JR POGÓRZE

JR POGÓRZE

Gra na 50% w dwóch meczach

Data   09.05.2019r    godz.21.30      JR POGÓRZE  V  CLASSIC RUMIA   2:3  (1:2)

Skład: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, KULTYS, WIŚNIEWSKI, JAHN - BELNIK, BALBIER

Bramki: 1 Jahn, 1 Wiśniewski

Data   16.06.2019r       godz. 21.30      JR POGÓRZE  V  BABILON UTD.    5:4 (3:2)

Skład: PACZKOWSKI - JAHN, M.MASZOTA, D.MOTYL, K.MUSZYŃSKI - BELNIK, HILDENBRANDT, BERBEĆ, WYCHNOWSKI

Bramki: 2 Wychnowski, 1 Muszyński, 1 Hildenbrandt, 1 Belnik

Nie ukrywam, że w tych dwóch meczach liczyłem na komplet punktów. Czy nie za dużo i czy nie za wysokie aspiracje ? Ależ skąd, drużyna JR jest w takiej sytuacji, że musi walczyć w każdym meczu o każdy punkt. Classic w tym sezonie jest w nie najlepszej dyspozycji i należy to wykorzystać. Można powiedzieć, że było blisko - ilość niewykorzystanych sytuacji może wystarczyć na kilka meczy, ale to jest Nasz mankament i to nie tylko w tym sezonie. Drugą wadą Naszej gry jest słaba koncentracja od początku spotkania i to zawsze przekłada się na wynik. Tym razem muszę trochę ponarzekać na pracę sędziego, który nie uznał bramki zdobytej z rzutu wolnego sugerując się krzykami zawodników Classicu. OSTATECZNA decyzja należy do sędziego i tyle w tym temacie. My czuliśmy się skrzywdzeni, bo ten jeden punkt w zupełności by Nas satysfakcjonował. Do końca meczu nic się nie wydarzyło szczególnego i końcowy gwizdek sędziego przyjęliśmy z mieszanymi uczuciami. W sumie dobra gra Naszego zespołu wlewa w serca nutki optymizmu co do dalszych spotkań. A na horyzoncie czai się Babilon i tylko trzy punkty pozwolą na kontakt z pozostałymi drużynami.

Mecz z BABILONEM właściwie bez większej historii, ale należy zwrócić uwagę na Naszą determinację i wielką chęć zdobycia trzech punktów. Jak zwykle kłopoty kadrowe do ostatniej chwili, ale ośmiu zawodników to dobra liczba aby rozegrać niezłe spotkanie. W drużynie po dłuższej przerwie pojawia się Michał Maszota i widać spokój i opanowanie w każdej decyzji. Również debiutuje młody zawodnik Kuba Muszyński, który  stempluje swoją dobrą grę piękną bramką z lewej nogi. Na pewno będziemy zadowoleni z gry tego młodego zawodnika. Zespół włożył dużo pracy i wysiłku w to spotkanie, więc wygrana w pełni zasłużona. Trzy punkty w tabeli ustawiają Nas w dobrej sytuacji, ale jeszcze dwa spotkania w rundzie zasadniczej i naprawdę o dobre wyniki będzie ciężko. Ale nikt nie mówił że będzie lekko i przyjemnie.

 

Trudny okres dla JR

DATA   18.04.2019r      godz. 19.30      JR POGÓRZE  v  KP GRABÓWEK   2:3 (1:2)

SKŁAD: PACZKOWSKI - D.MOTYL, KNIOCH, M.MASZOTA, KOLENDA, WISZNIEWSKI - KIJANKA, HILDENBRANDT, JAHN, WIŚNIEWSKI, WYCHNOWSKI

