JR POGÓRZE

JR POGÓRZE

Niemoc drużyny JR ciąg dalszy

Niestety wiosna 2018 nie należy do zespołu JR POGÓRZE, któremu nic nie idzie a porażka goni porażkę. Po bardzo długiej przerwie podam tylko suche wyniki, składy osobowe, strzelców bramek. Wyprzedzając fakty podam jedynie, że otrzymaliśmy walkowera od drużyny INSTALSERWISU a drużyna ORIONU po Naszym meczu w kolejnym spotkaniu oddała walkowera i została wycofana z rozgrywek. Tak więc została walka o miejsce barażowe pomiędzy JR a INSTALSERWISEM. Na chwilę obecną JR ma dwa punkty nad tą drużyną i powinien do końca kontrolować sytuacje spadkową. Mówi się trudno i w tej edycji jesteśmy dostarczycielami punktów, ale jest cel w utrzymaniu i mamy nadzieję, że tak się stanie.

Data 19.04.2018r      godz. 21.30      JR POGÓRZE v KP GRABÓWEK  5:7 (3:3)

SKŁAD: SIKORA - DĄBROWSKI, CZAUS, MILATA, KULTYS - WYCHNOWSKI, WISZNIEWSKI, MIERZWA

Bramki: 2 Wychnowski, 1 Dąbrowski, 1 Kultys, 1 Wiszniewski

DATA  09.05.2018r   godz.19.30        JR POGÓRZE v FC CHYLONIA  8:17 (4:8)

SKŁAD: PROKOPOWICZ - DABROWSKI, CZAUS, KONOPKO, D,MOTYL, MILATA - WISZNIEWSKI, KIJANKA

Bramki: 3 Dąbrowski, 2 Konopko, 1 Wiszniewski, 1 Kijanka, 1 Motyl

DATA 10.05.2018r     godz.19.30        JR POGÓRZE v ORION         2:7 (1:3)

SKŁAD: SIKORA - DĄBROWSKI, D.MOTYL, WISZNIEWSKI, MILATA, CZAUS, PROKOPOWICZ - WYCHNOWSKI, KULTYS

Bramki: 1 Kijanka, 1 Dabrowski

DATA 17.05.2018r   godz. 20.30       JR POGÓRZE v  LUXSMEBLE   2:5 (2:2)

SKŁAD; PACZKOWSKI -  DĄBROWSKI, CZAUS, KULTYS, KOLENDA, WISZNIEWSKI - KIJANKA, M.KOSICKI, BERBEĆ, WYCHNOWSKI

Bramki : 2 Dąbrowski

 

 

 

 

 

 

Hat Trick z ujemnym bilansem

Data 05.04.2018r      JR POGÓRZE V CLASSIC RUMIA   5:7 (2:2)

Skład: WYCHNOWSKI - D.MOTYL, KNIOCH, KOLENDA, KULTYS, MILATA CZAUS - KIJANKA, KRÓL

Bramki: 2 Król, 1 Kultys, 1 Motyl, 1 Knioch

Data 10.04.2018r      JR POGÓRZE v  ROLL RYŻ       4:15 (2:8)

Skład: SIKORA - D.MOTYL, KNIOCH, CZAUS, WISZNIEWSKI - KIJANKA, WYCHNOWSKI, M.KOSICKI

Bramki: 2 Kijanka, 1 D. Motyl, 1 Wychnowski

Data  12.04.2018r     JR POGÓRZE v ENERPOL GDYNIA   7:10  (3:5)

Skład: DĄBROWSKI - D.MOTYL, KNIOCH, CZAUS, KULTYS, MILATA - KIJANKA, KRÓL, WYCHNOWSKI

Bramki: 3 Król, 2 Wychnowski, 1 Kijanka, 1 Knioch

Zawarte w tytule ,,hat trick" głównie odnosi się do bramek w ilości trzech zdobytych przez zawodnika w krótkim okresie czasu. My jako drużyna dokonaliśmy takiego wyczynu tyle , że ujemnego jeśli chodzi o bilans punktowy i również w krótkim okresie czasowym. Nie będę się rozpisywał o poszczególnych meczach, gdyż jest to dla mnie sytuacja dołująca psychicznie. Nie wiem czy jest to kryzys sportowy czy po prostu słabość drużyny. Mam nadzieję, że dopiero końcowy mecz wiosennych rozgrywek wskaże Nam miejsce w szeregu. Jak widać z podanych składów - nie ma przede wszystkim stabilizacji kadrowej i liczbowej. Również nie ma bramkarza, gdyż BARTEK PACZKOWSKI  ma na głowie zbliżające się egzaminy maturalne i dopiero około 10 maja będzie gotowy do gry. Ściskamy kciuki za pomyślne wyniki maturalne i mam nadzieję, że w najbliższych meczach jakieś punkty wpadną na Nasze konto.

