JR POGÓRZE

JR POGÓRZE

TRZY PUNKTY NA KONCIE

DATA 11.04.2019r     godz.19.30      JR POGÓRZE  v  SALOS RUMIA    8:3  (4:2)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, D.MOTYL, M.MASZOTA, KULTYS, WIŚNIEWSKI, BERBEĆ - CZARNOWSKI, HILDENBRANDT, BALBIER, WYCHNOWSKI

Bramki: 2 Berbeć, 2 Wychnowski, 2 Kultys, 1 Balbier, 1 Motyl

Można by rzec i wykrzyczeć - N A R E S Z C I E !!! Po długim okresie, czyli czterech tygodniach i czterech porażkach przyszło wreszcie zwycięstwo. Było ono Nam bardzo potrzebne, gdyż nie mogliśmy sobie pozwolić nie tylko na oddalanie się drużyn od strefy spadkowej, ale również rosła ich zdobycz punktowa. Jako jedyna drużyna na koncie mieliśmy zero punktów i była to sytuacja niekomfortowa. Ale zawsze wierzyliśmy, że kiedyś zła passa musi się skończyć i zaczniemy gromadzić punkty. W tym sezonie rywalizacja jest niemiłosiernie wyrównana i chyba tylko zespół ENERPOLU jest poza zasięgiem. Oczywiście każdy zespół do rywalizacji podchodzi według własnej filozofii i ma inne cele, ale każdy zespół ma coś do udowodnienia. Czwartkowy mecz był dobry jeśli chodzi o kunszt czysto piłkarski, po prostu dał się oglądać. Młodzi piłkarze z Salosu mieli swoje problemy kadrowe, ale je przezwyciężyli i wyszli na plac gry bardzo zmotywowani. Nasza ekipa po krótkim okresie bałaganu i jak zwykle braku koncentracji powoli zaczęła przejmować inicjatywę. Nawet wcześnie stracona bramka Nas nie załamała a tylko wywołała pewną złość piłkarską. Widać , że powoli zaczynają zaskakiwać wszystkie tryby a nowi zawodnicy ładnie wkomponywują się w drużynę. Pozytywem dla JR w tym sezonie jest pełna obecność na meczu, duża liczba zawodników na liście i wielka ochota do gry. Jeśli po meczu wszyscy byli zadowoleni to znaczy, że drużyna zmierza w dobrym kierunku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jeszcze zaliczymy jakieś porażki , ale one jeśli będą to nie powinny Nam przesłaniać samej ideii gry w piłkę czyli przyjemności z samego grania. I tym przesłaniem ZAPRASZAM NA KOLEJNY MECZ W WYKONANIU JR !!!   

 

Początek XXI edycji dla JR za trudny

DATA  28.03.2019r    godz. 20.30   JR POGÓRZE v CHŁOPCY Z FERAJNY  2:7 (1:4)

SKŁAD: CZABROWSKI - WIŚNIEWSKI, KOLENDA, KNIOCH, D.MOTYL, MASZOTA - KIJANKA,  CZARNOWSKI, HILDENBRANDT

Bramki: 1 Hildenbrandt, 1 Knioch

DATA   04.04.2019r    godz. 21.30   JR POGÓRZE v ROLRYŻ  5:10 (3:5)

SKŁAD: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, KNIOCH, MASZOTA, JAHN - BALBIER, BERBEĆ, BELNIK, KIJANKA

Bramki: 2 Balbier, 2 Kijanka, 1 Berbeć

Niestety czwarty mecz i czwarta porażka. Trochę to wygląda słabo dla osób stojących z boku i obserwujących cała ligę i tabelę. Właściwie nie ma się co chwalić jeśli weżmiemy pod uwagę tylko zdobycz punktową. Ale My sami wiemy co Nam dolega i co możemy ugrać i jak właściwie gramy. O dziwo w zespole nie ma paniki, gdyż wiemy, że tryby muszą zaskoczyć i jeszcze drużyna pokaże na co ją stać. Mamy świadomość, że spada z ligi bezpośrednio tylko jedna drużyna i to Nas trzyma w nadzieii, że damy radę. Na usprawiedliwienie Naszych porażek mogę podać fakt, że drużyna trochę jest rozkojarzona, brakuje koncentracji i szczęścia pod bramką przeciwnika a także w drużynie pojawiły się nowe twarze i wrócili  zawodnicy , którzy reprezentowali już barwy JR. A więc, aby wszystko zagrało potrzeba trochę czasu i wzajemnego zrozumienia . Szerzej na temat kadry zespołu i zmian osobowych napiszę w kolejnej relacji, a teraz trzymam kciuki za kolejny mecz. Mam nadzieję, że zwycięski, gdyż drużyna tego potrzebuje jak ryba tlenu. TJR !!!