Bramki: 2 Jahn

Chyba do ostatniego meczu będziemy walczyli o jak najlepszą lokatę. Niestety na razie idzie jak po przysłowiowej grudzie i nie ma się z czego cieszyć. Już był mały promyczek nadzieji w postaci zwycięstwa nad SALOSEM, ale wróciliśmy do szarości. Trudno powiedzieć co się dzieje i dlaczego tak trudno o dobry wynik, ale myślę, że wszyscy będą walczyć do samego końca i zachowamy szanse na kolejne występy w ekstraklasie. Ostatnie spotkanie z drużyną GRABÓWKA po prostu nie wyszło. Różnica tylko jednej bramki nie jest jakąś tragedią, ale jest to również przegrana i powinniśmy wyciągnąć wnioski na dalsze mecze. Sam mecz może nie był wielkim widowiskiem, ale liczą się bramki i Nasi przeciwnicy strzelili o jedną więcej. Gratuluję zwycięzcom i trzymam kciuki za Naszą drużynę i wiem że na pewno zaskoczy ten motor zwany JR. TERAZ zapraszam w czwartek 09.05. o godz.21.30 na spotkanie z ekipą CLASSICU.

 

TRZY PUNKTY NA KONCIE

DATA 11.04.2019r     godz.19.30      JR POGÓRZE  v  SALOS RUMIA    8:3  (4:2)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, D.MOTYL, M.MASZOTA, KULTYS, WIŚNIEWSKI, BERBEĆ - CZARNOWSKI, HILDENBRANDT, BALBIER, WYCHNOWSKI

Bramki: 2 Berbeć, 2 Wychnowski, 2 Kultys, 1 Balbier, 1 Motyl

Można by rzec i wykrzyczeć - N A R E S Z C I E !!! Po długim okresie, czyli czterech tygodniach i czterech porażkach przyszło wreszcie zwycięstwo. Było ono Nam bardzo potrzebne, gdyż nie mogliśmy sobie pozwolić nie tylko na oddalanie się drużyn od strefy spadkowej, ale również rosła ich zdobycz punktowa. Jako jedyna drużyna na koncie mieliśmy zero punktów i była to sytuacja niekomfortowa. Ale zawsze wierzyliśmy, że kiedyś zła passa musi się skończyć i zaczniemy gromadzić punkty. W tym sezonie rywalizacja jest niemiłosiernie wyrównana i chyba tylko zespół ENERPOLU jest poza zasięgiem. Oczywiście każdy zespół do rywalizacji podchodzi według własnej filozofii i ma inne cele, ale każdy zespół ma coś do udowodnienia. Czwartkowy mecz był dobry jeśli chodzi o kunszt czysto piłkarski, po prostu dał się oglądać. Młodzi piłkarze z Salosu mieli swoje problemy kadrowe, ale je przezwyciężyli i wyszli na plac gry bardzo zmotywowani. Nasza ekipa po krótkim okresie bałaganu i jak zwykle braku koncentracji powoli zaczęła przejmować inicjatywę. Nawet wcześnie stracona bramka Nas nie załamała a tylko wywołała pewną złość piłkarską. Widać , że powoli zaczynają zaskakiwać wszystkie tryby a nowi zawodnicy ładnie wkomponywują się w drużynę. Pozytywem dla JR w tym sezonie jest pełna obecność na meczu, duża liczba zawodników na liście i wielka ochota do gry. Jeśli po meczu wszyscy byli zadowoleni to znaczy, że drużyna zmierza w dobrym kierunku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jeszcze zaliczymy jakieś porażki , ale one jeśli będą to nie powinny Nam przesłaniać samej ideii gry w piłkę czyli przyjemności z samego grania. I tym przesłaniem ZAPRASZAM NA KOLEJNY MECZ W WYKONANIU JR !!!   

