grupa a zwycięsko wyszła Kadra Nadmorskiej Ligi 6. Drugie miejsce zajęła drużyna PKA Gdynia, która zgromadziła podobnie jak Kadra NL6 sześć punktów, a w ostatnim meczu pokonała NL6 5:4, jednak o kolejności w grupie zadecydował lepszy bilans bramkowy. Trzecie miejsce Bastion z trzema punktami, na czwartym miejscu rozgrywki kończy Promotion PL.

Ostatnia grupa D swoje zmagania rozpoczęła w sobotę o godzinie 11:30. W miejsce Dzikiego Westu zgłosiła się drużyna Czarny Team, za co dziękujemy że w tak szybkim czasie potrafiliście się zebrać i skompletować skład. Zmagania z kompletem zwycięstw wygrała drużyna gospodarzy turnieju, czyli drużyna JR Pogórze. FC Nankatsu z 9 punktami na koncie zajmuje 2 miejsce i już wie że w 1/8 będzie grał z Tawerną. Kolejne miejsca zajęły drużyny Amarillo, Czarny Team oraz Awaria, która z jednym punktem na koncie kończy rozgrywki. 

Więcej…
 

Strona 6 z 45

Ostatnie filmy

On-line

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Reklama

Zaprzyjaźnione linki:
Checz Gdynia
Ośrodek sportowy Checz Gdynia zaprasza!