 

Wiosna 2019r - trudne wyzwanie

Data  19.03.2019r      godz. 21.30       JR POGÓRZE  v  ENERPOL      3:9  (3:5)

Skład: PACZKOWSKI - D.MOTYL, WISZNIEWSKI, MASZOTA, KULTYS - KNIOCH, JAHN, KOLENDA, BERBEĆ

Bramki: 1 Wiszniewski, 1 Kultys, 1 Kolenda

Porażka z Enerpolem w tej fazie rozgrywek była wliczona w ogólny bilans drużyny. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie rywalizować z tym zespołem chociażby  pod względem szybkościowym. Wynik 9:3 mógłby sugerować olbrzymią przewagę Enerpolu, ale tak nie było. Oczywiście nie ma co się usprawiedliwiać, ale przy lepszej koncentracji w obronie i wykorzystaniu naprawdę kapitalnych sytuacji pod bramką wynik mógłby być naprawdę Nas satysfakcjonujący.  Paradoksem tego spotkania było to, że JR POGÓRZE pomimo porażki zagrało naprawdę dobry mecz i gołym okiem widać zwyżkę formy. Naprawdę cieszy postawa wszystkich zawodników, duża obecność na każdym spotkaniu, zaangażowanie i świadomość celu jaki jest przed drużyną. Nie ma co ukrywać i napinać klatę - My chcemy grac dobrze każde spotkanie i bez problemu zapewnić sobie pozostanie na kolejny sezon. Wiosna 2019 w Ekstraklasie będzie niezwykle ciężka i emocjonująca - wystarczy spojrzeć na wyniki, gdzie już po trzeciej kolejce sześciokrotny mistrz czyli drużyna Classicu ma na koncie dwie porażki a beniaminkowie mają po dwa zwycięstwa. Jak widać nikt się nie oszczędza i zostanie w blokach startowych skutkować będzie z pożegnaniem się z Ekstraklasą. Mam nadzieję , że damy radę i JR przysporzy  swoim kibicom wiele radości i zadowolenia z gry całego zespołu. TJR !!! 

 

XXI EDYCJA NL6 ROZPOCZĘTA

DATA   17.03.2019r     godz.21.30     JR POGÓRZE v DZIKI WEST    1:8 (1:4)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, KULTYS, KOLENDA, WISZNIEWSKI, WIŚNIEWSKI, M.KOSICKI - KIJANKA, KOZIOŁ, BALBIER, RYSZARD BELNIK

Bramki: 1 Balbier

Nie tak wyobrażaliśmy sobie start w kolejnej edycji NL6. Oczywiście porażka wkalkulowana jest w uprawianie piłki nożnej, ale jej rozmiary już nie. Przystąpiliśmy do tych rozgrywek z nadzieją, że drużyna spokojnie sobie poradzi w tym roku, ale już na samym początku widać ,że będzie ciężko. Osobiście wierzę, że drużyna sobie poradzi i przyjdą dobre i ciekawe mecze, które zadowolą wszystkich Naszych sympatyków. Co do meczu z Dzikim Westem to Ich zwycięstwo nie podlega dyskusji, My byliśmy rozkojarzeni, zagubieni i właściwie nie mieliśmy nic do powiedzenia. Pozytywem tego spotkania i tego sezonu jest dobra frekwencja i mam nadzieję, że tak będzie w kolejnych spotkaniach oraz nowe stroje drużyny w których prezentowaliśmy się naprawdę efektownie. Jak widać po wynikach innych drużyn to będzie nie tylko ciekawie, ale niezwykle trudno zachować status ekstraklasowca. Myślę, że zadanie na ten sezon to grać swoją piłkę, ale w taki sposób, aby przyniosło Nam spokój w tabeli, a jak się da to pokrzyżować szyki faworytom. TYLKO JR !!!