 

Początek XXI edycji dla JR za trudny

DATA  28.03.2019r    godz. 20.30   JR POGÓRZE v CHŁOPCY Z FERAJNY  2:7 (1:4)

SKŁAD: CZABROWSKI - WIŚNIEWSKI, KOLENDA, KNIOCH, D.MOTYL, MASZOTA - KIJANKA,  CZARNOWSKI, HILDENBRANDT

Bramki: 1 Hildenbrandt, 1 Knioch

DATA   04.04.2019r    godz. 21.30   JR POGÓRZE v ROLRYŻ  5:10 (3:5)

SKŁAD: PACZKOWSKI - WISZNIEWSKI, KNIOCH, MASZOTA, JAHN - BALBIER, BERBEĆ, BELNIK, KIJANKA

Bramki: 2 Balbier, 2 Kijanka, 1 Berbeć

Niestety czwarty mecz i czwarta porażka. Trochę to wygląda słabo dla osób stojących z boku i obserwujących cała ligę i tabelę. Właściwie nie ma się co chwalić jeśli weżmiemy pod uwagę tylko zdobycz punktową. Ale My sami wiemy co Nam dolega i co możemy ugrać i jak właściwie gramy. O dziwo w zespole nie ma paniki, gdyż wiemy, że tryby muszą zaskoczyć i jeszcze drużyna pokaże na co ją stać. Mamy świadomość, że spada z ligi bezpośrednio tylko jedna drużyna i to Nas trzyma w nadzieii, że damy radę. Na usprawiedliwienie Naszych porażek mogę podać fakt, że drużyna trochę jest rozkojarzona, brakuje koncentracji i szczęścia pod bramką przeciwnika a także w drużynie pojawiły się nowe twarze i wrócili  zawodnicy , którzy reprezentowali już barwy JR. A więc, aby wszystko zagrało potrzeba trochę czasu i wzajemnego zrozumienia . Szerzej na temat kadry zespołu i zmian osobowych napiszę w kolejnej relacji, a teraz trzymam kciuki za kolejny mecz. Mam nadzieję, że zwycięski, gdyż drużyna tego potrzebuje jak ryba tlenu. TJR !!!

 

Wiosna 2019r - trudne wyzwanie

Data  19.03.2019r      godz. 21.30       JR POGÓRZE  v  ENERPOL      3:9  (3:5)

Skład: PACZKOWSKI - D.MOTYL, WISZNIEWSKI, MASZOTA, KULTYS - KNIOCH, JAHN, KOLENDA, BERBEĆ

Bramki: 1 Wiszniewski, 1 Kultys, 1 Kolenda

Porażka z Enerpolem w tej fazie rozgrywek była wliczona w ogólny bilans drużyny. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie rywalizować z tym zespołem chociażby  pod względem szybkościowym. Wynik 9:3 mógłby sugerować olbrzymią przewagę Enerpolu, ale tak nie było. Oczywiście nie ma co się usprawiedliwiać, ale przy lepszej koncentracji w obronie i wykorzystaniu naprawdę kapitalnych sytuacji pod bramką wynik mógłby być naprawdę Nas satysfakcjonujący.  Paradoksem tego spotkania było to, że JR POGÓRZE pomimo porażki zagrało naprawdę dobry mecz i gołym okiem widać zwyżkę formy. Naprawdę cieszy postawa wszystkich zawodników, duża obecność na każdym spotkaniu, zaangażowanie i świadomość celu jaki jest przed drużyną. Nie ma co ukrywać i napinać klatę - My chcemy grac dobrze każde spotkanie i bez problemu zapewnić sobie pozostanie na kolejny sezon. Wiosna 2019 w Ekstraklasie będzie niezwykle ciężka i emocjonująca - wystarczy spojrzeć na wyniki, gdzie już po trzeciej kolejce sześciokrotny mistrz czyli drużyna Classicu ma na koncie dwie porażki a beniaminkowie mają po dwa zwycięstwa. Jak widać nikt się nie oszczędza i zostanie w blokach startowych skutkować będzie z pożegnaniem się z Ekstraklasą. Mam nadzieję , że damy radę i JR przysporzy  swoim kibicom wiele radości i zadowolenia z gry całego zespołu. TJR !!! 