 

Liga nabiera tempa -wiosna 2018

Data 22.03.2018r   JR POGÓRZE v DT CITY     7:11  (1:5)

Skład: PACZKOWSKI - DAMIAN MOTYL, KULTYS, CZAUS, MILATA - MAZUREK, WYCHNOWSKI, BALBIER

Bramki: 2 Milata, 2 Kultys, 1 Mazurek, 1 Czaus, 1 Motyl

No cóż - trudno zebrać myśli i napisać coś sensownego po kolejnej porażce. Tak naprawdę to byliśmy przygotowani na ewentualne niepowodzenie, ale zawsze staramy się wypaść jak najlepiej. Patrząc po składzie a raczej po ilości zawodników to widać, że trochę zawodników zabrakło na Naszej ławce. Było to podyktowane różnymi względami więc czekała Nas walka jakby w podwójnym znaczeniu - walka o wynik i walka ze zmęczeniem. Z całego przebiegu spotkania można powiedzieć, że drużyna podjęła wyzwanie i nawet nieźle to wyglądało. Wynik 7:11 ujmy nie przynosi jednak jest to kolejna porażka i nadal przed Nami walka o pierwsze punkty w tej edycji rozgrywek. Nie wiem jak to zrobimy, ale czekają Nas mecze w kolejności z drużyną ROLRYŻU, nastepnie CLASSICU kończymy meczem z ORIONEM. Oczywiście później kolejne mecze, ale sam jestem ciekawy jak wypadniemy na tle tych asów. Myślę, że z każdymi dniami, które robią się coraz cieplejsze również wiele ciepła wleje się w Nasze serca i będę miał radosne wieści dla Naszych kibiców, znajomych i osób , które są z Nami na zawsze. TJR !!! 

 

 

 

Rozgrywki NL6 WIOSNA 2018 ruszyły

Data   13.03.2018r     godz.20.30      JR POGÓRZE  v  DZIKI WEST      5:6 (4:2)

Skład: PACZKOWSKI - DAMIAN MOTYL, KULTYS, WISZNIEWSKI, CZAUS, MILATA - KIJANKA, WYCHNOWSKI, BERBEĆ, MAZUREK

Bramki: 2 Wychnowski, 2 Kijanka, 1 Wiszniewski

Kolejne spotkanie po którym możemy mieć pretensje tylko do samych siebie. Oczywiście wiedzieliśmy, że Dziki West to drużyna groźna, wybiegana, grająca szybki i techniczny futbol. Ale nie z takimi drużynami dawaliśmy sobie radę - więc mieliśmy nadzieję, że trzy punkty wpadną do Naszej sakiewki. I właściwie tak było do pewnego momentu. Dlaczego przegraliśmy nie jestem w stanie wyjaśnić, zrozumieć ani wytłumaczyć. Drużyna Nasza rozegrała kapitalne spotkanie. Pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 4:2 na Nasza korzyść z wieloma sytuacjami na podwyższenie wyniku. Po zmianie stron kapitalną solową akcję przeprowadza Przemek Wiszniewski i strzela piątą bramkę. Zaraz po tym mamy kapitalną sytuację bramkową w której uczestniczy Naszych trzech zawodników na jednego obrońcę przeciwników. Zły wybór i kontra Dzikiego Westu zakończona bramką. A więc wynik dla Nas 5:3. To co później miało miejsce należy traktować w ramach rzeczy niewytłumaczalnych. Po prostu tracimy bramki, jesteśmy sparaliżowani i przegrywamy spotkanie. Trudno odnieść się do tej sytuacji, ale pozytywem była konsolidacja drużyny, zauważalna zwyżka formy i naprawę niezłe wybieganie oraz gra zespołowa. TRUDNO - WYNIK PRZYJMUJEMY Z POKORĄ I KONCENTRUJEMY SIĘ NA KOLEJNYCH SPOTKANIACH.

Data  08.03.2018r   godz.20.30    JR POGÓRZE  V  JOGA BONITO   2:5 (1:3)

Skład: PACZKOWSKI - DAMIAN MOTYL, DĄBROWSKI, KULTYS, CZAUS, MILATA, WISZNIEWSKI - KIJANKA, WYCHNOWSKI, KRÓL, BERBEĆ

Bramki: 1 Król, 1 Wychnowski

Inauguracja sezonu wiosna 2018 w wykonaniu Naszej drużyny nie tak miała wyglądać. Wszyscy na pewno czekali na nowy sezon i wszyscy wystartowali z nowymi nadziejami. JR POGÓRZE również. Niestety co innego chęci i zamierzenia a co innego realizm. Krótko mówiąc nie było to nasze dobre spotkanie , plamę daliśmy we wszystkim. Poczynając od taktyki  na skuteczności kończąc. Po prostu jeszcze nie obudziliśmy się z głębokiego snu zimowego. I nie pomogła tu dobra forma z turnieju halowego, gdyż granie na sztucznej to zupełnie inna bajka. Oczywiście cały sezon przed Nami  i na pewno będziemy mieli powody do zadowolenia bo przecież grać w piłkę nie zapomnieliśmy. To inne drużyny należą do faworytów i mierzą w podium a My powinniśmy skupić się na każdym kolejnym spotkaniu. Mam nadzieję, że niezależnie od wyników to kolejne mecze przyniosą Nam wiele satysfakcji i będziemy mogli powiedzieć, że daliśmy z siebie wszystko i że możemy uczciwie spojrzeć w lustro. Trzymam kciuki za Naszą drużynę jednocześnie życząc wszystkim grającym największych wrażeń, wielu niespodzianek a przede wszystkim zdrowia i omijania kontuzji. TJR !!!

 

RUSZA NL6 oraz Turniej Oldbojów

 DZISIEJSZY TURNIEJ NA CHECZY ODWOŁANY Z POWODU TRUDNYCH WARUNKÓW POGODOWYCH, DLATEGO TEŻ ORGANIZUJEMY GIERKĘ NA HALI JAK ZWYKLE O GODZ.20.00. ZAPRASZAMY !