 

 DATA   14.03.2019r   godz.19.30 PUCHAR LIGI -   JR POGÓRZE V AREX    10:3 (5:2)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, WISZNIEWSKI, MASZOTA, KONOPKA, KULTYS - JAHN, BALBIER, HILDERBRANDT, BERBEĆ

Bramki: 3 Knioch, 1 Balbier, 1 Maszota, 1 Jahn, 1 Kultys, 1 Hilderbrandt, 1 Berbeć, 1 Konopka

 

Enerpol wygrywa w XI Edycji Pogórze Cup 2019

 

Kolejny turniej Pogórze Cup 2019 połączony z akcja charytatywna "Gramy dla Artura" za nami. Tym razem nasza ekipa niestety znalazła się poza podium przegrywając w ćwierćfinale po bardzo zaciętym spotkaniu z drużyna Enerpol-u 4:5. Spotkanie to zostało okrzyknięte mianem najlepszego "meczu turnieju" co cieszy, choć sportowa złość pozostała, bo niezbyt często nadarza się okazja aby zmierzyć się na Pogórzu z zawodnikiem takim jak Marcus Da Silva... Jeśli chodzi o sam turniej to przebiegał on w koleżeńskiej atmosferze, a emocje dały znać o sobie w meczach fazy pucharowej, gdzie nie było już żartów i momentami "trzeszczały kości". Jednak jak na turniej charytatywny przystało obyło się bez kontuzji i w dobrych humorach udaliśmy się do Karpatki na zakończenie turnieju, Galę NL6 oraz uczcić 15-lecie drużyny JR Pogórze. 
Z tego miejsca chciałbym również serdecznie podziękować naszym sponsorom oraz organizatorom, za ich bezinteresowne wsparcie idei jaka jest turniej charytatywny, z którego całkowity dochód powędrował do Artura: pizzeria "POGÓRZANKA", Pub "FABRYKA SPORTU",restauracja/bar "TAKO" oraz pizzeria "RĘKA W MĄCE", Szkoła Podstawowa NR 43, NL6, cukiernia FORMELLA i osoby indywidualne działające przy organizacji.
Klasyfikacja końcowa 
 :

1 miejsce Enerpol
2 miejsce KKS Pogórze
3 miejsce 13sty Bastion 

 

CZY WYGRYWASZ CZY NIE JA I TAK KOCHAM CIĘ, W MOIM SERCU JR I NA DOBRE I NA ZŁE, POGÓRZE!

Data  02.03.2019r    godz.8.30 -17.30

JR wystąpił w tym turnieju w składzie: ELŻANOWSKI - D.MOTYL, K.KIJANKA, T.STĘPIEŃ, K.TROCKI, B.TROCKI, W.SZREDER

JR POGÓRZE v OBŁUŻE  1:2, bramki  1 K.Trocki

              KADRA NL6  11:1, bramki  4 T.Stępień, 4 K.Kijanka, 1 K.Trocki, 1 B.Trocki, 1 W.Szreder

             MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE  8:0,  bramki 3 Stępień, 2 W.Szreder,  1 K.Trocki,   

                                                                                     1 B.Trocki, 1 K.Kijanka

             ENERPOL/ORION    4:5,  bramki  4 T.Stępień

 

 