 

XXI EDYCJA NL6 ROZPOCZĘTA

DATA   17.03.2019r     godz.21.30     JR POGÓRZE v DZIKI WEST    1:8 (1:4)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, KULTYS, KOLENDA, WISZNIEWSKI, WIŚNIEWSKI, M.KOSICKI - KIJANKA, KOZIOŁ, BALBIER, RYSZARD BELNIK

Bramki: 1 Balbier

Nie tak wyobrażaliśmy sobie start w kolejnej edycji NL6. Oczywiście porażka wkalkulowana jest w uprawianie piłki nożnej, ale jej rozmiary już nie. Przystąpiliśmy do tych rozgrywek z nadzieją, że drużyna spokojnie sobie poradzi w tym roku, ale już na samym początku widać ,że będzie ciężko. Osobiście wierzę, że drużyna sobie poradzi i przyjdą dobre i ciekawe mecze, które zadowolą wszystkich Naszych sympatyków. Co do meczu z Dzikim Westem to Ich zwycięstwo nie podlega dyskusji, My byliśmy rozkojarzeni, zagubieni i właściwie nie mieliśmy nic do powiedzenia. Pozytywem tego spotkania i tego sezonu jest dobra frekwencja i mam nadzieję, że tak będzie w kolejnych spotkaniach oraz nowe stroje drużyny w których prezentowaliśmy się naprawdę efektownie. Jak widać po wynikach innych drużyn to będzie nie tylko ciekawie, ale niezwykle trudno zachować status ekstraklasowca. Myślę, że zadanie na ten sezon to grać swoją piłkę, ale w taki sposób, aby przyniosło Nam spokój w tabeli, a jak się da to pokrzyżować szyki faworytom. TYLKO JR !!!

 

 DATA   14.03.2019r   godz.19.30 PUCHAR LIGI -   JR POGÓRZE V AREX    10:3 (5:2)

Skład: PACZKOWSKI - KNIOCH, WISZNIEWSKI, MASZOTA, KONOPKA, KULTYS - JAHN, BALBIER, HILDERBRANDT, BERBEĆ

Bramki: 3 Knioch, 1 Balbier, 1 Maszota, 1 Jahn, 1 Kultys, 1 Hilderbrandt, 1 Berbeć, 1 Konopka

 

Enerpol wygrywa w XI Edycji Pogórze Cup 2019

 

Kolejny turniej Pogórze Cup 2019 połączony z akcja charytatywna "Gramy dla Artura" za nami. Tym razem nasza ekipa niestety znalazła się poza podium przegrywając w ćwierćfinale po bardzo zaciętym spotkaniu z drużyna Enerpol-u 4:5. Spotkanie to zostało okrzyknięte mianem najlepszego "meczu turnieju" co cieszy, choć sportowa złość pozostała, bo niezbyt często nadarza się okazja aby zmierzyć się na Pogórzu z zawodnikiem takim jak Marcus Da Silva... Jeśli chodzi o sam turniej to przebiegał on w koleżeńskiej atmosferze, a emocje dały znać o sobie w meczach fazy pucharowej, gdzie nie było już żartów i momentami "trzeszczały kości". Jednak jak na turniej charytatywny przystało obyło się bez kontuzji i w dobrych humorach udaliśmy się do Karpatki na zakończenie turnieju, Galę NL6 oraz uczcić 15-lecie drużyny JR Pogórze. 
Z tego miejsca chciałbym również serdecznie podziękować naszym sponsorom oraz organizatorom, za ich bezinteresowne wsparcie idei jaka jest turniej charytatywny, z którego całkowity dochód powędrował do Artura: pizzeria "POGÓRZANKA", Pub "FABRYKA SPORTU",restauracja/bar "TAKO" oraz pizzeria "RĘKA W MĄCE", Szkoła Podstawowa NR 43, NL6, cukiernia FORMELLA i osoby indywidualne działające przy organizacji.
Klasyfikacja końcowa 
 :

1 miejsce Enerpol
2 miejsce KKS Pogórze
3 miejsce 13sty Bastion 

 

CZY WYGRYWASZ CZY NIE JA I TAK KOCHAM CIĘ, W MOIM SERCU JR I NA DOBRE I NA ZŁE, POGÓRZE!