Za tydzień czyli od 05.03.2018r ruszają rozgrywki NL6 począwszy od EKSTRAKLASY  po III-ą ligę. Drużyna Nasza czyli JR POGÓRZE przystępuje do rozgrywek po raz 19-ty. Mam nadzieję, że będą to udane dla Nas rozgrywki i przyniosą wiele wrażeń, emocji  i doznań sportowych.

Komunikat do zawodników drużyny JR POGÓRZE, proszę dokładnie przeczytać i zastosować się do podanych wiadomości: po indywidualnych rozmowach z zawodnikami, ocenie minionego sezonu i jego analizie a także nakreśleniu najbliższych celów została powołana kadra na sezon wiosna 2018 roku:

bramkarze BARCZAK BARTEK i PACZKOWSKI BARTEK (oczywiście dopiero po egzaminach maturalnych, ewentualnie w chwili wolnego czasu)

obrońcy; DĄBROWSKI ŁUKASZ, WISZNIEWSKI PRZEMYSŁAW, KULTYS BARTOSZ, KNIOCH ŁUKASZ, MILATA TOMEK, MAZUREK PAWEŁ, CZAUS ADAM, MASZOTA MICHAŁ ( mam nadzieję, że zdrowie pozwoli na grę).

ofensywa: KIJANKA KRZYSZTOF, WYCHNOWSKI PATRYK, BERBEĆ MICHAŁ, KRÓL ŁUKASZ oraz BALBIER PAWEŁ (po powrocie do zdrowia po operacji pod koniec kwietnia).

Ponadto w drużynie  zgłoszeni są zawodnicy, którzy nie stanowią podstawowej kadry ale ze względu na swoją pracę stanowią uzupełnienie składu i będą Nas wspierali w określonych meczach.

ROZPOCZYNAMY W CZWARTEK 08.03.2018 roku  o godz. 20.30 z drużyną JOGA BONITO A DRUGIE SPOTKANIE WE WTOREK 13.03.2018 roku również o godz. 20.30 z drużyną DZIKI WEST. 

JUŻ DZISIAJ  PROSZĘ O ZAREZERWOWANIE WOLNEGO CZASU, GDYŻ TYLKO W PEŁNYM SKŁADZIE JEST SZANSA NA DOBRE WYNIKI. ( nawet jeśli w pierwszym meczu będzie Nas trochę więcej to nie przeszkadza) .

CO DO KOSZTÓW TO WYNOSZĄ ONE 160 ZŁ OD ZAWODNIKA ZA SEZON ( W TYM UBEZPIECZENIE), CZYLI TAK NAPRAWDĘ 10 ZŁ ZA MECZ . PROSZĘ REGULOWAĆ W MIARĘ SZYBKO ( wskazane na pierwszym meczu). 

TURNIEJ OLDBOJÓW W PRZODKOWIE

W najbliższą sobotę i ewentualnie niedzielę 03/04. 03.2018 roku (prawdopodobnie sobota godz. 10.00 - 14.00) oldboje JR POGÓRZA rozegrają po raz trzeci swoje mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. Na chwilę obecną kadrę tworzą : bramkarz DĄBROWSKI ŁUKASZ, MASZOTA MICHAŁ, RACHWAŁ ROBERT, KANIA JERZY, PIĄTKOWSKI DANIEL, KNIOCH ŁUKASZ, MAZUREK PAWEŁ, RZEPECKI RAFAŁ, PUDŁO SZYMON.WIĘCEJ INFORMACJI W NAJBLIŻSZYM CZASIE (do czwartku).

 

PS. Teraz chciałbym jeszcze uzupełnić parę informacji dotyczących rozegranego turnieju POGÓRZE CUP, głównie wyniki i skład zespołu, strzelców bramek, które potrzebne są do ogólnych statystyk JR :  kadrę w tym turnieju tworzyli: ELŻANOWSKI - DĄBROWSKI, MOTYL DAMIAN, STĘPIEŃ, TAUBE, FOPKA, WYCHNOWSKI, MILATA, KNIOCH, KULTYS, KIJANKA.

JR POGÓRZE V CZARNY TEAM      7:0, bez Taube (2 Stepień, 2 Wychnowski, 1 Fopka, 1 Knioch, 1 Kijanka

                     AMARILLO            8:0, wszyscy ( 4 Stępień, 2 Dąbrowski, 1 Milata, 1 Wychnowski

                     FC NANCATSU       6:0, wszyscy ( 3 Stępień, 1 Wychnowski, 1 Kijanka, 1 Kultys

                     AWARIA             10:2, bez Kultysa ( 5 Stępień, 2 Fopka, 1 Kijanka, 1 Taube, 1 Wychnow.

                  TREFL   5:2, bez Kniocha, Kultysa ( 1 Dąbrowski, 1 Kijanka, 1 Stępień, 1 Wychnowski, 1 Fopka 

                  MARYNARKA WOJENNA  0:0, bez Kniocha (karne 3:1 - Fopka, Taube, Dąbrowski)

                  KM PSP GDYNIA  4:2, bez Kniocha ( 2 Stępień, 1 Kijanka, 1 Wychnowski)

                   KKS POGÓRZE    6:2, bez Kniocha ( 2 Fopka, 2 Kijanka, 1 Taube, 1 Stępień)  

 

X Edycja Pogórze Cup - Gramy dla Artura

GRUPA A PIĄTEK 16.02.2018 

TABELA
Orion 19-4 12 Pkt
FC Po Nalewce 19-9 9 Pkt 
Tawerna 4-10 4 Pkt 
Trefl 7-16 4 Pkt 
HG Solution 4-24 0

 