Pogórze Cup 2019 /Gala NL6/ 15 lat JR Pogórze - info organizacyjne

Już w sobotę przystąpimy do decydującej fazy turnieju Pogórze Cup 2019 połączonego z akcja charytatywną"Gramy dla Artura". Weźmie w nim udział 16 zespołów, które powalczą o zgromadzone przez organizatorów nagrody- za pierwsze trzy puchary i medale oraz do rozdysponowania mamy bony do wykorzystania w takich miejscach jak : pizzeria "POGÓRZANKA", Pub "FABRYKA SPORTU",restauracja/bar "TAKO" oraz pizzeria "RĘKA W MĄCE". Patronat medialny objął portal internetowy www.mlodagdynia.pl, a za obsadę sędziowską zapewni NL6. Każda drużyna zostanie zaopatrzona w wodę mineralna, a zaprzyjaźniona cukiernia "FORMELLA"zapewni słodki poczęstunek zarówno dla zawodników jak i kibiców, których serdecznie zapraszamy na sale Szkoły Podstawowej nr 43.
Rozgrywki grupowe rozpoczniemy o godzinie 8:30, a decydująca faza turnieju odbędzie się między 13:45 a 17:30. Cel szczytny - akcja charytatywna, oprócz wpisowego z którego dochód zostanie przeznaczony "Dla Artura", będzie można wrzucić również pare groszy do puszki;)
Po zakończeniu zmagań sportowych o godzinie 18:30 w popularnej "Karpatce" odbędzie się: rozdanie nagród za turniej POGÓRZE CUP 2019, Gala NL6 (rozdanie nagród za poprzedni sezon ligowy oraz halowe turnieje zimowe) oraz 15-lecie drużyny JR Pogórze! 
Ze sportowym pozdrowieniem,
KIJEK TJR

 

PUCHAR POGORZA - piatek/sobota 01/02.02.2019r

 W SOBOTĘ 02.03.2019r PO ZAKOŃCZENIU TURNIEJU ZAPRASZAMY O GODZ.18.30 DO ,,KARPATKI" NA GALĘ NL6 NA KTÓREJ ZOSTANIE PODSUMOWANY SEZON JESIEŃ 2018r I WRĘCZONE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ORAZ JEDNOCZEŚNIE 15-LECIE DRUŻYNY JR POGÓRZE.   ZAPRASZAMY !!!

TERMINARZ :  PIĄTEK    01.02.2019r    godz. 19.00   GRUPA ,,A" - mecze w grupie ,,każdy z każdym" po 10 minut. Do sobotnich meczów pucharowych przechodzą cztery drużyny.

1. MŁODY JR POGÓRZE

2.TEAM KACZOR

3.BASTION

4.SUCHY DWÓR

 

                   SOBOTA    02.02.2019r

GRUPA ,,B"   - godz. 8.30 - 10.10

1.MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE

2.KKS POGÓRZE

3.SPORTING GDYNIA

4.PROMOTION

5. ?

GRUPA  ,,C"  -  godz. 10.20 -  12.00

1. 13 DZIELNICA

2. PKA GDYNIA

3. ENERPOL

4.ISKRA

5. ?

GRUPA  ,,D"  -  godz. 12.10 -  13.50

1.KADRA NL6 

2. JR POGÓRZE

3.OBŁUŻE

4. JAMA ZŁA WEJHEROWO

5. ?

Po meczach grupowych po których zostanie ustalona kolejność w grupach przystąpimy do meczów pucharowych.

 

 

 

ZIMOWY HALOWY TURNIEJ - JR ZWYCIĘŻA

ATA   16.02.2019 r - ZIMOWY HALOWY TURNIEJ ZAKOŃCZONY - JR POGÓRZE BEZ PORAŻKI.

W sobotę po godzinie 13-tej na pięknej hali AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ na Oksywiu odbył się ostatni turniej w piłce nożnej halowej. Piękna klamra została spięta całkowicie - pierwszy turniej, który otwierał cykl zimowego grania na hali wygrała Nasza drużyna JR POGÓRZE w pięknym stylu oraz ostatni czyli piąty turniej, który odbył się w sobotę również na najwyższym podium stanęła Nasza ekipa czyli JR POGÓRZE. Tym razem jeszcze w lepszym stylu i nie pozostawiając przeciwnikom większych złudzeń. Jak zawsze pierwszy mecz to budzenie się ze snu i powolne rozkręcanie się oraz poznawanie własnych możliwości , przyzwyczajanie się do sali i poznawanie przeciwników poprzez ich oglądanie. Kolejne mecze to gra, która mogła się podobać kibicom, ale również same ręce składały się do oklasków po akcjach i zdobytych bramkach. Z każdym meczem morale drużyny wzrastały i było widać team, który ma jasny cel - wygrać ten turniej. Jak zawsze przed turniejem był problem z zawodnikami a właściwie z ich brakiem. Do końca nie było wiadomo kto wystąpi w sobotę - jak zawsze można było liczyć na BERGAŃSKIEGO, KIJANKĘ, STĘPNIA i MALINOWSKIEGO, którzy tworzyli trzon drużyny również w pierwszym turnieju. Tomek Stępień zawiadomił swoich dwóch kolegów  WOJTKA SZREDERA i BARTKA TROCKIEGO. Był to strzał w dziesiątkę - obydwaj zawodnicy wspaniale wpisali się w drużynę  znacznie przyczyniając się do końcowego sukcesu. Szóstym zawodnikiem z pola był DAMIAN MOTYL i Jego walorów nie muszę przedstawiać. Tak skonstruowana ekipa nie mogła przegrać ostatniego zimowego turnieju.