Data  02.03.2019r    godz.8.30 -17.30

JR wystąpił w tym turnieju w składzie: ELŻANOWSKI - D.MOTYL, K.KIJANKA, T.STĘPIEŃ, K.TROCKI, B.TROCKI, W.SZREDER

JR POGÓRZE v OBŁUŻE  1:2, bramki  1 K.Trocki

              KADRA NL6  11:1, bramki  4 T.Stępień, 4 K.Kijanka, 1 K.Trocki, 1 B.Trocki, 1 W.Szreder

             MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE  8:0,  bramki 3 Stępień, 2 W.Szreder,  1 K.Trocki,   

                                                                                     1 B.Trocki, 1 K.Kijanka

             ENERPOL/ORION    4:5,  bramki  4 T.Stępień

 

 

Pogórze Cup 2019 /Gala NL6/ 15 lat JR Pogórze - info organizacyjne

Już w sobotę przystąpimy do decydującej fazy turnieju Pogórze Cup 2019 połączonego z akcja charytatywną"Gramy dla Artura". Weźmie w nim udział 16 zespołów, które powalczą o zgromadzone przez organizatorów nagrody- za pierwsze trzy puchary i medale oraz do rozdysponowania mamy bony do wykorzystania w takich miejscach jak : pizzeria "POGÓRZANKA", Pub "FABRYKA SPORTU",restauracja/bar "TAKO" oraz pizzeria "RĘKA W MĄCE". Patronat medialny objął portal internetowy www.mlodagdynia.pl, a za obsadę sędziowską zapewni NL6. Każda drużyna zostanie zaopatrzona w wodę mineralna, a zaprzyjaźniona cukiernia "FORMELLA"zapewni słodki poczęstunek zarówno dla zawodników jak i kibiców, których serdecznie zapraszamy na sale Szkoły Podstawowej nr 43.
Rozgrywki grupowe rozpoczniemy o godzinie 8:30, a decydująca faza turnieju odbędzie się między 13:45 a 17:30. Cel szczytny - akcja charytatywna, oprócz wpisowego z którego dochód zostanie przeznaczony "Dla Artura", będzie można wrzucić również pare groszy do puszki;)
Po zakończeniu zmagań sportowych o godzinie 18:30 w popularnej "Karpatce" odbędzie się: rozdanie nagród za turniej POGÓRZE CUP 2019, Gala NL6 (rozdanie nagród za poprzedni sezon ligowy oraz halowe turnieje zimowe) oraz 15-lecie drużyny JR Pogórze! 
Ze sportowym pozdrowieniem,
KIJEK TJR

 

PUCHAR POGORZA - piatek/sobota 01/02.02.2019r

 W SOBOTĘ 02.03.2019r PO ZAKOŃCZENIU TURNIEJU ZAPRASZAMY O GODZ.18.30 DO ,,KARPATKI" NA GALĘ NL6 NA KTÓREJ ZOSTANIE PODSUMOWANY SEZON JESIEŃ 2018r I WRĘCZONE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ORAZ JEDNOCZEŚNIE 15-LECIE DRUŻYNY JR POGÓRZE.   ZAPRASZAMY !!!

TERMINARZ :  PIĄTEK    01.02.2019r    godz. 19.00   GRUPA ,,A" - mecze w grupie ,,każdy z każdym" po 10 minut. Do sobotnich meczów pucharowych przechodzą cztery drużyny.