WYNIKI GRUPOWE
17:30 HG SolutionsTrefl 2:4 
17:45Tawerna FC Po Nalewce0:1
18:00OrionHG Solution5:1
18:15Trefl Tawerna1:1
18:30FC Po NalewceOrion1:7
18:45TawernaHG Solution6:1
19:00Trefl FC Po Nalewce1:8
19:15Orion Tawerna2:1
19:30HG SolutionFC Po Nalewce0:9
19:45TreflOrion1:5


GRUPA B  20:00 - 22:30

TABELA
KM PSP Gdynia 12:5 9 Pkt 
KKS Pogórze 8:5 9 Pkt 
Marynarka RP 8:6 9 Pkt 
Oldboye 6-11 1 Pkt 
Młode JR 6-13 1 Pkt 
 
 
 WYNIKI GRUPOWE  
20:00 KKS Pogórze Marynarka RP 1:2 
20:15Młode JROldboye2:2 
20:30KM PSP GdyniaKKS Pogórze0:2
20:45Marynarka RPMłody JR3:2
21:00OldboyeKM PSP Gdynia2:3 
21:15KKS PogórzeMłode JR2:1
21:30Marynarka RP Oldboye3:0 
21:45Młody JR KM PSP Gdynia1:6
22:00OldboyeKKS Pogórze2:3
22:15KM PSP GdyniaMarynarka 3:0 


GRUPA C SOBOTA 9:00 - 11:30

TABELA
Kadra NL6 14:11 6 Pkt 
PKA Gdynia 10:8 6 Pkt
Bastion 11:12 3 Pkt
Promotion PL 8:12 3 Pkt

WYNIKI GRUPOWE
09:00 Kadra NL6Bastion5:4 
09:25PKA GdyniaPromotion PL3:1 
09:50BastionPKA Gdynia3:2
10:15Promotion PLKadra NL62:5
10:40BastionPromotion PL4:5
11:05Kadra NL6PKA Gdynia4:5GRUPA D SOBOTA 11:30 - 14:00

TABELA
JR Pogórze 31-2 12 Pkt 
FC Nankatsu 10-13 9 Pkt 
Amarillo 6-14 4 Pkt 
Czarny Team 3-12 1 Pkt 
Awaria 6-16 1 Pkt

 

WYNIKI GRUPOWE
11:30 FC Nankatsu Awaria 4:2 
11:45 Amarillo Czarny Team 2:1
12:00 JR Pogórze FC Nankatsu 6:0
12:15 Awaria Amarillo 1:1
12:30Czarny Team JR Pogórze 0:7
12:45 Amarillo FC Nankatsu 3:4
13:00Awaria Czarny Team1:1
13:15 JR Pogórze Amarillo 8:0
13:30 FC Nankatsu Czarny Team 2:1
13:45 JR Pogórze Awaria 10:2


MECZE PUCHAROWE 1/8 GODZINA 14:20 -12 MIN

14:20 Oldboye  vs Czarny Team7:0 
14:35 KM PSP Gdynia vsPromotion PL7:2
14:50 Kadra Nl6 vsMłode JR4:0
15:05 JR Pogórze vsTrefl5:2
15:20 KKS Pogórze  vs  Bastion7:0 
15:35 Marynarka RP vs PKA Gdynia2:1
15:50 FC Nankatsu vs Tawerna2:1
16:05 FC Po Nalewce vs Amarillo1:3


MECZE PUCHAROWE 1/8 GODZINA 16:30 - 15 MIN

16:30 Orion Gdynia vs  KKS Pogórze 2:3 
16:50 Marynarka RP vs JR Pogórze0:0 (2:3)k
17:10 KM PSP Straż vs Amarillo3:1
17:30 FC Nankatsu vs Kadra Nl64:4(1:2)k


MECZE PUCHAROWE 1/4 GODZINA 17:50 - 15 MIN

17:50 KKS Pogórze  vs Kadra Nl6 1:1(2:1)k
18:10 KM PSP Straż  vs JR Pogórze2:4


MECZ O III MIEJSCE GODZ 18:40

Kadra Nl6 vs KM PSP Straż  4:5

MECZ FINAŁOWY 19:10 

KKS Pogórze vs JR Pogórze  2:6

 

Wszystkie drużyny potwierdziły udział w turnieju, za co wielkie dzięki. Miło jest nam ogłosić że w tym roku zgłosiła się rekordowa ilość zespołów, zapowiada się bardzo ciekawy turniej. Rozgrywki grupowe gramy system 12 minut cały mecz. Do Waszej dyspozycji będą szatnie z natryskami, zgrzewka wody na drużynę, gorąca zupa z pieczywem oraz mała sala do rozgrzewek. Gdybyście mieli jakieś pytania, proszę dzwonić pod nr 516 544 469(Dąbek)

Z każdej grupy wychodzą cztery pierwsze drużyny, następnie grają system pucharowym. W przerwie zawodów o godzinie 14:00 odbędzie się licytacja klubowej koszulki Arki Gdynia wraz z podpisami zawodników - cena wywoławcza 19,29!

Dzięki sponsorom udało nam się zgromadzić sporą ilość nagród między innymi karty podarunkowe na konsumpcje do Fabryki Sportu, Bistro Pado, Kapitana Cooka, Śliwki w Kompot, Restauracji Nadmorskiej, Ręki w Mące, Luny Express. Otrzymaliśmy również trzy pięcioosobowe zaproszenia na FootGolfa w Przywidzu. Nagrody otrzymają również najlepszy bramkarz, piłkarz oraz strzelec.