JR POGÓRZE  v FUTSAL CLUB ARENA KARTUZY   1:0,      bramki: 1 Szreder

                      JAMA ZŁA WEJHEROWO            5:0              3 Trocki, 1 Kijanka, 1 Stępień

                      SUCHY DWÓR                          2:1              1 Trocki, 1 Kijanka

                      AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ    3:0        2 Trocki, 1 Kijanka

                      LATARNIK CHOCZEWO              4:1              1 Szreder, 1 Kijanka, 1 Stępień, 1 Trocki

                      KADRA NL6                              4:1              2 Stępień, 1 Szreder, 1 Kijanka

Więcej…
 

PUCHAR POGÓRZA 01/02.03.2019r

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH, ŻE W DNIACH 01/02 MARCA 2019r. TJ. W PIĄTEK  ( dwie grupy eliminacyjne 18.00 - 22.00) I SOBOTA  ODBĘDZIE SIĘ  XI EDYCJA TURNIEJU HALOWEGO PUCHAR POGÓRZA ,,GRAMY DLA ARTURA".

TURNIEJ JAK ZWYKLE ODBĘDZIE SIĘ NA KULTOWEJ SALI W SP 43 NA POGÓRZU przy. UL.PORĘBSKIEGO 21. BĘDZIEMY SUKCESYWNIE INFORMOWAĆ O PRZYGOTOWANIA I ZESPOŁACH, KTÓRE WEZMĄ UDZIAŁ W TYM TURNIEJU.

ZGŁASZAĆ ZESPOŁY MOŻNA POD NUMEREM: J.RODZIEWICZ 605046276, K.KIJANKA 508807974. 

NA CHWILĘ OBECNĄ ZGŁOSIŁY SIĘ: JR POGÓRZE, MŁODE JR, MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE, AREX,  PROMOTION,  KKS POGÓRZE,  PKA GDYNIA,  KADRA NL6,  SUCHY DWÓR,  ENERPOL,  FC NANCATSU,  BASTION,  HITO SUSHI,  13 DZIELNICA,  JAMA ZŁA WEJHEROWO,  TEAM KACZOR, SPORTING GDYNIA,  OBŁUŻE  (jak na razie 18 zespołów)

PLANUJEMY START 20 DRUŻYN, A WIĘC CZTERY GRUPY PO PIĘĆ ZESPOŁÓW. W GRUPIE ODBĘDĄ SIĘ MECZE KAŻDY Z KAŻDYM I DO DALSZYCH GIER PRZEJDĄ PO CZTERY ZESPOŁY Z GRUPY. KOLEJNA FAZA TO SZESNAŚCIE ZESPOŁÓW ROZEGRA MECZE W SYSTEMIE PUCHAROWYM AŻ DO FINAŁU. NOWOŚCIĄ BĘDZIE TO, ŻE W RAZIE REMISÓW W FAZIE PUCHAROWEJ  NIE BĘDZIE RZUTÓW KARNYCH A JEDYNIE ZMNIEJSZANA BĘDZIE ILOŚĆ ZAWODNIKÓW W DRUŻYNIE ( czyli trzech ,dwóch aż do jednego) W OKREŚLONYM CZASIE DOGRYWKI.