1. MŁODY JR POGÓRZE

2.TEAM KACZOR

3.BASTION

4.SUCHY DWÓR

 

                   SOBOTA    02.02.2019r

GRUPA ,,B"   - godz. 8.30 - 10.10

1.MARYNARKA WOJENNA OLDBOYE

2.KKS POGÓRZE

3.SPORTING GDYNIA

4.PROMOTION

5. ?

GRUPA  ,,C"  -  godz. 10.20 -  12.00

1. 13 DZIELNICA

2. PKA GDYNIA

3. ENERPOL

4.ISKRA

5. ?

GRUPA  ,,D"  -  godz. 12.10 -  13.50

1.KADRA NL6 

2. JR POGÓRZE

3.OBŁUŻE

4. JAMA ZŁA WEJHEROWO

5. ?

Po meczach grupowych po których zostanie ustalona kolejność w grupach przystąpimy do meczów pucharowych.

 

 

 

ZIMOWY HALOWY TURNIEJ - JR ZWYCIĘŻA

ATA   16.02.2019 r - ZIMOWY HALOWY TURNIEJ ZAKOŃCZONY - JR POGÓRZE BEZ PORAŻKI.

W sobotę po godzinie 13-tej na pięknej hali AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ na Oksywiu odbył się ostatni turniej w piłce nożnej halowej. Piękna klamra została spięta całkowicie - pierwszy turniej, który otwierał cykl zimowego grania na hali wygrała Nasza drużyna JR POGÓRZE w pięknym stylu oraz ostatni czyli piąty turniej, który odbył się w sobotę również na najwyższym podium stanęła Nasza ekipa czyli JR POGÓRZE. Tym razem jeszcze w lepszym stylu i nie pozostawiając przeciwnikom większych złudzeń. Jak zawsze pierwszy mecz to budzenie się ze snu i powolne rozkręcanie się oraz poznawanie własnych możliwości , przyzwyczajanie się do sali i poznawanie przeciwników poprzez ich oglądanie. Kolejne mecze to gra, która mogła się podobać kibicom, ale również same ręce składały się do oklasków po akcjach i zdobytych bramkach. Z każdym meczem morale drużyny wzrastały i było widać team, który ma jasny cel - wygrać ten turniej. Jak zawsze przed turniejem był problem z zawodnikami a właściwie z ich brakiem. Do końca nie było wiadomo kto wystąpi w sobotę - jak zawsze można było liczyć na BERGAŃSKIEGO, KIJANKĘ, STĘPNIA i MALINOWSKIEGO, którzy tworzyli trzon drużyny również w pierwszym turnieju. Tomek Stępień zawiadomił swoich dwóch kolegów  WOJTKA SZREDERA i BARTKA TROCKIEGO. Był to strzał w dziesiątkę - obydwaj zawodnicy wspaniale wpisali się w drużynę  znacznie przyczyniając się do końcowego sukcesu. Szóstym zawodnikiem z pola był DAMIAN MOTYL i Jego walorów nie muszę przedstawiać. Tak skonstruowana ekipa nie mogła przegrać ostatniego zimowego turnieju.

JR POGÓRZE  v FUTSAL CLUB ARENA KARTUZY   1:0,      bramki: 1 Szreder

                      JAMA ZŁA WEJHEROWO            5:0              3 Trocki, 1 Kijanka, 1 Stępień

                      SUCHY DWÓR                          2:1              1 Trocki, 1 Kijanka

                      AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ    3:0        2 Trocki, 1 Kijanka

                      LATARNIK CHOCZEWO              4:1              1 Szreder, 1 Kijanka, 1 Stępień, 1 Trocki

                      KADRA NL6                              4:1              2 Stępień, 1 Szreder, 1 Kijanka

Więcej…
 

Strona 4 z 45

Ostatnie filmy

On-line

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Reklama

Zaprzyjaźnione linki:
Checz Gdynia
Ośrodek sportowy Checz Gdynia zaprasza!