Za sprawą Bartosza Peszel(Bary85) zostanie przeprowadzona obszerna relacja video. Wszystkim sponsorom po stokroć dziękujemy. Po zakończeniu turnieju zapraszamy wszystkich na After Party do Fabryki Sportu na ul. Tucholskiej 3! To by było chyba na tyle, do zobaczenia w weekend.

 

 
 

Turniej dla Artura X Edycja Pogórze Cup 16-17.02.2018

Hej, zapraszamy chętne drużyny na X edycję halowego turnieju Pogórze Cup 2018. Jak co roku, gramy dla Naszego kolegi Artura, który od kilkunastu lat walczy z SR. Walczy i daje radę!

 

Jako koledzy Artura zapraszamy na turniej, który odbędzie się 16/17 lutego na Pogórzu. Wpisowe to 150zł, które w całości przeznaczone jest dla Artura. Jak co roku do wygrania jest okazały puchar. Dla wszystkich uczestników jest gorąca zupa, woda mineralna. Mecze rozgrywane są w grupach 4 zespołowych. Mecz 1x15 lub 1x20min w zależności od ilości zgłoszonych drużyn.

 

 Na chwile obecna mamy 16 drużyn. Rozgrywki grupowe zaczynamy w 16.02 w piątek od 18-20 i 20-22. Kolejne grupy i finały gramy w sobotę od godziny 9:00. Jako e jest to turniej charytatywny, nie robimy losowań itp. Podajecie jaki termin grania najlepiej Wam pasuje a my postaramy się dostosować. Więcej informacji i relacja z turnieju na stronie naszej stronie niebawem.
 

Dodatkowo przed wielkim finałem odbędzie się licytacja meczowej koszulki ARKI GDYNIA z podpisami wszystkich zawodników - cena wywoławcza 19,29 PLN! 

Zgłoszenia i kontakt dla zainteresowanych drużyn:

Łukasz Dąbrowski 516 544 469

Krzysztof Kijanka 508807974

Zapraszamy TJR!!!


P.S. Pomoc zawsze potrzebna! Jeżeli chciałbyś  zostać jednym ze sponsorów lub pomoc w inny sposób będzie nam miło. Dobro wraca.

Więcej…
 

Podsumowanie dokonań JR w 2017 roku

 DZISIAJ W PIĄTEK 12.01.2018r  ZAPRASZAMY NA SALĘ GODZ. 20.00. DO ZOBACZENIA !

Kolejny rok w swojej dość długiej karierze bo to już czternasty sezon mamy za sobą. Te spędzone lata na parkietach i boiskach są nie tylko sportową wizytówką drużyny, ale również świadectwem pewnego stylu życia  grupy młodych ludzi. Pełny obraz dokonań drużyny opiszemy i przedstawimy w styczniu 2019 roku kiedy to drużyna JR POGÓRZE będzie świętowała swoje 15- lecie. Teraz chciałbym przedstawić jedynie wszystko to co wydarzyło się w roku 2017, a więc od pierwszego meczu w miesiącu styczniu do ostatniego spotkania w grudniu. Po raz pierwszy w swojej historii drużyna JR POGÓRZE ma ujemny bilans meczowy jak i bramkowy. Był to naprawdę ciężki i trudny rok, z wieloma wątpliwościami i kryzysami, gdzie niejednokrotnie nad drużyną wisiało widmo oddania walkowera w którymś ze spotkań a nawet pojawiała się możliwość wycofania drużyny z rozgrywek. Tym pojawiającym się kryzysowym sytuacjom trudno było zaradzić, gdyż one pojawiały się w trakcie już rozpoczętych rozgrywek i tak naprawdę nikt nie miał na nie wpływu. Główną zmorą Naszej drużyny były kontuzje poszczególnych zawodników a także niezwykle istotne wydarzenia w życiu osobistym niektórych zawodników, które przyczyniały się niestety na Ich nieobecność w poszczególnych meczach. Tak naprawdę nigdy nie było wiadomo w jakim składzie wystąpimy i kto będzie do dyspozycji. Dobrze, że jako osoba odpowiedzialna za zespół na liście zawodników udało mi się umieścić dość sporą liczbę graczy. Ale brak stabilności w składzie musiał przełożyć się negatywnie na rezultaty. I to stało się faktem. Liczba zawodników jaka przewinęła się w Naszej drużynie w składzie meczowym w 2017 roku zatrzymała się na cyfrze 47. Niektórzy wystąpili  tylko w jednym lub dwu spotkaniach, ale dzięki temu mogliśmy kontynuować granie bez oddania walkowera. Dlatego też serdecznie dziękuję tym osobom, że były w stanie pomóc Nam w tych ciężkich chwilach. Ten brak stabilności w składzie również był jedną z przyczyn tak słabych wyników w 2017 roku. Oczywiście przystępowaliśmy do każdego spotkania z wiarą i nadzieją na dobry rezultat, ale niestety byliśmy bezsilni na złośliwości losu. Również wiek biologiczny poszczególnych zawodników miał tu wiele do powiedzenia, gdyż bieganie w osłabionym składzie lub mało ilościowym składzie personalnym dobitnie wskazywał Nam jakie mamy szanse w tym wypadku. Zwłaszcza na tle młodych i wybieganych drużyn. Jednak przy tych niepowodzeniach zawsze mieliśmy nadzieję, że jedno zwycięskie spotkanie odwróci ten niekorzystny bieg wydarzeń i zaświeci słońce, ale w kontekście całego roku tak się nie stało i raczej trzeba było wyrywać jakieś zwycięstwa, aby pozostała w Nas nadzieja i żeby  zawodnicy po prostu się nie zniechęcili . Najgorszym okresem były zmagania w jesiennej XVIII edycji NL6, kiedy widmo spadku do klasy niższej zajrzało Nam prosto w oczy. Porażki za porażką były dołujące i stresujące i nawet zwycięstwo nad ekipą EJSMONDA nie odmieniło tej sytuacji, gdyż ta drużyna wycofała się z rozgrywek a punkty zostały wyzerowane. Całe szczęście, że w podobnej sytuacji punktowej była drużyna KP GRABÓWEK i Nasza rywalizacja głównie zbiegła się do osiągnięć tej drużyny. Po prostu należało wygrać bezpośrednie spotkanie, aby nie spaść bezpośrednio i czekać na mecz barażowy. Tak też się stało, a pełna mobilizacja drużyny w meczach z JOGĄ, INSTALSERWISEM, GRABÓWKIEM i meczem barażowym z ekipą MY NA SIANIE przeszła moje oczekiwania. TO BYŁO DAWNE, STARE, DOBRE JR !!!. A więc mamy uratowaną ekstraklasę i trochę czasu  do kolejnych rozgrywek. Mam nadzieję, że już bez takich kłopotów.