 

JR zwycięzcą NL6 CUP 2019

Kolejny turniej halowy za nami - JR Pogórze zwycięzcą NL6 CUP 2019!!! Na pierwszy rzut oka czytając wstęp do tego artykułu wszystko wygląda elegancko - bierzemy udział w turnieju, wygrywamy go, można jeszcze opisać mecze, dodać strzelców bramek i na tym można by poprzestać. Ja jednak tym razem chciałbym skupić się jeszcze na pozasportowych okolicznościach, które towarzyszyły nam od chwili pojawienia się informacji, że w sobotę 12.01.2019 NADMORSKA LIGA SZÓSTEK organizuje na Oksywiu turniej halowy o nazwie NL6 CUP 2019. Dawno czegoś takiego nie było - oprócz organizowanego przez JR Pogórze turnieju charytatywnego „Pogórze CUP - Gramy dla Artura” praktycznie nikt w Gdyni nie organizuje nic związanego z halówką.

Super sprawa: lokalizacja ok(nowa sala na obiektach Marynarki Wojennej na Oksywiu) i godzina rozgrywania turnieju(13:00 - 19:00) wydawałoby się, że też jest ok. Bez zastanowienia zgłaszamy drużynę i jak to zwykle bywa zaczynamy ogarniać ekipę - telefony, wysyłamy smsy do potencjalnych grajków i czekamy na odzew. Plan był taki, żeby zgromadzić 8 osobową kadrę(1+4 i 3 osoby na zmianę), tak aby każdy mógł sobie pograć(czas trwania meczu to 10min) i już w czwartek wiadomo było, że jest skład i będziemy mogli przystąpić do turnieju.
Nadeszła jednak Sobota i tu ... zaczynają się schody. O godzinie 11:45 dostaje telefon z informacją, że jeden z zawodników niedawno wrócił do domu po nocnym melanżu(około 9:00 +\-) i delikatnie mówiąc jest niedysponowany. Kolejnych dwóch nie odbiera telefonów i automatycznie z 8 robią się 4 osoby plus bramkarz. Od początku wiadomo było, Paweł Mazurek z tytułu rodzinnych obowiązków będzie mógł zagrać tylko w pierwszych dwóch meczach i mając w perspektywie 4 spotkania do rozegrania stawiało nas to w bardzo ciężkiej sytuacji. O godzinie 12:15 do gry byli gotowi: Bramkarz(Kuba/Berg), Kijek, Toudi, Rafał i Paweł Mazurek(na 2 pierwsze mecze). Nie mając wyjścia rozpoczęły się telefony ostatniej szansy, do pierwszego meczu pozostała około godzina, a my gołą „piątką”... Całe szczęście jako pierwszy do gry zdeklarował się Malina (z opcją gry od drugiego meczu) i już było nas 6, ale cały czas brakowało nam jeszcze minimum jednego grajka. W akcie desperacji wykonałem ostatni możliwy telefon do kolegi, z którym pracowałem jako cabin crew w Small Planet. Wiedziałem, że coś tam na hali pogrywa, a spotkałem go będąc na tej samej imprezie w Sopocie. Rozmowa wyglądała krótko i rzeczowo: „Posypała mi się ekipa na turniej, dałbyś radę zagrać, zaczynamy za godzinę?” odp. „w sumie mogę zagrać, ale może być ciężko z siłami, bo o ósmej rano wróciłem do domu z Sopotu...” i w taki sposób został zwerbowany kolejny zawodnik, niestety z racji na odległość miedzy miejscem zamieszkania, a miejscem rozgrywania turnieju mógł się pojawić dopiero na 2 mecz. W taki właśnie sposób jakimś cudem udało nam się skompletować skład i co w tym wszystkim najlepsze zwyciężyć w turnieju NL6 CUP 2019.

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: za walkę, determinację i dążenie do celu, którym paradoksalnie okazało się... złożenie ekipy na turniej! TJR

Więcej…
 

Strona 5 z 46

Ostatnie filmy

On-line

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Reklama

Zaprzyjaźnione linki:
Checz Gdynia
Ośrodek sportowy Checz Gdynia zaprasza!