Ogólnie drużyna w 2017 roku rozegrała 53 spotkania z których 30 było przegranych, 4 remisy i tylko 19 wygranych. Przy tak fatalnym bilansie meczowym bramki nie wyglądały najgorzej, gdyż strzeliliśmy ich 261 - tracąc 315.  A jak to wyglądało w chronologicznym ciągu ; początek roku to już drugie granie w tak zwanej Lidze Pod Balonem, ale bez specjalnych osiągnięć. To granie miało służyć podtrzymaniu sportowej formy przygotowującej do wiosennych zmagań. Pierwsza część tych rozgrywek to pasmo porażek, ale już w drugiej części kilka zwycięstw naprawdę ucieszyło drużynę. W międzyczasie w połowie stycznia odbyła się IX EDYCJA PUCHARU POGÓRZA, którą niestety nie będziemy mile wspominali. Dla przypomnienia - w dotychczasowych edycjach JR POGÓRZE zdobywało pięciokrotnie puchar, trzykrotnie byliśmy na drugim miejscu. Zwycięstwo, remis i porażka w grupie wywala Nas z turnieju i możemy tylko przyglądać się zmaganiom. Pocieszającym jest fakt, że zwycięzcą całego turnieju jest drużyna INTERPLASTIKU, Nasz grupowy przeciwnik.

Wiosenna XVII edycja rozgrywek NL6 mobilizowała wszystkie drużyny, gdyż zwycięzca miał zapewniony start w MISTRZOSTWACH POLSKI SZÓSTEK, które miały odbyć się w GDYNI. To też było motywujące, gdyż zdobywca pierwszego miejsca nie musiał jechać gdzieś w POLSKĘ .My tez byliśmy zmotywowani i mieliśmy nadzieję na podjęcie walki. Niestety, sił i możliwości starczyło na tyle aby zakwalifikować się jedynie do grupy mistrzowskiej NL6 co gwarantowało spokojny byt na jesienne granie w NL6. W Mistrzostwach Polski drużyna CLASSICU nie wychodzi z grupy podobnie jak ENERPOL (ostatnie miejsce w grupie), a dziwny twór złożony z zawodników DT CITY i ORIONA ostatecznie przegrywa w finale. Nasza drużyna po kilku dobrych meczach ostatecznie zajmuje szóste miejsce i spokojnie może udać się na wakacje. Perypetie w jesiennych zmaganiach NL6 czyli w XVIII edycji tych rozgrywek opisałem wyżej, ale mam nadzieję, że już takiego horroru nie będziemy przeżywali a sama gra będzie dostarczała Nam tylko wiele radości i satysfakcji. Dlatego też z niecierpliwością czekamy na kolejne rozgrywki. Koniec roku to grudniowy turniej tzw. POMORSKI CUP w Przodkowie, ale po niezłych rezultatach w grupie przegrywamy następne spotkanie w systemie pucharowym i żegnajcie rozgrywki. Tak oto przedstawiał się cały rok 2017 w którym trudno doszukać się jakiś sukcesów, ale sama gra i utrzymanie się w gronie najlepszych drużyn NL6 musi budzić jakieś pozytywne emocje.

Niepodważalnym sukcesem Naszej drużyny czyli JR POGÓRZE było to, że w 2017 roku liczba spotkań rozegranych przez tę drużynę przekroczyła cyfrę 800. Powtarzam 800 w ciągu czternastu lat - to historia chłopców 18/20 - letnich, którzy w większości przekroczyli trzydziestkę a wielu z Nich już legalnie może występować w grupie oldbojów. Co do indywidualnych wyróżnień to szczególne podziękowania należą się Patrykowi Wychnowskiemu, który na 53 spotkania wystąpił 35 razy - nawet z dłonią w gipsie. Kolejnym na tej liście jest Krzysztof Kijanka z liczbą meczy 30, trzeci na podium to Michał Maszota z liczbą 27, ale gdyby nie kontuzja to tych spotkań byłoby zdecydowanie więcej. W dalszej kolejności Bartek Paczkowski 24, Bartek Kultys 22, Łukasz Knioch 21, Paweł Mazurek 20. Pozostali znacznie odbiegali z liczbą występów, więc jak widać nawet Ci najlepsi nie byli podstawowymi zawodnikami meczowej szóstki - więc jak tu myśleć o sukcesie. Michał Frankowski rozgrywając jedno spotkanie osiągnął liczbę 300 meczy w całej historii wstępując do grona siedmiu zawodników z tą liczbą spotkań. Nie kwestionowanym liderem jest Łukasz Dąbrowski z liczbą ponad 620 spotkań. Natomiast Bartek Kultys rozgrywając swoje mecze w 2017r osiągnął liczbę ponad 200 -tu spotkań i jest trzynastym zawodnikiem w tej klasyfikacji, a Michał Maszota osiąga liczbę 112 spotkań i jest dwudziestym drugim zawodnikiem w kolejności występów. Tacy zawodnicy jak Tomek Milata, Michał Berbeć, Paweł Balbier, Patryk Czabrowski, Kamil Krzewiński, Mario Motyl, Łukasz Krzemiński rozgrywając od 12 do 7 spotkań wskoczyli na miejsca od 43 do 53  na całej liście zawodników , którzy grali w JR . A przypomnę ,że było Ich około 110. I to by było wszystko co dotyczyło roku 2017.  DO ZOBACZENIA !!!

 

NOWY ROK 2018 PO PIŁKARSKU

 Data  01.01.2018r     godz.18.00     JR POGÓRZE  v  KKS POGÓRZE     7:7 (5:4)

Skład: T.PIĄTKOWSKI - M.FRANKOWSKI, Ł.DĄBROWSKI, M.JAGODZIŃSKI, D.PIATKOWSKI - K.ŻOŁNIEREWICZ, P.BALBIER, T.STĘPIEŃ

Bramki: 4 Balbier, 2 Żołnierewicz, 1 Stępień

Skład KKS: GRZYMKOWSKI - G. BIESZK, M.RADTKE, A. KOMOROWSKI, Ł.RADTKE - F.BOREK, T.RADTKE, A.MALINOWSKI

Bramki: 3 T.Radtke, 2 A.Malinowski, 1 M.Radtke, 1 Ł.Radtke

Tradycyjnie NOWY ROK to dzień nie tylko wypoczynku po szalonej i szampańskiej zabawie SYLWESTROWEJ, ale jak Polska długa i szeroka to dzień meczy piłkarskich wyznaczonych na różne godziny. My zawodnicy związani z dzielnicą Pogórze wyznaczyliśmy sobie spotkanie na godzinę 18.00 mając do dyspozycji boisko ze sztucznym oświetleniem. Na przeciwko siebie stanęły drużyny JR POGÓRZE i KKS POGÓRZE, które wielokrotnie potykały się ze sobą w rozgrywkach NL6 czy halowym Pucharze Pogórza. Frekwencja dopisała nie tylko wśród zawodników, ale i kibiców. Można powiedzieć ,że był to mecz przyjaźni, ale zwycięzca otrzymywał puchar więc nie było żadnego markowania gry. Spotkanie rozpoczął głośny i efektowny pokaz ogni sztucznych a także kolorowy pokaz dymów meczowych co wywołało zadowolenie u wszystkich obecnych na obiekcie. Warto również podkreślić  akcję charytatywną polegającą na tym, że każdy z zawodników musiał się stawić z karmą dla zwierząt. Trzeba przyznać, że zebrano sporą ilość tej karmy, która zostanie zawieziona do jednego ze schronisk. Mam nadzieję, że będzie to już tradycją. Samo spotkanie było naprawdę ciekawym widowiskiem prowadzonym w bardzo szybkim tempie (aż dziwne po nocy sylwestrowej) i praktycznie bez jednej spornej akcji. Kilka kapitalnych parad  obu bramkarzy było ozdoba tego spotkania, które zakończyło się remisem. Ale , aby otrzymać puchar trzeba było rozegrać rzuty karne. Po wielu kolejkach ostatni rzut obronił Łukasz Dąbrowski, który wcześniej w meczu zastąpił Tomka Piątkowskiego ( na skutek bólu pleców) i puchar mógł wznieść Nasz bramkarz. Warto jeszcze zaznaczyć, że statuetkę strzelca pierwszej bramki w Nowym Roku otrzymał TOMASZ RADTKE, który uczynił to zaraz na początku meczu. Gratulujemy. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE, ŁUKASZOWI DĄBROWSKIEMU ZA ORGANIZACJĘ I DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

 

JR Utrzymanie!!! - kiedy kolejne zebranie ...??? !!! podsumowanie sezonu od „el Capitano”

W NOWY ROK O GODZ.18.00 NA NASZYM BOISKU ODBĘDZIE SIĘ MECZ/GIERKA. ZAPRASZAMY

Witam!

Pewnie każdy z Was czeka na coroczne podsumowanie roku ( statystyki, relacje itp.) od Pana Janusza, a Ja ze swojej strony też chciałem dorzucić „3 grosze”.

Zacznę od tego, że był to dla nas bardzo ciężki sezon i mało brakowało, aby kolejny sezon spędzić na zapleczu ekstraklasy… Tak się jednak nie stało ,a to dzięki Wam/Nam i tym co się wydarzyło w momencie, gdy na prawdę można powiedzieć byliśmy już prawie „na kolanach”. Mobilizacja, która nastąpiła w naszych szeregach pokazała jak wielkie znaczenie w naszym życiu odgrywa drużyna JR POGÓRZE GDYNIA oraz gdzie jest jej miejsce w Nadmorskiej Lidze „6” !!! Z tego miejsca chciałbym wszystkim podziękować za serce oddane w każdym spotkaniu oraz poświecenie dla wspólnej sprawy / idei , którą razem tworzymy! Nie byłoby tego wszystkiego , gdyby nie zaangażowanie i charyzma naszego mentora/nauczyciela/wychowawcy Pana Janusza Rodziewicza – założyciela drużyny oraz szanowanego w środowisku amatorskiej piłki nożnej EKSPERTA NADMORSKIEJ LIGI „6” !!! Co do naszych „grajków” to jeszcze raz WIELKIE DZIEKI !!!

JR utrzymanie !!! - kiedy zebranie ???!!!
Chciałbym tez podziękować wszystkim naszym prawdziwym kibicom, którzy wspierali nas na dobre i na złe oraz reszcie naszych „kibiców/fanów” (można by napisać hejterów ), czekających na nasze porażki – to dzięki Wam mamy dla kogo grać , BRAWO!!! Ostatni czas pokazał tez , że nie tylko my żyjemy losami Naszej drużyny – pozdrowienia dla najbardziej Fair Play ekipy w NL6 Joga Bonito, Classicu, jak się okazało naszych „przyjaciół”z Obłuża oraz pozostałych druzyn bioracych udział w „tajnych” zebraniach na obiektach gdyńskiej „Checzy”(szkoda waszych maili i czasu wolnego…)!!!

Tym optymistycznym akcentem , chciałbym jeszcze raz podziękować Wszystkim za kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej NL6 oraz życzyć WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NADCHODZĄCYM ROKU 2018 DLA WAS , WASZYCH RODZIN I BLISKICH!!!

Hasło na nowy rok (kto był na gierce światecznej wie o co chodzi ) - „DECYZJE”
Ze sportowym pozdrowieniem
„El Capitano”
Kijek TJR

PS: Dziękuję kapitanowi KIJKOWI za miłe słowa, ale znaczenie mojej osoby jest naprawdę mikre. Ja po prostu stoję z boku i trzymam kciuki za swoich chłopaków. Żeby nie zaangażowanie całej drużyny, żeby nie profesjonalne podejście, żeby nie szukanie wartości czym jest ta drużyna dla każdego z Nas nie bylibyśmy w miejscu w którym jesteśmy. JR POGÓRZE GDYNIA to nie zwykły team kilku przypadkowych osób, które chcą pograć sobie w piłkę. To wartość sama w sobie mająca własną historię, żyjąca teraźniejszością i myśląca o przyszłości. Jednak wszystko kiedyś dobiega do końca, osiąga  swoją metę. Nie inaczej jest z JR POGÓRZE. Powoli zmierza do swojej przystani. To ta tradycyjna drużyna, która przez ostatnie trzynaście lat dostarczyła tyle wrażeń, emocji i sukcesów. Jeszcze przez jakiś czas będzie z Wami, a później zmieni swoje oblicze. Wielu zawodników osiągnęło już wiek oldbojowy i dalszą karierę będziemy toczyli w tej grupie wiekowej. Dlatego też nazwa JR POGÓRZE  nie zginie. Tacy zawodnicy jak PAWEŁ MAZUREK, ROBERT RACHWAŁ, MICHAŁ MASZOTA, ŁUKASZ KOLENDA, ŁUKASZ KNIOCH, PRZEMEK WISZNIEWSKI, KRZYSZTOF PROKOPOWICZ, ŁUKASZ KRÓL, ŁUKASZ DĄBROWSKI, MARIUSZ MOTYL, DANIEL PIĄTKOWSKI, JANUSZ OTTO czy zaprzyjaźniony z Nami JERZY KANIA będą tworzyć nową formację tak długo jak będzie sprawiało to satysfakcję. Nie ma obawy o JR POGÓRZE. Bezpośrednie zaplecze jakim jest MŁODE JR POGÓRZE, które wywalczyło awans do II -ej ligi rozgrywek NL6 mam nadzieję, że będzie podążało podobną droga jak Ich starsi i sławniejsi koledzy. Sportowa droga tych dwóch drużyn jest dość zbieżna, gdzie swoją karierę JR POGÓRZE rozpoczęło od rozgrywek na hali w PRZODKOWIE, a MŁODE JR na tej hali wygrało swój pierwszy poważny turniej. A więc historia zatacza koło.Tacy młodzi zawodnicy jak TARARUJ, SKOBODZIŃSKI, JAHN, KRZEWIŃSKI, CZABROWSKI, KACZYŃSKI wystąpili w barwach dorosłego JR i były to występy bardzo udane. O przyszłość zespołu ze znakiem JR nie ma się co obawiać, gdyż młody narybek w postaci synów DĄBROWSKIEGO, KULTYSA, KNIOCHA, KRÓLA, CHABOWSKIEGO, T.PIATKOWSKIEGO, KOWALSKIEGO na pewno kiedyś przywdzieje barwy żółto-czarne. A my będziemy tworzyć ZWARIOWANY KLUB TATUSIÓW, WUJKÓW, DZIADKÓW I KOLEGÓW. POZDRAWIAM Z NOWYM 2018 ROKIEM ! TJR !!!

Ostatni komunikat 2017 roku to wiadomość o dobrym kolejnym już występie MŁODEGO JR, który w sobotę na turnieju halowym w SOMONINIE zajął III miejsce w stawce 12-u drużyn. GRATULACJE !!!

 

Strona 4 z 43

Ostatnie filmy

On-line

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Reklama

Zaprzyjaźnione linki:
Checz Gdynia
Ośrodek sportowy Checz Gdynia zaprasza!